Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policajt, nebo kriminálník? V Plzni se to nějak propletlo... Dva tajní policisté ve službě napadli řidiče, který na ně zablikal. Mířili na něj pistolemi a dali mu pěstí

07.10.2017
Policajt, nebo kriminálník? V Plzni se to nějak propletlo... Dva tajní policisté ve službě napadli řidiče, který na ně zablikal. Mířili na něj pistolemi a dali mu pěstí

Foto: Ronald Němec, právník poškozeného

Popisek: Bezdůvodný zásah tajné policie, snímek z videa

Dva policisté v civilu na Plzeňsku napadli řidiče, který je blikáním upozorňoval na jejich agresivní jízdu. Policisté řidiče vybrzdili, mířili na něj zbraněmi a několikrát jej udeřili do obličeje. Případ byl postoupen kázeňskému řízení policie ČR.

Deníku Blesk to prozradil právník poškozeného řidiče, který podal trestní oznámení. Řidič byl svědkem problematického manévru automobilu, kdy ten se snažil předjet na zúžené silnici jiný vůz zprava. Poškozený řidič na agresivní chování policejního vozu v utajení reagoval zablikáním. Jaké bylo jeho překvapení, když jej poté začalo policejní auto v utajení honit s majáčkem. Policisté dohonili řidiče na semaforech, kde jej vybrzdili.

Ukázková policejní zvůle

Z policejního automobilu pak vystoupili dva potetovaní svalnatí muži se zbraněmi v rukou. Poškozený řidič ihned vytočil číslo 112. Namísto tradiční policejní výzvy – pane řidiči, ukažte nám řidičské oprávnění – mířili na řidiče zbraněmi a několikrát jej udeřili do obličeje. Řidič neustále opakoval, že chce vidět jejich průkazy. Po chvilce policejní brutality mu průkazy ukázali. Bez dalšího pak nastoupili do svého vozu a odjeli. 

Naštěstí si to muž z Karlovarska nenecha líbit. Celý incident zveřejnil a také podal prostřednictvím právního zástupce Ronalda Němce trestní oznámení pro omezování osobní svobody, vydírání spáchané se zbraní v ruce a překročení policejní pravomoci.  „Mercedes nebyl nijak označen, po krátkou dobu pouze zapnul malé výstražné modré světlo za předním čelným sklem. Současně  začal mého klienta vybržďovat a následně došlo k zastavení obou vozidel. Pak na něj vlítli dva muži se zbraní v ruce, zasypávali ho sprostými nadávkami. On v tu dobu už komunikoval s linkou 112, protože si myslel, že se jedná o kriminálníky a agresory. To bylo opodstatněné, protože se na jeho opakované výzvy nelegitimovali. Naopak se jej násilně snažili za použití kravatového chvatu dostat z vozidla ven i přes to, že byl ještě připoután. A stále mu bylo vyhrožováno zbraní,“ vylíčil incident advokát postiženého Ronald Němec Plzeňskému deníku.

V době mobilů již není tak snadné to ´zatlouct´

Co se ve voze skutečně dělo a jak policisté útočili, dokazuje kamera, kterou měl postižený po celou dobu v autě zapnutou. Celou situaci monitorovala i linka 112, která se snažila SPZ osádky vozu, který na řidiče útočil, identifikovat. „Po zásahu chtěl můj klient protokol od posádky Mercedesu protokol, ovšem ta ujela,“ vysvětlil advokát Ronald Němec.

Otřesený řidič vyhledal nejbližší policejní stanici, kde případ nahlásil. Tam mu bylo, po určitém nátlaku ze strany samotného řidiče prozrazeno, že se jednalo o vysoce postavené tajné policisty a ať to nechá takzvaně plavat. Advokát podal trestní oznámení. Případ nyní řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů. 

Omluvný dopis

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje případ vyšetřuje. Poškozenému řidiči zatím přišel omluvný dopis, kde stojí: „Na základě výsledku šetření zdejší součásti bylo jednání a chování zakročujících policistů postoupeno náměstku ředitele krajského ředitelství pro vnější službu k přijetí kázeňského opatření. Předmětné pochybení bylo ojedinělé a v současné době byla přijata taková opatření, aby k obdobnému jednání již v budoucnu nedocházelo. Za předmětné chování se Vám omlouváme.“

Právník poškozeného vyzývá svědky události, aby mu zaslali důkazní materiály, které by pomohly při soudním řízení. Podle poškozeného řidiče si cestující v okolních autech nepřiměřený zásah policistů nahrávali na mobilní telefony. 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Piště, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb