Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Plzeňané urazili posledních pár kilometrů štafety Cesta do Ria, pomyslná cesta jim trvala 33 dnů. Olympijský park zahájí příští pátek a bude otevřen po celou dobu olympiády v brazilském Rio de Janeiru

28.07.2016
Plzeňané urazili posledních pár kilometrů štafety Cesta do Ria, pomyslná cesta jim trvala 33 dnů. Olympijský park zahájí příští pátek a bude otevřen po celou dobu olympiády v brazilském Rio de Janeiru

Autor: Eva Kriegerová

Popisek: Absolutním rekordmanem se stal Martin Mňahončák, který využil letní prázdniny ke sportování a každý den ujel na cyklistickém trenažéru desítky kilometrů

Poslední kilometry z pomyslné trasy Plzeň – Rio de Janeiro v délce 9800 kilometrů zdolali Plzeňané a turisté ve speciálním stanu na náměstí Republiky. Na sportovních trenažérech se denně vystřídaly desítky lidí, kteří se tak aktivně připojili k podpoře sportovců, reprezentujících Českou republiku na 31. letních olympijských hrách. Štafetu do brazilského Ria slavnostně zakončil atraktivní program s ukázkou latinského a orientálního tance, kubánské salsy či brazilské samby.

V posledních dnech štafety rozdali organizátoři téměř sto triček s logem Olympijského parku Plzeň, stačilo pobýt na jakémkoli trenažéru 50 minut nebo ujet pomocí GPS trackingu 50 kilometrů. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo ujet vzdálenost 9800 kilometrů, i když jsem zpočátku nebyl takový optimista. Poděkování patří všem, kteří ke zdolání štafety přispěli. Doufám, že se nám podaří rozhýbat další Plzeňany a přimět ke sportu především děti a mládež,“ uvedl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák. „Těší mě, že město Plzeň podporuje sport a že na tento projekt dokázalo najít finanční prostředky,“ doplnil ekonomický náměstek Pavel Kotas.

„Cesta do Ria trvala přesně 33 dnů, zpočátku jsem moc nevěřil, že jsme schopni ušlapat téměř deset tisíc kilometrů, ale vše se povedlo a jsem velmi rád. Celkově se zapojily téměř dva tisíce Plzeňanů, což mě velmi těší,“ řekl triatlonista a šéf štafety Přemysl Švarc. Absolutním rekordmanem se stal Martin Mňahončák, který využil letní prázdniny ke sportování a každý den na cyklistickém trenažéru ujel desítky kilometrů.

Cesta do Ria

Přibližně do poloviny pomyslné trasy dojeli lidé 12. července, na konci dne se grafický ukazatel zastavil na čísle 4892 kilometrů. Celkově se na cyklistickém, veslařském nebo eliptickém trenažéru vystřídalo téměř 1300 lidí, někteří přispěli ujetými kilometry opakovaně. Nejvíc návštěv zažil štafetový stan ve čtvrtek 30. června, kdy k Cestě do Ria přidalo ujeté kilometry 128 lidí. Rekordní z pohledu dosažené vzdálenosti byla sobota 16. července, kdy členové štafety zdolali 974 kilometry. Velkou měrou se na tom podílela skupina cyklistů s GPS trackingem. Obecně byl největší zájem o cyklistický trenažér.

Olympijskou štafetu Cesta do Ria odstartovala Plzeň 28. června, první kilometry urazili představitelé města v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým a skupina plzeňských sportovců, mezi nimiž byli plavci Tereza Polcarová, Dominik Polcar a Nikol Žůrková, atletka Jana Reissová, triatlonista Přemysl Švarc a olympionici z roku 1972 – házenkář Vladimír Jarý a hokejista Vladimír Bednář.

Cesta do Ria

Cílem štafety Cesta do Ria byla aktivní podpora českých sportovců i upozornění na připravovaný Olympijský park Plzeň. Ten slavnostně otevře 5. srpna ve 20 hodin v prostoru za OC Plzeň Plaza a fungovat bude po celou dobu konání olympijských her, tedy až do 21. srpna. Nabídne přenosy z olympiády na velkoplošnou obrazovku, prostor pro fandění i doprovodný program v podobě koncertů a dalších akcí. V prostoru za řekou Mží si lidé mohou zasportovat v jedenácti sektorech, rozdělených do 54 sportovních odvětví. Připraven je také rodinný program či ranní cvičení Vstávej s Olympijským parkem Plzeň, které může široká veřejnost využít zcela zdarma.
Více informací k Olympijskému parku Plzeň je k dispozici na www.sport.plzen.eu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace