Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Budou mít obyvatelé Koterova a Starých Lobez kanalizaci?

24.06.2013
Budou mít obyvatelé Koterova a Starých Lobez kanalizaci?

Autor: Jiří Máslo

Popisek: Krádeže krytů kanálových vpustí jsou nebezpečné pro chodce i motorkáře

Zastupitelé ODS a ČSSD hodili občany Koterova a Starých Lobez přes palubu. Po měsících naděje pro obyvatele plzeňských částí Koterov a Staré Lobzy udělala na jednání zastupitelstva koalice ODS a ČSSD těžko vysvětlitelný krok.

Součástí rozpočtu pro letošní rok je schválená investice do páteřní kanalizace pro Koterov, začátkem roku byl však technický náměstek Rund vyzván k tomu, aby se pokusil najít alternativní možnost realizace této stavby, vzhledem k vysokým finančním nákladům.

Nepochopitelný obrat

"Velmi jsme přivítali, že se povedlo najít alternativní řešení pomocí přečerpávacích stanic, které sice není technicky tak komfortní jako spádová kanalizace, ale umožnilo by nejen vybudování páteřní komunikace, ale i napojení obyvatel Koterova a Starých Lobez do kanalizace", uvádí předseda zastupitelského klubu Michal Vozobule.

Během jednání Zastupitelstva města Plzně došlo pro nás k málo pochopitelnému obratu koaličních partnerů. Nejprve bod přeložili jako poslední bod programu. Následně pak přes veškeré ujištění technických úřadů města a Vodárny Plzeň, a.s., že alternativní řešení plně vyhovuje a bude plně funkční, schválili variantu spádové kanalizace, na kterou přidali dalších 25 milionů korun.

Obyvatelé musí doufat

Zastupitel za TOP 09 Petr Suchý k tomu říká: "Za 150 milionů korun mohli napojit obyvatele Koterova a Starých Lobez ke kanalizaci, takhle koalice schválila 175 milionů pouze na páteřní kanalizaci a domácnosti ve zmíněných městských částech připojeny nebudou."

"Toto rozhodnutí je mimo jiné v přímém rozporu s žádostí Občanského sdružení Koterov. Obyvatelé těchto městských částí tak musí doufat, že chybějících zhruba 70 milionů najde koalice v rozpočtu pro příští rok, což ale v době významných škrtů není příliš reálné," říká Mgr. Michal Vozobule, předseda zastupitelského klubu TOP 09 v ZMP.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace