Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Allahu Akbar! řvou islámští šílenci a v Paříži hoří krev. Ať už jdou všichni ti ježíšové, víly, alláhové, vodníci, skřítkové a mojžíšové do prdele, píše levicový filozof

24.11.2015
Allahu Akbar! řvou islámští šílenci a v Paříži hoří krev. Ať už jdou všichni ti ježíšové, víly, alláhové, vodníci, skřítkové a mojžíšové do prdele, píše levicový filozof

Foto: Facebook

Popisek: Milan Kohout ve své typické roli občanského aktivisty

Parlamentní Listy.cz publikují názory z celého širokého politického spektra. Takže tam má své místo a dokonce i svou občasnou rubriku s názvem „KOHOUTA DO KOUTA“ ultralevičák, performer a vysokoškolský pedagog Milan Kohout. Tentokráte se věnuje vlivu světových náboženství na společnost, což nás zaujalo. Všechny víry jsou podle Kohouta „tou nejstrašnější základnou pro nesnášenlivost mezi lidmi, vedoucí nevyhnutelně k následnému vraždění civilistů po ulicích a koncertních síních". Přečtěte si jeho zajímavý, byť kontroverzní příspěvek.

„Ježíš“, nebo pod „Vodník“?

Už se zase vznáší idea jakýchsi nadpřirozených fantasmagorických bohů nad hromadami mrtvol. „Allahu Akbar!“ řvou islámští náboženští šílenci a v Paříži hoří krev.

Korán se nadšeně chechtá a Bible v maskáčové úpravě pro české křesťanské bojovníky v Afghánistánu a Iráku přizvukuje v rytmu štěkotu našich českých zbraní.

Moc náboženství a podkožního tuku církevních obhospodařovatelů se hromadí

Když frustrovaný člověk jménem Malý násilím vnutil při sametové revoluci na Letné demonstrujícímu davu modlitbu nazvanou „Otčenáš“, znovuobnovil základy „křesťanského státu“. Předání obrovského majetku náboženským skupinám následovalo. A moc náboženství a podkožního tuku jejich církevních obhospodařovatelů se hromadí.

Naše „křesťanské státy“ od té božsky sametové revoluce zničily s Biblemi v rukách sekulární systémy v Sýrii, Iráku, Libyi (tuto bezbožnou zemi kupříkladu vybombardovala, jak je známo, Francie) a právě se snaží zbavit sekulárního systému v Sýrii. Při tom byly zabity statisíce civilistů. Sekulární vakuum v námi zničených státech okamžitě vyplnili náboženští šílenci, tak jak se o to snaží po pádu socialistických systémů i v našich zemích.

Nejstrašnější základna pro nesnášenlivost 

Což téměř nikdo dnes nevidí, že VŠECHNA náboženství jsou tou nejstrašnější základnou pro nesnášenlivost mezi lidmi, vedoucí nevyhnutelně k následnému vraždění civilistů po ulicích a koncertních síních?

Schovávající se za slovy lásky, všechna náboženství vnášejí do společnosti iracionální světový názor, který plodí šílence, s nimiž se již nedá rozumně mluvit a kteří jsou pro své „přesahy k nadpřirozenosti“ ochotni obětovat svůj normální život.

Filozof s blánami na očích jako je Halík

Každý přece zná někoho s tím zamlženým pohledem do „vyšších smyslů života“, jako jsou kupříkladu jeptišky a řeholníci. Samozřejmě jejich filozofové s blánami na očích, jako je Halík, dokážou na obhajobu víry v Boha sepsat štosy knih, které, stojíce na neracionálních základech, se hroutí při zavátí i malého větříku rozumu.

Hollande viní náboženský extremismus Islámského státu za šílené a odporné masakry v Paříži. Ale zároveň se Evropou šíří cenzura proti kritice náboženství a křesťanství začíná diktovat svá pravidla schovávající ve skrytu jako svůj starý trumf upalování neznabohů.

Polsko a jeho „šaría-katolické zákony“

Polský „katolický stát“ se svými právě se rodícími „šaría-katolickými zákony“ je toho zářným příkladem. Pod trestem žaláře tam například nikdo nesmí narušit jejich masochistické náboženské obřady kultu zohavené mrtvoly.

Minulý týden, jako drobný symptom nástupu náboženského útlaku, koordinovaně zaútočila řada náboženských fanatiků na moji FB stránku. Velký bratr facebookový mi napsal, že jsem porušil jakési standardy chování respektující ostatní uživatele, a i přes moje dovolávání se svobody slova, práva na uměleckou kritiku a parodii křesťanství mně trvale zrušil moji stránku. Paradoxně tím zmizela i odnož mé stránky „Křesťanství v ČR nechceme“, založená jako parodie na stránku „Islám v ČR nechceme“, kterou ale nikdo nesmazal. Ba naopak je v současné době následovaná i českým prezidentem.

Ježíš, jeho taťka a duch svatý dřepící prý v nebi

Bojovat proti křesťanskému náboženskému extremismu se dnes zřejmě nesmí. Parodie a satira na křesťanství není přípustná, neb to prý uráží víru a cítění věřících ve vodníky, pardon, v tomto případě v Ježíše.

Až mi někdo dokáže, že existují vodníci, začnu respektovat v ně věřící a nebudu urážet jejich víru. Až mi někdo dokáže, že existuje Ježíš, jeho taťka a duch svatý dřepící prý v nebi, začnu respektovat v něj věřící a nebudu urážet jejich víru.

Do té doby mám ale „svaté“ právo si ze „svaté“ blbosti utrhovati!

Vracíme se zase do středověku?

Kam se utápí svoboda slova, když nesmíme urážet vodníky a Ježíše? Vracíme se zase do středověku, když necháme stále více a více diktovat víry ve vodníky a Ježíše nad našimi životy? Tím, že omezujeme kritiku náboženství, vytváříme půdu pro další strašné masakry.

V českém filmu Konec vodníků v Čechách předvádí „pravý vodník“ Kopecký lidskému vodníkovi Hanzlíkovi pod vodou svůj rodinný majetek – sbírku dušiček. Když oba vycházejí z vody, tak se „pravý vodník“, který je suchý, podivuje nad zmáčeným člověkem, mylně „předpokládaným vodníkem“, a praví: „Co je to za způsoby, vždyť jste mokrej? Já jsem byl upozorněn, že nejste jaksi na úrovni, MAJETEK žádnej, způsoby žádný…“

Pravý Ježíš přece přechází vodu suchou nohou

Ano, tvrdí křesťané: pravý Ježíš přece přechází vodu suchou nohou, věřte v našeho vodníka, chci říci Ježíše.

Proč respektujeme Ježíše, když je nad slunce jasné, že je to „pod Vodník“?

Snad mě pochopíte, když závěrem prohlásím: „Ať už jdou všichni ti vodníci, ježíšové, víly, alláhové, skřítkové, mojžíšové do prdele… Svět bez nich bude daleko mírumilovnější…“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová