Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Mlátil jsem lidi na objednávku plzeňského funkcionáře ODS, vypověděl recidivista

22.07.2013
Mlátil jsem lidi na objednávku plzeňského funkcionáře ODS, vypověděl recidivista

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Soud, ilustrační foto

Recidivista Vojtěch Sivák promluvil o tom, že pro některé politiky plzeňské ODS dělal špinavou práci. Kde nepomohla domluva, tam prý poslali svého „zlého" muže, který měl dotyčné zastrašovat. Kromě toho prý také sháněl bílé koně coby jednatele do firem, které neplatily daň.

„Zastrašoval jsem lidi, kteří jim stáli v cestě. Násilím jsem řešil jejich obchodní spory, ale i třenice, které mezi sebou měli," řekl Sivák deníku Právo. Výstražnou lekci měli údajně dostat i plzeňský primátor Martin Baxa nebo člen výkonné rady ODS Roman Jurečko.

Sivákovo tvrzení podle deníku koresponduje s jeho výpovědí, kterou učinil na policii v případě stamilionových úniků, ve kterém figurují i další jména členů plzeňské ODS Radka Mráze, Adama Soleha a Tomáše Vlčka.

Recidivista také přiznal, že sháněl bílé koně jako jednatele do společností, které obchodovaly s pohonnými hmotami, ale neplatily daně. Jako svého zaměstnavatele označil Mráze, v té době člena regionální a oblastní rady strany. „Mlátil jsem pro něho lidi, nebo jim alespoň vyhrožoval," tvrdí Sivák.

Nyní si Sivák odpykává trest za to, že zbil plzeňského podnikatele Michala Sičáka. A to prý na objednávku spolumajitele konkurenčního podniku a člen místního sdružení ODS Radka Nováka.

Novák s Mrázem vše popírají

„Sivák? To jméno mi nic neříká. Možná bych ho poznal podle vidění, stýkám se spousty lidmi," reagoval na dotaz Práva Novák. Že byl ale se Sivákem v kontaktu Mráz, potvrdila Právu Sivákova družka. Chodil za ním údajně i do věznice a přispíval na balíky, které mu posílala. Naposledy ji prý kontaktoval s tím, aby Sivák proti němu nevypovídal a nechal v tom jen Vlčka, bývalého asistenta náměstka primátora Petra Runda.

„Je to hloupost. Sivák je kriminálník a sleduje tím svůj prospěch," popírá slova Sivákovy družky Mrázův advokát Jan Brázda. Podrobněji o případu hovořit nechtěl s odvoláním na to, že nemá souhlas klienta.

adr, Parlamentní listy.cz

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace