Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

VZ 24: Druhý plzeňský obvod dokončí úpravy panelákového vnitrobloku

08.03.2013
VZ 24: Druhý plzeňský obvod dokončí úpravy panelákového vnitrobloku

Autor: SL

Popisek: Slovanská radnice

Plzeň - Druhý plzeňský obvod letos plánuje dokončení rekonstrukce vnitrobloku u jedněch z nejstarších plzeňských panelových domů u náměstí Generála Píky ve čtvrti Slovany.

Už loni obvod provedl některé práce, letos chce zejména opravit a rozšířit komunikaci, zvýšit počet parkovacích míst a regenerovat zeleň. Obvod se pokusí na revitalizaci území získat dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Podání žádosti o dotaci schválila městská rada, řekla ČTK mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.

Vnitroblok patří k panelovým domům, které byly postaveny v 60. letech minulého století. Kvůli zvýšenému provozu a parkování aut je prostor již značně zdevastovaný. Obvod má na úpravy územní rozhodnutí i stavební povolení. Z nákladů odhadovaných na 8,14 milionu korun může radnice dostat státní dotaci až čtyři miliony korun.

S první etapou úprav vnitrobloku za zhruba 4,7 milionu korun začal obvod loni. Především se zlepšil odvod dešťových vod, které dříve zaplavovaly přilehlé sklepy. Letos plány počítají s úpravou a s rozšířením komunikace pro obousměrný provoz, se zvýšením počtu parkovacích míst, s osazením nového osvětlení a s regenerací a novou výsadbou zeleně.

S opravami vnitrobloků začal slovanský obvod na počátku tisíciletí a z velké části jsou již hotové. Také jiné obvody se snaží rekonstruovat vnitrobloky a upravovat ulice. Například centrální obvod plánuje rekonstrukci Skrétovy a Plachého v části Bory za zhruba pět milionů korun. Oprava má zvýšit bezpečnost a místním nabídnout více parkovacích stání.

Obě ulice mají kvůli parkujících automobilům velmi úzký jízdní pruh, což je problém zejména pro záchranáře, uvedl starosta obvodu Jiří Strobach. Plány počítají s rozšířením vozovky ve Skrétově ulici, revitalizován bude také pruh pro cyklisty. Na připravený projekt se musejí získat patřičná povolení a také peníze. Úpravy by měl platit magistrát a začít by se s nimi mohlo v roce 2015.

(zdroj: vz24, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace