Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Plzeň se vydala na Cestu do Ria. Do konce července můžete ujít, uběhnout či na některém z pěti trenažérů zdolat libovolný počet metrů či kilometrů, a ukrojit tak z 9800 kilometrů, jež dělí město od brazilského Rio de Janeira

01.07.2016
Plzeň se vydala na Cestu do Ria. Do konce července můžete ujít, uběhnout či na některém z pěti trenažérů zdolat libovolný počet metrů či kilometrů, a ukrojit tak z 9800 kilometrů, jež dělí město od brazilského Rio de Janeira

Foto: plzen.eu

Popisek: Cesta do Ria již běží na plné obrátky na plzeňském náměstí Republiky

Plzeň odstartovala Cestu do Ria, projekt, do nějž se může zapojit každý její obyvatel i návštěvník. Do konce července mohou lidé ujít, uběhnout či na některém z pěti trenažérů ve stanu na náměstí Republiky zdolat libovolný počet metrů či kilometrů, a ukrojit tak z 9800 kilometrů, jež dělí Plzeň od brazilského Rio de Janeira.

Štafetu spustila skupina sportovců, mezi nimiž byli nadějní plavci Tereza Polcarová, Dominik Polcar a Nikol Žůrková, atletka Jana Reissová, triatlonista Přemysl Švarc i olympionici z roku 1972, házenkář Vladimír Jarý a hokejista Vladimír Bednář. Za město pomohli první metry z cesty do Ria ukrojit primátor Martin Zrzavecký, radní pro sport Michal Dvořák a ekonomický náměstek Pavel Kotas.

„Chceme tím podpořit naše sportovce, kteří nás budou reprezentovat na olympiádě v Rio de Janeiru, a současně upozornit na připravovaný Olympijský park Plzeň. V něm se bude po dobu konání olympiády od 5. do 21. srpnapřes den sportovat, večer fandit při sledování přenosů,“ řekl primátor, který si pro zahájení štafety vybral cyklistický trenažér. Na něj usedl také radní Michal Dvořák, na cestě do Ria ve stanu na náměstí ujel 42 kilometrů.

Cesta do Ria

Kromě dvou cyklotrenažérů budou mít lidé k dispozici ještě také dva eliptické a jeden veslařský trenažér, počítat se jim ale budou také uběhnuté kilometry na náměstí kolem katedrály, délka okruhu je 300 metrů. Podle libosti také mohou vyběhnout nebo vyjet na kole, pokud tedy odstartují na náměstí, tam i skončí a využijí k tomu GPS měření. Zapojit do projektu se mohou i handicapovaní na vozíčku.

Na trenažérech bude možné urazit tolik kilometrů, kolik každý účastník zvládne, stroje jsou k dispozici denně od 10 do 19 hodin. Jména účastníků Cesty do Ria a počet kilometrů bude město zveřejňovat na www.sport.plzen.eu. Při pokoření více než desetikilometrové vzdálenosti získá účastník namíchaný sportovní nápoj zdarma. „Abychom se do Ria dostali, je nutné denně zvládnout přes 300 kilometrů,“ připomněl šéf štafety, triatlonista Přemysl Švarc.

Cesta do Ria

Výkony lidí zaznamenávají obrazovky a počítače, na trase dlouhé téměř 10 000 kilometrů graficky ukrajují zbývající úsek. Ozvučení zajistí aktivní přístup ke kolemjdoucím. Zapojovat se mohou jednotlivci, ale i týmy přátel. Jedenkrát týdně, vždy ve středu v čase od 17:30 do 18:30, je připraven i doprovodný program, a to lekce tance, vystoupení a workshopy.

Ve stánku, kde se štafeta koná, lidé také získají informace k Olympijskému parku Plzeň. Pro propagaci projektu Olympijský park Plzeň zapůjčila městu tři vozidla firma Autocentrum Jan Šmucler, od Alpine Pro získalo město kolekci olympijského oblečení.

Cesta do Ria

Olympijský park Plzeň se otevře ve dnech 5. až 21. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza. V prostoru kolem amfiteátru vznikne olympijská fan zóna s velkoplošnou obrazovkou, na které budou lidé sledovat přímé přenosy z brazilského Ria, společně fandit českým sportovcům, a sdílet tak atmosféru největší letošní světové sportovní události.

Připraven je bohatý doprovodný program včetně autogramiád sportovců, soutěží či koncertů. Možnost zasportovat si pod vedením odborných lektorů v jedenácti sektorech, rozdělených podle sportovních odvětví, bude v prostoru parku za řekou Mží.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace