Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Koeficient daně z nemovitosti se v Plzni plošně nezvýší

10.09.2013
Koeficient daně z nemovitosti se v Plzni plošně nezvýší

Autor: SL

Popisek: Město Plzeň

Koeficient daně z nemovitosti se v Plzni plošně nezvýší, informoval na jednání Zastupitelstva náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle zákona ČNR č. 338/92 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších změn a doplňků, je pro město Plzeň stanoven koeficient 3,5.

Koeficientem může město upravit základní sazbu daně  u stavebních pozemků a u staveb bytů a obytných domů. Pro jednotlivé části může obec závaznou vyhláškou koeficient, který je pro ni stanoven, zvýšit o jednu kategorii nebo snížit o jednu až tři kategorie. Ke zvýšení ani snížení kategorie nespecifikuje zákon žádné důvody.

Očekávaný příjem: 135 milionů korun

Dále zákon umožňuje u staveb, kterými jsou například stavby pro individuální rekreaci, pro podnikatelskou činnost a samostatně stojící garáže, zvýšení základní sazby koeficientem 1,5. Této možnosti je ve městě již několik let využíváno a navrhuje se pro následující roky. Ve vyhlášce není využito možnosti osvobodit pozemky orné půdy, chmelnic, vinic, ovocných sadů a trvalých travních porostů.

Vyhláškou je město rozděleno na území s koeficienty 1,6, 2,5, 3,5 a 4,5.  Příslušný koeficient je možné zjistit na informačním serveru MMP buď podle čísla parcelního pozemku, nebo podle ulice a čísla popisného budovy. V současné době jsou zde uvedeny pozemky na území města a koeficienty pro výpočet daně z nemovitosti podle vyhlášky ZMP platné pro rok 2013. K datu 1. 1. 2014 budou zveřejněny „nové“ koeficienty pro výpočet daně z nemovitosti.

Podle platného zákona o rozpočtovém určení daní je příjem daně z nemovitosti ze 100 % příjem rozpočtu města, pro rok 2014 se očekává inkaso ve stejné výši jako v roce 2013, tj. zhruba 135 milionů korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace