Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Výstava Respekt: Alkohol a drogy nepatří mladistvým

05.08.2013
Výstava Respekt: Alkohol a drogy nepatří mladistvým

Autor: KÚ

Popisek: Výstava Respekt

Výstavu s názvem Respekt, která je nedílnou součástí komunikační kampaně Respektuj 18, zahájili ve středu 31. července ve Smetanových sadech zástupci města Plzně, Plzeňského Prazdroje a Centra protidrogové prevence a terapie.

Plzeňské osobnosti sdělují prostřednictvím výstavy své názory na konzumaci alkoholu nezletilými.  Cílem společného projektu je změnit přístup veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými a podpořit omezení prodeje a podávání alkoholu těmto osobám. Plzenskenovinky.cz informovala Zdeňka Kubalová, tiskové oddělení kanceláře primátora, Magistrát města Plzně.

Samotná výstava představuje vybrané osobnosti Plzně, které se vyjadřují k danému tématu a k respektu, jednomu z důležitých druhů lidského postoje k jiným osobám či názorům.

„Naším cílem je, aby si lidé při prohlížení výstavy uvědomili, že respekt má mnoho podob. Člověk může být respektován nejen pro své činy, ale i postoje. A jedním z těchto postojů může být například to, že neschvaluje prodej a podávání alkoholu mladistvým,“ uvádí Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu.

Plzeňské osobnosti prostřednictvím výstavy vzkazují mladistvým

Na výstavě se návštěvníci mohou seznámit s postoji vybraných plzeňských osobností ke konzumaci alkoholu nezletilými. „Oslovili jsme některé ´plzeňské ikony´, které vzešly z projektu společnosti Plzeň 2015 a svým životem jsou určitou inspirací pro ostatní,“ uvedla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. Jsou mezi nimi například Jana a Martin Fojtíčkovi, zakladatelé neziskové organizace Ledovec, architekt Jan Soukup, učitelka základní školy Eva Markvartová, plzeňský biskup František Radkovský nebo malíř, sochař a restaurátor Jaroslav Šindelář, jehož vzkaz mladistvým zní: „Alkohol patří do života. Život nepatří do alkoholu.“

Organizátoři projektu usilují o zapojení široké veřejnosti do diskuze o snížení tolerance pití alkoholu nezletilými a z tohoto důvodu zvolili jako prostředek venkovní výstavu. Její součástí je takzvaná Respekt stěna, prostor, kde lidé mohou vyjádřit, co nebo koho respektují a proč. O stěnu se v průběhu trvání výstavy bude starat tým, který ji bude udržovat tak, aby nedošlo ke zneužití vulgárními nápisy či neoprávněné propagaci.

„Věříme, že výstava ve veřejném prostoru, je dobrým místem pro otevření široké diskuse nad tématem kampaně. Chtěli bychom požádat všechny její návštěvníky, aby svým názorem přispěli k rozvoji společenských postojů, které pomohou našim dětem bezpečně projít obdobím dospívání.“ říká Petr Hrouzek, ředitel plzeňského Centra protidrogové prevence a terapie.

Venkovní expozice ve Smetanových sadech, jež bude veřejnosti přístupna do 19. srpna 2013, navazuje na komunikační kampaň v prostředcích městské veřejné dopravy a na distribuci informačních materiálů do restauračních zařízení a maloobchodů. V Plzni byla spuštěna 1. června letošního roku. Její součástí jsou zvýšené kontroly v barech, restauracích, hostincích a hernách ze strany městské policie. Od 1. června také fungují speciální internetové stránky www.respektuj18.cz, které obsahují jednak informace o alkoholu a jeho působení na organizmus, ale i rady, co dělat v konkrétních situacích. Získané zkušenosti z projektu budou k dispozici ostatním městům.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace