Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nejmilejší je Plzeňanům centrum města, sadový okruh, Mlýnská strouha a pivovar. Téměř tři tisíce lidí vybraly nejhezčí místa Plzně, vznikly pocitové mapy

29.08.2017
Nejmilejší je Plzeňanům centrum města, sadový okruh, Mlýnská strouha a pivovar. Téměř tři tisíce lidí vybraly nejhezčí místa Plzně, vznikly pocitové mapy

Autor: Útvar koncepce a rozvoje města Plzně

Popisek: Lidé označovali jednotlivá místa v Plzni

V průběhu května a června letošního roku měli obyvatelé a návštěvníci Plzně možnost se vyjádřit, jaké místo se jim v krajské metropoli líbí, nelíbí, nebo kde by chtěli bydlet. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně zpracoval z výsledků průzkumu pocitové mapy.

Do dotazování se zapojilo pomocí webového dotazníku přes dva tisíce respondentů a v terénu při osobním setkání se zástupci útvaru vyplnilo formulář na osm stovek lidí.

Mezi nejhezčí místa patří centrum

„Výsledky šetření jsou velice pozitivní, největším překvapením je právě celková spokojenost s městem, což potvrzuje i fakt, že téměř třetina dotazovaných nezodpověděla, kde se cítí nepříjemně nebo které místo by chtěli změnit. Jako nejhezčí místo bylo zvoleno centrum města, sadový okruh, Mlýnská strouha, pivovar, ale lidé si oblíbili i kvalitní zázemí příměstské krajiny a odpočinková místa podél řek, například plovárnu v Hradišti, původní Městskou plovárnu, Božkovský ostrov, Lobezská jezírka, ale i okolí Velkého Boleveckého rybníka. Velmi pozitivně byla hodnocena taktéž Zoologická a botanická zahrada města Plzně,“ uvedl k výsledkům pocitových map technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Podle lidí není na některých místech bezpečno

„Průzkum ovšem ukázal, že i ta nejoblíbenější místa mohou zároveň evokovat nepříjemné pocity. V historickém centru města se potvrdilo, jak je nezbytná nejen péče a údržba nejnavštěvovanější části města, ale mnohem důležitější je pro respondenty pocit bezpečí. Z tohoto důvodu bylo negativně hodnoceno širší centrum města, zejména pak okolí hlavního vlakového nádraží, lokality při ulicích Tylova a Husova včetně prostoru před centrálním autobusovým nádražím nebo část čtvrti Petrohrad v okolí ulic Božkovská a Úslavská,“ doplnila Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Zajímavé je pozitivní hodnocení lokálních, méně navštěvovaných míst, která poukazují na spokojené obyvatele. Na otázku, kde by rádi obyvatelé bydleli, mnoho lidí zvolilo právě místo tam, kde sami bydlí. Výsledky šetření budou podkladem při zpracování strategického plánu a podrobnějších dokumentací ke konkrétním lokalitám ve městě. Na celkové hodnocení pocitových map se můžete podívat ZDE.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace