Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plzní otřásla smrt miminka. Případ opravdu jen pro otrlé: Krkavčí matka tajně doma porodila, holčičku vážně zranila a odhodila ho do prádelního koše...

16.08.2017
Plzní otřásla smrt miminka. Případ opravdu jen pro otrlé: Krkavčí matka tajně doma porodila, holčičku vážně zranila a odhodila ho do prádelního koše...

Autor: Profimedia

Popisek: Policie, ilustrační foto

KRIMI Plzní otřásá případ, který je opravdu jen pro otrlé povahy. Porodila doma a své vlastní dítě se pokusila zabít. Novorozeně v neděli zemřelo. Ženě hrozí výjimečný trest... Miminko v nemocnici svým zraněním ještě v neděli podlehlo, veškerá snaha lékařů byla marná. Matku - dá-li se tohle slovo použít – policie obvinila ze zvlášť závažného zločinu.

Celá tragédie se odehrála v neděli odpoledne v městské části Doubravka jednom z bytových domů. Dvacetiletá žena zde porodila, a protože krvácela, museli přivolat záchrannou službu její známí. Ti nejprve vůbec nevěděli, co se děje a o těhotenství ženy neměli potuchy.

Těhotenství popírala

„V neděli odpoledne jsme obdrželi od zdravotnické záchranné služby informaci, že v Plzni na Doubravce zdravotníci zasahují v bytě u ženy, která evidentně porodila, i přestože to popírala. Ženu převezli na ošetření do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Policisté mezitím vyjeli do bytu a začali zjišťovat veškeré okolnosti případu. Během prohlídky objevili poraněné miminko odhozené v koši na prádlo. Okamžitě mu poskytli první pomoc a zavolali lékaře. Ti novorozenou holčičku odvezli do fakultní nemocnice. „Dítě mělo závažná poranění hlavy a těla,“ sdělila policejní mluvčí.

Lékaři dělali, co mohli

„Lékař ji ihned napojil na umělou plicní ventilaci a ve vážném stavu jsme ji převezli na jednotku intenzivní péče,“ řekl mluvčí plzeňské záchranné služby Martin Brejcha. Server Blesk.cz píše, že podle informací, které se mu podařilo získat, snad měla žena nebohou holčičku bodnout do krku.

Vyšetřovatelé od neděle prováděli veškeré potřebné úkony, vyslýchali svědky a zajišťovali stopy. „V pondělí ve večerních hodinách předali ženě usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby,“ sdělila mluvčí kriminalistů.

Ženě hrozí výjimečný trest

Nyní je pachatelka hrůzného činu držena v policejní cele. Za to, co byla schopna udělat, jí hrozí odnětí svobody na 15 až 20 let nebo dokonce výjimečný trest. Co dvacetiletou ženu vedlo k tak ohavnému činu? Co se odehrává v mysli matky, která je schopná ublížit svému vlastnímu dítěti? To jsou otázky, jejichž odpovědi přinese další prošetřování případu…

Tento případ však není jediný, který se za poslední dobu otřásl veřejností na Plzeňsku. Na konci července policie řešila podobnou tragédii, kdy třicetiletá žena tajně porodila chlapečka doma v koupelně. Za použití hrubého násilí se pak snažila miminko uškrtit. Její matka ji však vyrušila a podařilo se jí ženu přesvědčit, aby chlapečka odnesla do babyboxu. Následující den bohužel dítě v nemocnici zemřelo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace