Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zanedbaný kout před vinickou knihovnou se proměnil v Oázu. Rozpadlé lavičky, staré pískoviště a nepěkné křoví nahradila upravená zeleň a knihobudky, nabízející knihy a časopisy

21.10.2016
Zanedbaný kout před vinickou knihovnou se proměnil v Oázu. Rozpadlé lavičky, staré pískoviště a nepěkné křoví nahradila upravená zeleň a knihobudky, nabízející knihy a časopisy

Autor: plzen.eu

Popisek: Čtecí a odpočinkový koutek Oáza na plzeňském sídlišti Vinice

Obyvatelé sídliště Vinice se mohou těšit z nových laviček či houpacích sítí. Místní Knihovna Vinice se s podporou spolku Pěstuj prostor pustila do revitalizace prostoru před knihovnou, kde se původně nacházely rozpadlé lavičky, staré pískoviště a nepěkné křoví. V průběhu léta se uskutečnily čtyři dobrovolnické akce, během nichž se zapomenutá část Vinic stala Oázou – čtecím koutkem.

„Naším cílem bylo vytvořit příjemné místo, kde by si návštěvníci naší knihovny i veřejnost mohli číst a odpočívat. Dále chceme využívat prostor před knihovnou také pro naše akce a aktivity,“ sdělila vedoucí Knihovny Vinice Lenka Ťoupalová. Za tímto účelem také vzniklo malé pódium, které poslouží nejen k posezení, ale v budoucnu rovněž k různým představením a besedám.

Čtecí koutek Oáza

Hlavní atrakcí Oázy – čtecího koutku se staly houpací sítě, které lákají kolemjdoucí k lenošení. Nejsou však jediným prvkem, který přitahuje pozornost. O tu se také hlásí dva velké osázené truhlíky, o něž se starají maminky s dětmi, a knihobudky, nabízející knihy a časopisy. Návštěvníci čtecího koutku do nich mohou vkládat nepotřebné knihy z domova a půjčovat si volně jiné. Oprav se dočkaly také původní betonové lavičky, některé jsou i doplněné o stoly. Nově si mohou také návštěvníci knihovny zaparkovat kola do stojanu.

Čtecí koutek Oáza

To vše by samozřejmě nevzniklo jen na základě přání. Knihovna Vinice přidala podnět do Otevřené výzvy Pěstuj prostor a získala grant na jeho uskutečnění. S podporou městského obvodu Plzeň 1 se mohl dát projekt na čtenářský koutek do pohybu.  Za jeho realizací stojí práce architektů Tomáše Krále a Ireny Šebové z ateliéru architectureMADE a dobrovolníků.

Čtecí koutek Oáza

„Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří si udělali čas a přišli nám pomoct. Víme, že volného času má každý málo, a jsme vděční všem, kteří nám ho trošku věnovali,“ vzkázala Lenka Ťoupalová poděkování dobrovolníkům, kteří se pustili do šroubování a natírání laviček, sázení květin do truhlíků nebo vykopávání drnů. Projekt byl realizován v rámci Otevřené výzvy Pěstuj prostor, pořádané spolkem Pěstuj prostor ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Plzní 2015, Městského obvodu Plzeň 1 a s finanční podporou statutárního města Plzně.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace