Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Turek sem tajně vozí zvěř na kruté islámské porážky, zaslechli jsme v davu. A vůbec – na demonstraci padaly perly

03.10.2016
Turek sem tajně vozí zvěř na kruté islámské porážky, zaslechli jsme v davu. A vůbec – na demonstraci padaly perly

Foto: Václav Fiala

Popisek: Plzeňská demonstrace Chceme bezpečnou zemi

REPORTÁŽ Několik přítomných a jednoznačně dosud nejmasivnější předvolební mítink na Plzeňsku. To byla akce Úsvitu-Národní koalice a Bloku proti islamizaci, která se uskutečnila v Plzni. Hosty tu byli kandidát na senátora Martin Koller, aspirant na hejtmana Roman Bakala, Tomáš Ortel i zástupce Alternatiovy pro Německo (AfD) ze sousedního Bavorska.

„Opravdu stále a opět věříte těm, kteří si žijí jako králové?“ vyhecoval dav hned na začátek Roman Bakala, který má s jmenovcem z OKD společné jen příjmení. „Rozprodali a zadlužili vaši zemi a chtějí ji islamizovat. Dnes říkají opak než včera. Myslíte si, že ten, kdo má miliardy, je váš kamarád? Chce stále víc a moc a peníze... Lžou vám v televizi, že jsou jedni z vás. Proč se nad vás povyšují, nad vás, voliče?“ pokládal řečnické otázky krajský lídr Úsvitu a pokračoval:

„Hrají si na elity a přitom brání občanům v jejich právu hájit své zájmy v referendech. Proč žijí jako králové, zatímco zaměstnanci otročí a živnostníci bojují o přežití. ... Místo podpory našich rodin investují do dovozu cizinců... Proč důchodci se pohybují kolem hranice chudoby, zatímco povaleči a parazité dostávají peníze od státu? Proč přes půl milionu hledá slušnou práci, zatímco pracovní agentury sem vozí levné otroky z ciziny? Proč nám vzrostla kriminalita  o 300 procent? Proč bychom měli přijímat agresivní primitivy z Afriky, zdarma je zde živit, léčit, integrovat a podřizovat se jim?“ uvedl sugestivně za velkého zájmu všech přítomných Roman Bakala.

Strach z referenda

„Proč se bojí referenda? Když byl naposledy Zlatý slavík, spousta z nás poslala hlas, protestní hlas Tomáši Ortelovi, i přesto, že se na jeho hlavu snášela dehonestace nebo pomlouvání v médiích,“ zavzpomínal na dobu nedávno minulou Bakala. „Proto mají elity strach z referend. Protože tak bychom ukázali, co si o vládě myslíme. Chceme tady... psy, vepřové, evropské oblečení... Nechceme lži a politickou korektnost, inkluzi, multikulturní obohacování agresivními a primitivními příživníky se středověkým myšlením na rozkaz z Bruselu,“ pokračoval jmenovec „slavného“ Bakaly. „Nechceme tady salafisty, pedofily a podobné psychopaty. Odmítáme mešity, šaríju, halal, burky, nikáby nebo obřízky. Toto je naše země a koho země, toho víra,“ dodal na závěr svého vystoupení především před vesměs mladšími posluchači.

... až si koupí celý stát...

Pak se ujal slova bezpečnostní expert Martin Koller: „Stále se nám naši zemi snaží někdo brát. Vzpomeňme si na to, že tu byly stovky let rakouské okupace, pak se nám tu přiživovali Francouzi, kteří se na nás v roce 1938 vykašlali, pak jsme tady měli nacisty, poté soudruhy, kteří přinášeli vše nejlepší a dnes se nám cpou další a další. Jedni tu chtějí základny, druzí tu chtějí svoji ideologii a takzvanou víru. Musíme se spolehnout především a jedině na sebe, protože vlast a národ je základ. ... Evropa stovky let byla na přední linii civilizace. Byla to Evropa Evropanů, pak Evropa křesťanů a nyní Evropa demokratů,“ řekl kandidát na senátora.

A pokračoval, že ohrožením Evropy je globalizace: „Jsou to lidé, kteří chtějí mít celý svět jako svou soukromou firmu. Když se rozhlédneme, vidíme je nedaleko. Na Ukrajině je to několik rodin. Naši zemi si chce koupit jeden oligarcha a mít ji jako svoji kolonii nebo firmu,“ uvedl Koller se zřejmou narážkou na šéfa hnutí ANO a místopředsedu vlády Andreje Babiše: „Bez vůle těchto lidí by nebyla žádná islámská invaze. O co se dnes NATO stará? Kolik lidí NATO vyslalo, že by patrolovali na jižních hranicích Evropy a bránili islámské invazi? Nevidíme žádné? Takže k čemu nám NATO je? Aby nás zavleklo do nějakých cizích válek? To přece nepotřebujeme. Za poslední desítky let především američtí vojáci prohráli všechny války. V Iráku i v Afghánistánu byla situace taková, že spojenečtí vojáci ovládali území do okruhu čtyř kilometrů od základen. Všechno ostatní ovládali islamisté,“ zavzpomínal na své působení v arabských zemích Koller a hned se vrátil do Česka: „Pan Telička začínal jako sociální demokrat, pokročil do Volkswagenu, pak pracoval dlouhodobě pro pana Zdeňka Bakalu a nakonec zmizel do náruče pana Babiše. Takovým lidem rozhodně věřit nemůžeme.“

Německo v kleštích

Následovala zdravice ze spřátelené Alternativy pro Německo (AfD) v osobě Stefana Proszeka: „Když jsem byl malý chlapec, zeptal jsem se svého dědy, proč tenkrát nic nepodnikl proti tomu, co se tenkrát kdysi v Německu dělo. On mi řekl – tehdy jsem nevěděl, co se děje. Vím, co se nyní děje v Německu a v EU a nechci, abych za pár let musel svým dětem nebo vnoučatům říkat – já jsem věděl, co se děje, ale byl jsem příliš pohodlný povstat a něco podniknout,“ uvedl host z nedalekého Bavorska.

Apustil se nekompromisně do statistik: „V roce 2015 byl přísun migrantů oficiálně 1,5 milionu a teď máme podle podle Wikipedie v Německu 4,5 milionu muslimů a tvoří 5,5 % obyvatel. ‚Díky‘ migraci už 21 % obyvatel je neněmeckého původu. V roce 1995 byly v Německu první islámské noviny. V roce 2007 vznikl v rádiu Süd-West Rundfunk pořad tzv. islámské slovo na internetu. V roce 2008 vznikla firma, která podle islámské předlohy vydává publikace pod názvem ‚Miluji Proroka Mohameda‘. V roce 2015 vznikla první islámská banka v Německu. To je jen malý výčet věcí,“ řekl člen AfD a vypočítával dále: „V Německu je 1375 sezdaných párů, v nichž figurují ještě nezletilé osoby, jde o tzv. dětské svatby. Těch je 664 ze Sýrie, 157 z Afghánistánu. Je samozřejmě nutno pomoci lidem, kteří utíkají z válek – ale je důležité, jak jim pomoci. Pět milionů migrantů čeká v Egyptě a chystají se na cestu do Evropy. Chceme si nechat líbit, aby Německo a Evropa byly zaplaveny migranty a muslimy? Nechci svoje děti vidět vyrůstat s burkou. Chci, aby naše ženy mohly večer chodit ve městech beze strachu. Chci židovsko-křesťanskou zemi. Chci Evropu a její země v míru a demokracii. Islám nepatří do Německa ani do Evropy! Merkelová musí pryč!“ Následoval velký, dlouhotrvající bouřlivý potlesk.

Ovace pro Ortela

Poté se ujal slova zástupce občanské konzervativní strany: „Chceme, aby taková změna jako v Německu postihla i Českou republiku?“ Hromadné „Ne!“ mu bylo odpovědí.

„Každá doba má jedince, kteří se rozhodli jít proti proudu, každá doba má takové jedince, následně skupiny a pak celé masy. Ano, plout proti proudu je poměrně náročnější a bolestnější než po proudu. U pramene toho proudu sedí naše vláda, a pokud hodláme otočit kormidlem dějin, není jiné cesty, než jít proti onomu pomyslnému proudu. Ti sedící u pramene si to velice uvědomují – proto nás budou všelijak napadat, osočovat a nálepkovat a aby si své ruce neušpinili, použijí k tomu ty, které štědře obdarovávají granty – použijí k tomu své neziskovky,“ uvedl v rámci zdravice.

Bouřlivé ovace sklízel Tomáš Ortel, který na pódiu zahrál několik skladeb. Do toho zakřičeli dva nedaleko sedící starší muži: „Budeme volit Okamuru!“

Halal veřejně i potajmu

„Většina lidí z Klatovska neví, že tam má být halal porážka. V Korytech a Bezděkově se zase prý záhadným způsobem otevřela zpracovna halal masa, který sem dováží jakýsi Turek, muslim z Regensburgu, který tam má spoustu firem a údajně chce i na Klatovsko. Tajně tam najíždějí jejich auta a vozí tam na porážku zvířata, na což nemají povolení,“ zaznamenaly ParlamentniListy.cz mezi diskutujícími.

I přes dvouhodinový program, vyplňovaný telemostem z dalších měst ČR – Ostravy a Mostu – neodešel z manifestace předčasně prakticky nikdo. Snad i proto, že organizátoři  nabídli vyhládlým možnost zakoupit si grilovanou krkovičku či vepřovou klobásu, vypít pivo či nealko.

Václav Fiala 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lucie Bartoš