Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Bere 63 tisíc. A vinou jeho lajdáctví je na svobodě a bez dozoru 17 sadistických deviantů a vrahů! Neuvěříte, jak líného soudce potrestali

07.03.2014
Bere 63 tisíc. A vinou jeho lajdáctví je na svobodě a bez dozoru 17 sadistických deviantů a vrahů! Neuvěříte, jak líného soudce potrestali

Autor: ČT 24

Popisek: Plzeňský soud

Vinou plzeňského soudce Luboše Patzenhauera běhá po svobodě sedmnáct deviantů, aniž by se léčili. Upozornilo na to čtvrteční Právo. „Tito lidé jsou časovanou bombou,“ řekl listu populární sexuolog Radim Uzel. Soudce byl v rámci kárného řízení potrestán snížením platu o 10 procent na dobu pěti měsíců, což činí zhruba 6 tisíc měsíčně z více než 60 tisíc!

List ve svém středečním vydání upozornil na případ propuštěného sadistického pedofila ze západních Čech, který v 90. letech sexuálně zneužíval malé chlapce a jednoho z nich brutálně zavraždil. Třiatřicetiletý muž je na svobodě a zcela mimo kontrolu lékařů. Plzeňský soudce Luboš Patzenhauer totiž opomněl rozhodnout o prodloužení ochranné sexuologické léčby. Podle znalců přitom je úchylka pachatele nevyléčitelná a může být jen tlumena za pomoci léků.

Podobně se kvůli zmíněnému soudci ocitlo na svobodě bez ochranné léčby dalších šestnáct deviantů. Soudce se mimo jiné hájil tím, že nemohl vyřídit víc věcí, než stihl a že se nedopustil ničeho špatného. „Měl jsem za to, že v některých případech nebylo nutno vůbec rozhodovat,“ citoval soudcova slova list.

Soudci berou přes 60 tisíc, chtějí víc

Jak jsme se dočetli na webu ČT, soudcům se nelíbí, že jim sněmovna koncem loňského roku zvýšila plat pouze na 2,75násobek průměrné měsíční mzdy namísto požadovaného trojnásobku. Na Městský soud v Brně se v polovině roku obrátila soudkyně krajského soudu, která žádala doplatek platu ve výši necelých 16 tisíc korun měsíčně. Městský soud se ale s žalobou obrátil na Ústavní soud. Ten už loni nařídil vládě zvýšení platů soudců, neboť 2,5násobek průměrné mzdy prý není přiměřený. Dříve byli soudci zvyklí dokonce na trojnásobek. Zákonodárci zvolili kvůli úsporným opatřením kompromis a stanovili násobek na 2,75.

Soudci si tedy budou muset počkat, přesto mnozí z nich věří, že se jim před Ústavním soudem podaří obhájit další nároky. Už letos jim přitom – právě na popud Ústavního soudu – politici vylepšili plat ze stávajících více než 57 tisíc o 5 700 korun. A pokud se Ústavní soud přikloní na jejich stranu, v příštím roce si přilepší o dalších 5 700 korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace