Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město Plzeň fandí sportu a jeden z nejpopulárnějších je zde házená. Podpoří i rozlučkový zápas Filipa Jíchy

01.06.2018
Město Plzeň fandí sportu a jeden z nejpopulárnějších je zde házená. Podpoří i rozlučkový zápas Filipa Jíchy

Foto: M. Pecuch

Popisek: Návštěva Filipa Jíchy na plzeňské radnici

V sobotu 16. června se v Plzni rozloučí se svoji bohatou kariérou zdejší rodák, házenkář Filip Jícha. Zastupitelstvo města Plzně schválilo poskytnutí dotace Asociaci pro sport a fair play, jež organizuje rozlučkový zápas Filipa Jíchy na zdejším Zimním stadionu, částkou ve výši jednoho milionu korun. „Světový házenkář, jenž hrál v nejlepších evropských družstvech, jako jsou THW Kiel nebo v Barceloně, se rozhodl jako hrdý Plzeňák rozloučit se se svoji bohatou sportovní kariérou právě zde v Plzni, s obyvateli našeho města,“ okomentoval to radní pro sport.

„Exhibiční zápas Filipa Jíchy je pro Plzeň zcela mimořádnou sportovní akcí, která má evropský charakter. Světový házenkář, jenž hrál v nejlepších evropských družstvech, jako jsou THW Kiel nebo v Barceloně, se rozhodl jako hrdý Plzeňák rozloučit se se svoji bohatou sportovní kariérou právě zde v Plzni, s obyvateli našeho města. Účast na turnaji přislíbili největší legendy světové házené, kterými jsou například Kiril Lazarov, Victor Thomas či Gudjon Valur Sigurdson. Z českých hvězd házené přijedou Pavel Horák, Daniel Kubeš nebo Petr Štochl,“ vysvětlil Petr Chvojka, radní pro oblast podpory podnikání a sportu, a doplnil: „16. červen 2018 v Plzni bude největší exhibiční akcí v házené na území Evropy v tomto roce.“

Němci proti Španělům

Poslední zápas Filipa Jíchy proběhne 16. června od 17 hodin v Home Monitoring aréně. Filipovi bývalí spoluhráči budou rozděleni do dvou týmů, „německého“ a „španělského“, kde Jícha působil. Organizátoři akce očekávají přes sedm tisíc fanoušků. Samotné utkání bude živě přenášet ČT sport. Připraven je i bohatý doprovodný program plný aktivit pro děti a mládež, včetně výstavy trofejí házenkáře světa roku 2010 v DEPO2015. Dále budou probíhat autogramiády hvězd či workshopy.

Filip Jícha byl v roce 2010 vyhlášen nejlepším házenkářem světa, je mnohonásobným vítězem ankety Házenkář České republiky a několikrát byl nejlepším střelcem ligy mistrů. Svoji kariéru ukončil v říjnu 2017, a to ze zdravotních důvodů.

Házenkářská Plzeň

Házená vůbec je v Plzni oblíbeným sportem s bohatou historií i úspěchy, a klub Talent Robstav – M.A.T. Plzeň již několikrát v posledních letech vyhrál extraligu. Velmi nedávno, ve středu 30. května, přijal dokonce extraligové házenkáře sám hejtman…

Extraligoví házenkáři TALENTU ROBSTAV M.A.T. PLZEŇ se setkali na krajském úřadě s hejtmanem Josefem Bernardem, který chtěl stříbrným medailistům z letošní nejvyšší házenkářské soutěže v ČR poděkovat za reprezentaci Plzeňského kraje. Jako malý dárek připravili cukráři Střední školy Horažďovice tematicky laděný dort. Ten pak hejtman předal házenkářům, kteří mu na oplátku věnovali dres. Debatovalo se o mládežnické házené, problematice prostor plzeňských házenkářů, kteří dosud nemají své vlastní zázemí. Za klub pak Pavel Drobil připomněl, že podpora Plzeňského kraje je pro klub zcela zásadní.

„Jsem velmi pyšný na to, že plzeňská házená má tak skvělé jméno a dosahuje tak skvělých výsledků, pro kraj je to báječná vizitka a za to vám velmi děkujeme. Jste vzorem pro děti a mládež a to je těžká role. Jsem pyšný na to, že můžeme podporovat právě klub, jako je ten váš," uvedl hejtman Josef Bernard při debatě.

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová