Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Čím má Plzeňský Prazdroj zatraktivnit život v Plzni?

22.09.2013
Čím má Plzeňský Prazdroj zatraktivnit život v Plzni?

Autor: Archív

Popisek: Pivo, ilustrační foto

Celkem 16 projektů bude usilovat o přízeň veřejnosti v programu PRAZDROJ LIDEM. V pondělí o tom v Plzni rozhodla Rada reprezentantů programu, složená z významných osobností veřejného života města a zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj.

Z přihlášených projektů vybrali ty nejvhodnější pro veřejné hlasování, které začne 1. října a potrvá přesně jeden měsíc. Lidé budou moci svého favorita podpořit přes internet, pomocí SMS a vyplněním kuponu. Jejich hlasy pomohou ve 12. ročníku programu rozdělit tři miliony korun.

Organizace letos mohly přihlašovat své projekty od června do konce srpna

Žádost o příspěvek podalo 31 příspěvkových nebo neziskových organizací, které přihlásily stejný počet projektů. Od roku 2002, kdy se program konal poprvé, se v něm objevilo přes šest stovek projektů. Finanční příspěvek v celkové výši 41 milionů korun si dosud rozdělilo 146 z nich.

Organizace letos mohly přihlašovat své projekty od června do konce srpna. Rada reprezentantů při výběru pro veřejné hlasování hodnotila několik kritérií, například potřebnost projektu, jak velké skupině uživatelů je určen a letos především také dobu, po kterou ponese investiční záměr užitek.

„Zároveň jsme se snažili, aby se o hlasy Plzeňanů utkaly projekty z různých oblastí a výběr byl pestrý. Jsou tak vyváženě zastoupeny projekty sportovní, kulturní, podpory památek, charity a další,“ uvedla za Radu reprezentantů Ilona Mauritzová, rektorka Západočeské univerzity v Plzni.

Tři projekty, které získají největší podporu veřejnosti

Mezi postupujícími projekty se tak objevil například projekt Plzeňské zvony, jehož cílem je navrácení 4 zvonů na věž katedrály sv. Bartoloměje. Dalším postupujícím je pak třeba projekt Bambino creativo = futuropositivo, jehož cílem je vytvořit ideální prostor pro kreativní aktivity dětí a jejich maminek v Liticích, a to umístěním mobilní obytné buňky.

„Tři projekty, které získají největší podporu veřejnosti, Rady reprezentantů a zaměstnanců Plzeňského Prazdroje, dostanou automaticky plnou výši žádaného příspěvku. Zbylé prostředky budou rozděleny mezi další nejúspěšnější projekty podle výsledků hlasování veřejnosti,“ popisuje způsob přerozdělení tří milionů korun manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Pavla Mášková. Slavnostní vyhlášení výsledků veřejného hlasování a předání šeků proběhne na konci listopadu za účasti zástupců všech přihlášených projektů a Rady reprezentantů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace