Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zvedl jsem se a dostal strašnou ránu, říká Daniel. Loni v listopadu ho zasáhl elektrický proud, když lezl na odstavený vagón. Amputovali mu nohu, ale…

16.08.2017
Zvedl jsem se a dostal strašnou ránu, říká Daniel. Loni v listopadu ho zasáhl elektrický proud, když lezl na odstavený vagón. Amputovali mu nohu, ale…

Foto: Facebook

Popisek: Daniel Křeček se nevzdal

Na podzim v listopadu to bude rok, kdy se Danielu Křečkovi drasticky změnil jeho celý život. Na začátku byl nápad, který v sobě nesl dobrodružství a zábavu. Na to, jak životně nebezpečné je vylézt na odstavený vagon a pohybovat se pod dráty elektrického vedení, tenkrát vůbec nemyslel.

Se svým kamarádem Petrem čekal Daniel v Plzni na Jižním nádraží, než přijede jejich vlak. Chtěli si zkrátit dlouhou chvíli a napadlo je vylézt na odstavený vagon a udělat si společnou fotku. Jenže…

Velká rána...

„Byli jsme v podřepu. Petr mi podal mobil, ať ho vyfotím. Zvedl jsem se, dostal jsem strašnou ránu a víc nevím,“ vzpomínal Daniel pro Blesk.cz.

Výboj elektrického napětí mu projel celým tělem a způsobil mu těžké popáleniny. Pro napájení vlaků se v Čechách používá napětí kolem 25 000 až 30 000 voltů. Elektrický výboj přeskočí i vzdálenost více jak jednoho metru. Člověk se nemusí vedení přímo dotýkat, stačí, když se pohybuje v silném elektrickém poli. Jak uvádí server Popáleniny.cz, zásah elektrickým proudem o vysokém napětí má v 30% jako následek smrt. Takové číslo vzbuzuje obavy. Daniel měl neskutečné štěstí, nemusel přežít...

Na nemocničním lůžku se v Praze na Vinohradech probral až po čtyřech dlouhých dnech. Lékaři mu museli transplantovat popálenou kůži. Po dalších šesti dnech, které strávil v péči doktorů, se dozvěděl zprávu, se kterou se lze jen těžko vyrovnat. Lékaři mu sdělili, že se už nikdy znovu nepostaví na nohy. Měl před sebou volbu, která měla ovlivnit jeho další život – buď se s tím smíří, nebo se uzavře do sebe. Daniel se smířil s tím, co se mu stalo a jaké zkoušky mu osud nachystal, a rozhodl se bojovat.

Další těžká zkouška

Překonal těžké období, kdy byl odříznutý od světa a musel zůstat hospitalizovaný v nemocnici. Okolní život plynul za okny nemocničního pokoje dál svým tempem po dobu dalších pět měsíců. Ale přátelé a rodina mu byli nablízku. „Díky nim zase po 4 měsících zpět na nohou…“ napsal v březnu na sociální síti k fotografii, na níž stojí na vlastních nohou opřený o své kamarády.

Pak byl Daniel převezen do Kladrub, kde se měl naučit, jak se pohybovat na invalidním vozíku. Avšak čekala ho další těžká zkouška jeho vůle. Na noze mu začala černat kůže a musel být převezen do motolské nemocnice. „Rozřízli mi nohu a zjistili, že uvnitř je celá spálená. Nad polovinou stehna mi ji uřízli,“ řekl Daniel pro Blesk.cz .

Poselství? Nebezpečí číhá všude

Síla Danielova odhodlání a vůle je však neuvěřitelná. Jen co se zotaví, chce si najít práci a osamostatnit se. „Mohl bych třeba dělat vrátného ve firmě, kde pracuje táta. Rád bych si taky udělal řidičák, vydělal peníze a pořídil si vlastní bydlení, abych nevisel ostatním na krku,“ citoval jeho plány do budoucna deník Aha!

Musí se však vzdát svých koníčků. Měl rád motocykly a práci na zahradě. To už ale podle Danielových slov nebude možné, už by to nezvládl.

I když je Danielův příběh odstrašujícím příkladem toho, co všechno může způsobit jeden lehkomyslný nápad, zprávy o mladých lidech, kteří v touze po dobrodružství či senzaci přelézají odstavené vagony, neutichají. V červnu utrpěla dvacetiletá žena popáleniny na 80 procentech těla, když přelézala vagony na seřaďovacím nádraží v Citicích u Sokolova.

„Nebezpečí hrozí všude. Hlavně nelezte jako já na odstavené vagony. Proud vás během okamžiku spálí. Když přežijete, život se vám obrátí naruby,“ vzkazál Daniel všem, kteří by chtěli hazardovat se svým zdravím nebo životem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace