Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na titul Senior roku 2016 bylo letos v obvodu Plzeň 3 nominováno osm kandidátů. Vyhrála devadesátiletá Danuše Bělohlávková, čestná předsedkyně Francouzské aliance

22.11.2016
Na titul Senior roku 2016 bylo letos v obvodu Plzeň 3 nominováno osm kandidátů. Vyhrála devadesátiletá Danuše Bělohlávková, čestná předsedkyně Francouzské aliance

Autor: umo3.plzen.eu

Popisek: Danuše Bělohlávková přebírá ocenění z rukou místostarosty Davida Procházky

Již osm let hledá Městský obvod Plzeň 3 mezi svými obyvateli seniora nebo seniorku, kteří mají aktivní a pozitivní přístup k životu a pro své okolí jsou něčím výjimeční. Ty nejlepší z nich pak oceňuje v rámci ankety Senior roku.

V letošním roce bylo do ankety nominováno sedm seniorů – čtyři ženy a tři muži. Porota ve složení vedení centrálního obvodu, tedy starosta Radislav Neubauer a jeho místostarostové Radoslav Škarda, Jaroslava Maříková a David Procházka, tak neměli výběr jednoduchý. Vítězkou ankety a titul Senior roku 2016 nakonec převzala devadesátiletá Danuše Bělohlávková, která v Plzni není neznámá. Působila jako pedagožka dějepisu a francouzštiny a od roku 1967 začala budovat kontakty s Francií. Je čestnou předsedkyní Francouzské aliance, dodnes se aktivně účastní mnoha důležitých jednání a pomáhá studentům francouzštiny zdokonalit se v jazyce.

Nominovaní senioři (zleva): František Herajt (3. místo), Jaroslava Juklová, Miloslav Hrnčiřík (cena poroty), Danuše Bělohlávková (1. místo), Jiří Čermák a Helena Černíková (2. místo). Nominovaná Drahomíra Čechová se z vyhlášení omluvila.

Nominovaní senioři (zleva): František Herajt (3. místo), Jaroslava Juklová, Miloslav Hrnčiřík (cena poroty),
Danuše Bělohlávková (1. místo), Jiří Čermák a Helena Černíková (2. místo). Nominovaná Drahomíra Čechová
se z vyhlášení omluvila.

Druhé místo získala Helena Černíková, která ve svých pětasedmdesáti letech stále pracuje v organizaci Domovinka jako všeobecná sestra a pečovatelka. Denně dochází do domácností klientů, kde jim pomáhá zůstat co nejdéle aktivními a samostatnými ve svém vlastním prostředí. Na třetím místě skončil pan František Herajt, kterému je sedmašedesát let. Je dlouholetým a velice aktivním členem TJ Sokol Nová Hospoda. Každý den věnuje několik hodin ve prospěch údržby a dalšího zkvalitňování prostředí areálu a také připravuje žádosti o dotace na rozvoj tělovýchovy a sportu, a to především pro mládež.

Slavnostní vyhlášení se tradičně konalo v rámci Podzimního tanečního vínku pro seniory v kulturním domě Peklo

Slavnostní vyhlášení se tradičně konalo v rámci Podzimního tanečního vínku pro seniory v kulturním domě Peklo

Jako vždy došlo také na zvláštní cenu poroty, kterou si zasloužil čtyřiaosmdesátiletý Miloslav Hrnčiřík. Pan Hrnčiřík přes dvacet let pracoval v různých funkcích ve Svazu důchodců Plzeň Bory, Krajské radě seniorů Plzeňského kraje a výboru Svazu diabetiků Plzeň. V anketě byl nominován již třikrát, až napočtvrté tedy nominaci proměnil. Senioři převzali z rukou poroty krásné květiny, symbolické poháry a dárky v podobě elektroniky. Všichni nominovaní také obdrželi hodnotnou publikaci o Městském obvodu Plzeň 3.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace