Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plzeň připravila opravdovou lahůdku pro milovníky klasické hudby. Aidu pod širým nebem doprovodí ohňové efekty, videoart, akrobacie, a dokonce i živá zvířata. Vstupenka na představení poslouží i jako jízdenka na MHD

24.06.2016
Plzeň připravila opravdovou lahůdku pro milovníky klasické hudby. Aidu pod širým nebem doprovodí ohňové efekty, videoart, akrobacie, a dokonce i živá zvířata. Vstupenka na představení poslouží i jako jízdenka na MHD

Autor: plzen.eu

Popisek: Zrekonstruovaný přírodní amfiteátr na Lochotíně

Slavná opera Giuseppe Verdiho Aida míří do Lochotínského amfiteátru. Velkolepý scénický počin Divadla Josefa Kajetána Tyla, plný ohňových efektů, akrobacie a videoartu, mohou lidé vidět v pátek 1. července od 20:30 hodin. Pro zájemce jsou ještě k dispozici vstupenky do zatravněné zóny amfiteátru za 150 korun. Divadlo doporučuje vzít si s sebou deku, na místě zakoupit občerstvení a operu si pod širým nebem užít i s piknikem. Aida v open air provedení navazuje na loňské operní gala Noc s operou, které v amfiteátru vidělo pět tisíc lidí.

Podle režiséra Tomáše Pilaře uvidí letos diváci show s ohňovými efekty, videoartem, náročným světelným designem i živými zvířaty. „V triumfální scéně po vyhrané bitvě ponese velbloud poklad a krásný černý hřebec Radama v podání Paola Lardizzoneho. Další scénou, ze které dýchne duch starého Egypta, bude příjezd Ivany Veberové jako Aidy na velbloudu k nočnímu Nilu. Atmosféru posílí sbor žen, kráčejících se svícemi do svatyně,“ prozradil Tomáš Pilař.

Ohňové efekty použije režisér hned v několika scénách, například při zasvěcování zbraní nebo rituálním soudu. Několik žonglérů předvede tanec s ohnivými vějíři a zapálenými řetězy. Dalším zajímavým okamžikem bude akrobacie v závěsné obruči, která má vyvolat představu měsíce. Kromě náročného videoartu Petra Hlouška připravilo divadlo dva další triumfy. Speciální kouřový efekt a ohňovou show. „Detaily prozrazovat nebudu, ale stejný efekt používá při svých koncertech třeba kapela Rammstein,“ uvedl Tomáš Pilař.

Aida pod širým nebem

Do hlavních rolí obsadilo divadlo hvězdy operní scény. V roli Amneris se představí jedna z nejvýznamnějších sopranistek Eva Urbanová, v titulní roli Aidy se diváci mohou těšit na oblíbenou Ivanu Veberovou, držitelku Ceny Thálie, roli Radama přijal italský tenorista Paolo Lardizzone, jako Amonasro vystoupí světový barytonista Ivan Marino. Na jevišti se představí na tři stovky účinkujících, kromě sólistů, výrazně rozšířeného sboru divadla, orchestru pod vedením šéfdirigenta Norberta Baxy a baletního souboru se připojí i externí dětský balet.

Vstupenky je možné zakoupit v síti . Diváci mohou využít vstupenku na Aidu i jako jízdenku ve všech prostředcích městské hromadné dopravy v Plzni, a to od 19 do 24 hodin.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace