Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plzeň odstoupí od nájemní smlouvy s investorem centra Corso

19.01.2014
Plzeň odstoupí od nájemní smlouvy s investorem centra Corso

Autor: corsoamericka.cz

Popisek: vizualizace obchodního centra Corso Americká

Rada města schválila odstoupení města od nájemní smlouvy s investorem AMÁDEUS PLZEŇ, a.s. Jedná se o krok, který směřuje k posílení pozice města v soudním sporu o existenci nájemního vztahu z nájemní smlouvy uzavřené dne 16. července 2012.

V tomto soudním sporu město žaluje investora o vyklizení městských pozemků, které tvořily předmět nájmu nájemní smlouvy, s tím, že město tvrdí, že nájemní vztah zanikl v důsledku naplnění rozvazovací podmínky k 30. 6. 2013. Investor je naopak názoru, že nájemní vztah nadále trvá. Odstoupení od smlouvy je krok, který se činí pro případ, kdyby soud shledal, že nájemní vztah nezanikl naplněním rozvazovací podmínky k 30. 6. 2013, jak tvrdí město.  O rozhodnutí Rady informoval náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD).

Výsledek referenda je proti výstavbě

Ve dnech prvního kola prezidentských voleb, tj. 11. a 12. ledna 2013, se konalo na území města Plzně místní referendum o otázce: „Souhlasíte s tím, aby město Plzeň bezodkladně podniklo veškeré kroky v samostatné působnosti, aby nemohlo dojít k výstavbě obchodního zařízení na místě Domu kultury Inwest? ANO/NE“.

Výsledek hlasování v místním referendu zní ANO, jelikož 65,5 % zúčastněných osob se pro tuto možnost vyjádřilo. Výsledek hlasování je zároveň platný a závazný ve smyslu § 48 odst. 1 a 2 zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu, v platném znění.

Město neuzavřelo s investorem smlouvu o smlouvě budoucí kupní na prodej městských pozemků, v důsledku čehož došlo dle názoru města k ukončení nájemní smlouvy na městské pozemky naplněním rozvazovací podmínky, a to k 30. 6. 2013. Investor je naopak názoru, že nájemní vztah k 30. 6. 2013 nezanikl a že nadále trvá. Proto odmítl vyklidit městské pozemky.

Město opakovaně investora vyzývalo k vyklizení městských pozemků, avšak bezvýsledně. Proto město podalo koncem července 2013 proti investorovi k Okresnímu soudu Plzeň-město žalobu na vyklizení městských pozemků.

Dne 30. září 2013 obdrželo město od AK Kocián, Šolc, Balaštík zpracované Memorandum ve věci důsledků místního referenda konaného ve dnech 11. a 12. ledna 2013 pro statutární město Plzeň a jeho zastupitelstvo. V uvedeném memorandu doporučuje AK Kocián, Šolc, Balaštík městu pro všechny případy (při nejistotě, jak soud rozhodne o existenci nájmu) vyzvat investora ke splnění základních regulačních podmínek v přiměřené lhůtě a následně, v případě nesplnění základních regulačních podmínek, od nájemní smlouvy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace