Plzeňský Prazdroj se znovu zařadil mezi nejzajímavější turistické cíle. Loni přilákal 650 tisíc lidí, mezi návštěvníky stále převažují Češi
24.02.2017
Foto: amic.cz
Popisek: Součástí prohlídkové trasy Plzeňského Prazdroje jsou samozřejmě i sklepy
Plzeňský Prazdroj se stále drží na špici mezi nejnavštěvovanějšími turistickými atrakcemi v České republice, loni jej navštívilo téměř 650 000 lidí z Česka i ciziny. Láká je nejen originální příběh plzeňského ležáku, ale i zážitky, spojené s čepováním piva nebo kulturními akcemi v historických prostorách pivovaru.
„Velmi nás těší množství návštěvníků, kteří k nám jezdí, aby se dověděli, kde a jak se vyrábí světoznámý plzeňský ležák, který dal vzniknout kategorii piv typu pils. Lidé dnes očekávají i příjemný zážitek navíc, proto neustále přicházíme s novinkami – zážitkovými programy, koncerty na nádvoří nebo atraktivními akcemi, jako je soutěž nejlepších výčepních v České i Slovenské republice Pilsner Urquell Master Bartender,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje.

Prohlídková trasa Pivovar Velké Popovice, historická varna III
Aby byl Plzeňský Prazdroj pro turisty z celého světa stále atraktivním cílem, udržuje své prohlídkové trasy v prvotřídní kvalitě. Už po čtvrté v řadě se mu tak podařilo získat prestižní ocenění Certificate of Excellence, které uděluje nezávislý cestovatelský portál TripAdvisor. Patří tak mezi deseti procentům nejlépe hodnocených turistických cílů na světě. „Mezi návštěvníky stále převažují Češi, hojně jsou však zastoupeni i sousedé z Německa, relativně hodně přijíždí také Američanů nebo Taiwanců,“ dodává Šlehofer.

Varna Jaromíra Franzla, pivovar Radegast
Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .
Vložil: Redaktor KL