Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Noční úklidy i nově dynamické ceny… Novinky ve start-upu LidskáSíla.cz, který je zaměřený na úklid domácností, potěší zákazníky

18.10.2016
Noční úklidy i nově dynamické ceny… Novinky ve start-upu LidskáSíla.cz, který je zaměřený na úklid domácností, potěší zákazníky

Foto: Lidská síla.cz

Popisek: Start-up působí v Praze, Brně a nově i v Plzni. Lidská síla.cz: Ilustrační foto

Český start-up LidskáSíla.cz, do kterého nedávno vstoupil guru tuzemského internetu a investor Ondřej Tomek a který je zaměřený na úklid v domácnosti, nezastavitelně roste a zavádí inovace. Pro své klienty připravil výrazné novinky v podobě dynamických cen i nočních úklidů. Ty pomohou zaplnit časový rozvrh dam na úklid i mimo špičku a nabídnou zákazníkům úklid do 24 hodin i nižší ceny.

Start-up LidskáSíla.cz zavádí novinky v podobě dynamických cen i nočních úklidů z důvodu větší vytíženosti dam na úklid a přístupu k čistě tržnímu mechanismu, kdy je cena odvislá od nabídky a poptávky. Firma celý rok eviduje vysoký zájem o služby a přitom nejsou některé dámy plně vytížené. Proto by rádi motivovali lidi k zájmu o termíny i mimo špičku. 

„Naše dámy chtějí pracovat celý den a nové nastavení cen nám umožní vytížit i časy mimo špičku. Princip je jednoduchý, mimo špičku bude úklid levnější, což by mělo zákazníky motivovat k objednávání úklidů i v tyto časy,“ popisuje zakladatel a ředitel LidskáSíla.cz Robert Vojáček, s tím že slibuje rovněž takzvaný „overbooking“, čili si půjde naopak objednat úklid vždy, i při velmi vysoké ceně, ale nikdy nenastane stav „plná kapacita“. 

Úprava cen se přitom nedotkne stávajících předplatitelů, pro něž zůstane cena úklidů stejná. Ceny se budou dynamicky měnit, a pokud si zákazník objedná předplatné, tak mu cena zůstane stejná, dokud jej nezruší. 

Inspirace aerolinkami

Inspiraci hledala LidskáSíla.cz u aerolinek, které ceny letenek běžně upravují podle času, dne v týdnu i počtu dnů před samotným odletem. „Služba má omezenou kapacitu stejně, jako je určitý počet sedaček v letadle. Dámy však chtějí pracovat celý den a tato změna umožní vytíženost i mimo špičku,“ přirovnává Vojáček. 

Ceny pravidelných úklidů budou nejprve upraveny v Praze, později se dotknou i Brna a Plzně a v budoucnu dalších destinací. „Očekáváme, že vyšší ceny budou u ranních úklidů, především pak ve čtvrtek a pátek, a také nově v noci. Nejlevnější pak očekáváme úklidy v úterý, které je zatím nejméně vytíženým dnem v týdnu,“ říká Robert Vojáček. „Celý systém je ale nastaven čistě tržním mechanismem, proto ani my sami nedokážeme dopředu přesně odhadnout, jak budou ceny vypadat,“ dodává. 

Férové ceny pro domácnosti

Změna cenového systému pozitivně ovlivní i možnost objednávání úklidu do druhého dne. „Člověk si bude moci objednat úklid skutečně kdykoli do 24 hodin, třeba z akutního důvodu, i když to občas může být drahé,“ upozorňuje zakladatel agentury. 

Zakladatelé si slibují i výhody v podobě  vyšší stability dam na úklid. Zákazníci tak budou mít prakticky stoprocentní jistotu, že se u nich dámy na úklid střídat nebudou, což do teď bylo omezeno právě z důvodu vytížení dam během dne. 

Výhody pro dámy na úklid

Cenové zvýhodnění nečeká jen na zákazníky, ale i samotné dámy na úklid. Díky dynamickým cenám budou mít více práce i stabilnější výdělek. „Dámy, které se specializují na noční úklidy, si vydělají více, ale pracují ve velmi neatraktivní časy. Touto změnou se snažíme být férovější jak k zákazníkům, tak k našim profesionálkám,“ říká zakladatel. 

Férový výdělek dam na úklid je jedním z pilířů mladé české agentury. Profesionálky si díky úklidům před LidskáSíla.cz vydělají kolem 110 Kč na hodinu, tedy dvojnásobek toho, co je v tomto odvětví obvyklé. 

Aukce versus dynamické ceny

Pro zajímavost, v některých podobně smýšlejících startupech či firmách raději využívají aukcí, ty jsou však na základě takzvaného biddingu. Tím pádem není možné koupit věc hned, což v případě úklidů není ideální. „Ve srovnání s modelem start-upu Liftago zas je ten rozdíl, že řidiči sedí v autech a jsou schopní dávat nabídky ihned, což u dam na úklid není možné,“ vysvětluje další možnost Robert Vojáček z LidskáSíla.cz. 

Mladý český start-up LidskáSíla.cz vznikl teprve před rokem a půl, ale již teď má na svém kontě tisíce hodin zprostředkovaných úklidů (průměrně téměř sto denně v pracovní dny a téměř třicet o víkendu), které zajišťuje více než 350 dam na úklid a spokojené zákazníky i stovky předplatitelů v Praze, Brně a Plzni. Do společnosti vstoupil nedávno investor Ondřej Tomek, a to přes svou investiční společnost Impulse Capital. Za investici ve výši 24 milionů korun do společnosti v ní získává 22procentní podíl. Hodnota společnosti tak méně než rok a půl od svého rozjezdu poprvé překonala hranici 100 miliónů korun. Aktuální tržby rostou v meziročním srovnání dvouciferným tempem.

Vložil: Anička Vančová