Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Technologie budoucnosti se představí v Plzni. Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, chce podpořit zájem mladých o kybernetický průmysl i techniku

03.06.2016
Technologie budoucnosti se představí v Plzni. Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, chce podpořit zájem mladých o kybernetický průmysl i techniku

Autor: plzen.eu

Popisek: Drony poskytuje město Plzeň i integrovanému záchrannému systému

Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, se uskuteční v pátek a sobotu v plzeňském areálu DEPO2015. Cílem akce, kterou pořádá městské centrum pro podporu průmyslu bezpilotních letadel DRONET, je seznámit veřejnost s oblastí bezpilotního létání a představit nejnovější technologie budoucnosti.

K vidění budou unikátní prototypy strojů, vývojářské firmy z České republiky odprezentují svou práci, uskuteční se přednášky o aplikacích pro drony, o bezpečnosti, o využití dronů, na programu budou i letecké ukázky a závod bezpilotních strojů. Zajímavý program je určen pro dospělé i děti. „Chceme být atraktivní metropolí pro společnosti, podnikající v oblasti výroby dronů a vývoje aplikací, chystáme se do této sféry výrazně investovat. Uvědomujeme si, že je současně nutné zaměřit pozornost i na veřejnost, DronFest nám tak může pomoci podchytit mladé lidi a děti a přivést je k zájmu o kybernetický průmysl i techniku obecně,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Podle Luďka Šantory, ředitele Správy informačních technologií města Plzně, která DRONET založila, představí DronFest nejmodernější technologie budoucnosti. „Abychom zajistili bezpečnost návštěvníků akce, nechali jsme zhotovit pro drony 'voliéru', tedy zasíťovaný prostor o rozměrech 50 x 40 x 8,5 metru, v němž budou létat,“ přiblížil. Letiště pro drony vznikne na parkovišti v areálu v Cukrovarské ulici a uskuteční se na něm letecké ukázky i závody dronů. V hlavním objektu DEPO2015 na návštěvníky čeká veletrh firem, v jednadvaceti stáncích se představí čtrnáct společností a také všechny technické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Jeden ze stánků obsadí i DRONET.

Vítěz závodů získá startovné pro klání na Havaji

„V objektu se také uskuteční přednášky, a to například na téma drony a focení, bezpečnost létání s dronem, jak se stát profesionálním pilotem, drony a modeláři, aplikace MAIA, lokalizace dronů bez GPS a další. Program je připraven na každý den v čase od 10 do 18 hodin,“ přiblížil Tomáš Cholinský, vedoucí DRONET. Atraktivní podívanou podle jeho slov nabídne závod dronů, kterého se zúčastní celkem 35 soutěžících. V pátek se uskuteční cvičné rozlety pilotů, v sobotu pak ostrý závod. Jeho vítěz získá startovné pro klání bezpilotních letounů na Havaji.

Velkou lahůdkou budou i ukázky nejmodernějších prototypů strojů. Například Správa informačních technologií města Plzně vlastní takzvaný Flyability-Gimbal neboli chytrý dron, určený pro létání uvnitř objektů. Součástí DronFestu bude také vyhlášení soutěže v programování aplikací pro drony DronApp, do níž se přihlásilo dvacet studentů do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android a iOS, i soutěže o nejlepší fotografii a video, pořízené dronem. Top snímky půjdou do dražby, jejíž výtěžek získá Akademie nadání, nezisková organizace, zaměřená na nadané děti s handicapem.

Program DronFestu

DronFest

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace