Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Technologie budoucnosti se představí v Plzni. Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, chce podpořit zájem mladých o kybernetický průmysl i techniku

03.06.2016
Technologie budoucnosti se představí v Plzni. Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, chce podpořit zájem mladých o kybernetický průmysl i techniku

Foto: plzen.eu

Popisek: Drony poskytuje město Plzeň i integrovanému záchrannému systému

Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, se uskuteční v pátek a sobotu v plzeňském areálu DEPO2015. Cílem akce, kterou pořádá městské centrum pro podporu průmyslu bezpilotních letadel DRONET, je seznámit veřejnost s oblastí bezpilotního létání a představit nejnovější technologie budoucnosti.

K vidění budou unikátní prototypy strojů, vývojářské firmy z České republiky odprezentují svou práci, uskuteční se přednášky o aplikacích pro drony, o bezpečnosti, o využití dronů, na programu budou i letecké ukázky a závod bezpilotních strojů. Zajímavý program je určen pro dospělé i děti. „Chceme být atraktivní metropolí pro společnosti, podnikající v oblasti výroby dronů a vývoje aplikací, chystáme se do této sféry výrazně investovat. Uvědomujeme si, že je současně nutné zaměřit pozornost i na veřejnost, DronFest nám tak může pomoci podchytit mladé lidi a děti a přivést je k zájmu o kybernetický průmysl i techniku obecně,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Podle Luďka Šantory, ředitele Správy informačních technologií města Plzně, která DRONET založila, představí DronFest nejmodernější technologie budoucnosti. „Abychom zajistili bezpečnost návštěvníků akce, nechali jsme zhotovit pro drony 'voliéru', tedy zasíťovaný prostor o rozměrech 50 x 40 x 8,5 metru, v němž budou létat,“ přiblížil. Letiště pro drony vznikne na parkovišti v areálu v Cukrovarské ulici a uskuteční se na něm letecké ukázky i závody dronů. V hlavním objektu DEPO2015 na návštěvníky čeká veletrh firem, v jednadvaceti stáncích se představí čtrnáct společností a také všechny technické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Jeden ze stánků obsadí i DRONET.

Vítěz závodů získá startovné pro klání na Havaji

„V objektu se také uskuteční přednášky, a to například na téma drony a focení, bezpečnost létání s dronem, jak se stát profesionálním pilotem, drony a modeláři, aplikace MAIA, lokalizace dronů bez GPS a další. Program je připraven na každý den v čase od 10 do 18 hodin,“ přiblížil Tomáš Cholinský, vedoucí DRONET. Atraktivní podívanou podle jeho slov nabídne závod dronů, kterého se zúčastní celkem 35 soutěžících. V pátek se uskuteční cvičné rozlety pilotů, v sobotu pak ostrý závod. Jeho vítěz získá startovné pro klání bezpilotních letounů na Havaji.

Velkou lahůdkou budou i ukázky nejmodernějších prototypů strojů. Například Správa informačních technologií města Plzně vlastní takzvaný Flyability-Gimbal neboli chytrý dron, určený pro létání uvnitř objektů. Součástí DronFestu bude také vyhlášení soutěže v programování aplikací pro drony DronApp, do níž se přihlásilo dvacet studentů do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android a iOS, i soutěže o nejlepší fotografii a video, pořízené dronem. Top snímky půjdou do dražby, jejíž výtěžek získá Akademie nadání, nezisková organizace, zaměřená na nadané děti s handicapem.

Program DronFestu

DronFest

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL