Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Podivně ukrytých patnáct milionů míří do společnosti, v níž sedí bývalý ódeesák. Viktorka Plzeň na mušce politiků

14.09.2015
Podivně ukrytých patnáct milionů míří do společnosti, v níž sedí bývalý ódeesák. Viktorka Plzeň na mušce politiků

Autor: Archiv PL

Popisek: Roman Zarzycký z hnutí ANO 2011

ROZHOVOR „Schválila se rekonstrukce tribuny stadionu ve Štruncových sadech a bylo na ni vymezeno 45 milionů korun. Mělo se v danou chvíli jednat o poslední větší objem peněz, které do toho město investuje. Bylo vypsáno výběrové řízení, které ještě běží. V rámci toho výběrového řízení se zjistilo, že nejnižší nabídka není 45 milionů, ale 60 milionů," uvedl plzeňský zastupitel TOP 09 Michal Vozobule. Jeho slova prakticky potvrdil šéf kontrolního výboru Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Je pravdou, že k tomuto zvýšení došlo „ukrytím" mezi dalších přibližně sto sedmdesát projednávaných bodů v rámci jednání zastupitelstva?

Ano, je pravdou, že tento bod byl projednáván s dalšími 166 body v rámci takzvaného "porcování medvěda", tedy schvalování rozpočtového opatření. Konkrétně k tomuto bodu byla rozprava včetně přerušení jednání na poradu klubů. Konkrétně hnutí ANO hlasovalo všemi hlasy pro schválení navýšení o 15 milionů, a to ze dvou důvodů. Náš zástupce ve Finančním výboru toto doporučil, neboť byl s problematikou seznámen a zároveň já osobně jsem si nechal celý problém vysvětlit od zástupců OSI. Jsem přesvědčen, že k pochybení došlo na straně projektanta. Navíc byl materiál hlasován jako celek.

Souhlasí naše informace, že v květnu tohoto roku byla společná tiskovka, kde zástupci města prezentovali, že půjde o již poslední náklady ze strany města na rekonstrukci stadionu a ty byly i přesto překročeny? Celková částka podle našich informací činí 400 milionů.

O této tiskové konferenci nejsem informován, tento závěr neznám. A ano, do stadionu bylo investováno již více než 420 milionů korun.

Co na to vy jako hnutí ANO říkáte?

V obecné rovině mohu říci, že jsem rád, že se konečně dokončí celý areál včetně věží tak, aby FC Viktoria Plzeň měla pro evropskou hru splněné i evropské standardy. Totéž platí i o výchově malých fotbalistů, kterým areál slouží také. Domnívám se, že klub své město reprezentuje více jak celá řada jiných projektů či organizací a že si finalizaci celý, podotýkám městský areál, zaslouží. Zároveň doufám, že pochybení ve formě vícenákladů bude město Plzeň po autorovi projektu vymáhat a že k tomu použije veškeré své možnosti.

A k hnutí ANO…

Hnutí ANO to vnímá jako fatální selhání odbornosti projektanta. Navíc uvnitř hnutí ANO zaznívá, že se nejedná o první případ, kdy je INGEM nebo její zástupce spojen s pochybením či kauzou. Možná se právě v hlasování tohoto bodu ukázalo, jak nesourodý prvek plzeňská koalice tvoří a čas ukáže, zda je schopna dožít konce volebního období.

Je tedy pravdou, že zakázku získala INGEM inženýrská a. s., kde je člen představenstva Jan Michálek, někdejší člen ODS, nyní koaličního „OPATu" - Občané patrioti? Byli jste o tomto informováni vedením magistrátu?

Ano, je pravdou, že autorem projektu rekonstrukce, kterou město financuje je INGEM, kde členem představenstva je Jan Michálek - předseda OPAT. Osobně jsem se v rámci hlasování pozastavil nad tím, proč někteří jeho členové tento bod, v podstatě pro svého předsedu nehlasovali. Možná tím sami vyjadřovali nesouhlas s takto drahým pochybením, to nemohu posoudit. A ano, byl jsem informován vedením MMP i OSI o tom, jaký projektant konkrétně i jaká firma projekt vypracovala.

Podal někdo ze zastupitelů podnět k vašemu výboru na prošetření této investice?

Ne, takový podnět Kontrolní výbor do této chvíle neobdržel.

Tomáš A. Nový

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace