Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podivně ukrytých patnáct milionů míří do společnosti, v níž sedí bývalý ódeesák. Viktorka Plzeň na mušce politiků

14.09.2015
Podivně ukrytých patnáct milionů míří do společnosti, v níž sedí bývalý ódeesák. Viktorka Plzeň na mušce politiků

Autor: Archiv PL

Popisek: Roman Zarzycký z hnutí ANO 2011

ROZHOVOR „Schválila se rekonstrukce tribuny stadionu ve Štruncových sadech a bylo na ni vymezeno 45 milionů korun. Mělo se v danou chvíli jednat o poslední větší objem peněz, které do toho město investuje. Bylo vypsáno výběrové řízení, které ještě běží. V rámci toho výběrového řízení se zjistilo, že nejnižší nabídka není 45 milionů, ale 60 milionů," uvedl plzeňský zastupitel TOP 09 Michal Vozobule. Jeho slova prakticky potvrdil šéf kontrolního výboru Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Je pravdou, že k tomuto zvýšení došlo „ukrytím" mezi dalších přibližně sto sedmdesát projednávaných bodů v rámci jednání zastupitelstva?

Ano, je pravdou, že tento bod byl projednáván s dalšími 166 body v rámci takzvaného "porcování medvěda", tedy schvalování rozpočtového opatření. Konkrétně k tomuto bodu byla rozprava včetně přerušení jednání na poradu klubů. Konkrétně hnutí ANO hlasovalo všemi hlasy pro schválení navýšení o 15 milionů, a to ze dvou důvodů. Náš zástupce ve Finančním výboru toto doporučil, neboť byl s problematikou seznámen a zároveň já osobně jsem si nechal celý problém vysvětlit od zástupců OSI. Jsem přesvědčen, že k pochybení došlo na straně projektanta. Navíc byl materiál hlasován jako celek.

Souhlasí naše informace, že v květnu tohoto roku byla společná tiskovka, kde zástupci města prezentovali, že půjde o již poslední náklady ze strany města na rekonstrukci stadionu a ty byly i přesto překročeny? Celková částka podle našich informací činí 400 milionů.

O této tiskové konferenci nejsem informován, tento závěr neznám. A ano, do stadionu bylo investováno již více než 420 milionů korun.

Co na to vy jako hnutí ANO říkáte?

V obecné rovině mohu říci, že jsem rád, že se konečně dokončí celý areál včetně věží tak, aby FC Viktoria Plzeň měla pro evropskou hru splněné i evropské standardy. Totéž platí i o výchově malých fotbalistů, kterým areál slouží také. Domnívám se, že klub své město reprezentuje více jak celá řada jiných projektů či organizací a že si finalizaci celý, podotýkám městský areál, zaslouží. Zároveň doufám, že pochybení ve formě vícenákladů bude město Plzeň po autorovi projektu vymáhat a že k tomu použije veškeré své možnosti.

A k hnutí ANO…

Hnutí ANO to vnímá jako fatální selhání odbornosti projektanta. Navíc uvnitř hnutí ANO zaznívá, že se nejedná o první případ, kdy je INGEM nebo její zástupce spojen s pochybením či kauzou. Možná se právě v hlasování tohoto bodu ukázalo, jak nesourodý prvek plzeňská koalice tvoří a čas ukáže, zda je schopna dožít konce volebního období.

Je tedy pravdou, že zakázku získala INGEM inženýrská a. s., kde je člen představenstva Jan Michálek, někdejší člen ODS, nyní koaličního „OPATu" - Občané patrioti? Byli jste o tomto informováni vedením magistrátu?

Ano, je pravdou, že autorem projektu rekonstrukce, kterou město financuje je INGEM, kde členem představenstva je Jan Michálek - předseda OPAT. Osobně jsem se v rámci hlasování pozastavil nad tím, proč někteří jeho členové tento bod, v podstatě pro svého předsedu nehlasovali. Možná tím sami vyjadřovali nesouhlas s takto drahým pochybením, to nemohu posoudit. A ano, byl jsem informován vedením MMP i OSI o tom, jaký projektant konkrétně i jaká firma projekt vypracovala.

Podal někdo ze zastupitelů podnět k vašemu výboru na prošetření této investice?

Ne, takový podnět Kontrolní výbor do této chvíle neobdržel.

Tomáš A. Nový

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace