Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čeho je moc, toho je už příliš. Úřady válcují pana Stanislava už deset let, i na králíkárnu musel vyběhat papíry jako pro rodinný dům. Teď už má na spory čas, díky Babišově EET musel skončit. Životní K.O.

04.12.2016
Čeho je moc, toho je už příliš. Úřady válcují pana Stanislava už deset let, i na králíkárnu musel vyběhat papíry jako pro rodinný dům. Teď už má na spory čas, díky Babišově EET musel skončit. Životní K.O.

Foto: archiv SK

Popisek: Jak se vám líbí? Tahle bouda je podle úřadu montovaná hala, na jejíž vybudování je potřeba stavební povolení

Se stavebním úřadem je čtenář KrajskýchListů.cz na kordy již celé desetiletí. Kvůli kdejaké drobnosti musel shánět doklady, dokonce i na psí kotec či králíkárnu nakonec vybojoval stavební povolení. Vzdát se ale nehodlá – koneckonců díky novince ministra financí má prý nyní času dost.

I nás válcují úřady, a to již hnedle deset let – svěřil se KrajskýmListům.cz pan Stanislav z Plzeňského kraje a pokračuje: Dohnali nás až k podání trestních oznámení na státním zastupitelství. Pro pobavení přikládám i fotografie ‘staveb‘, na které jsem musel mít vše potřebné jako na stavbu rodinného domu. Dokonce máme i platné stavební povolení. Přesto policie rozhodla, že se stavební úřad ničeho nedopustil. Svůj boj bojuji stále dál – neumím se vzdát a mám svoji hrdost. Díky panu Babišovi s EET mám nyní volno. Měl jsem přes léto sezónní bistro, nyní jsem na pracáku. Pohoda…

králíkárna

Vila pro králíky?

Dne 25. 8. 2009 jsme měli na našem pozemku kontrolní prohlídku na staveništi, kterou nařídil Městský úřad Dobřany, stavební odbor. Na této parcele jsme měli mimo jiné postavenou králíkárnu, kotec pro psa a kurník pro slepice. Dále zde byly čtyři lapače na vodu, protože bývalé pole bylo vždy podmáčené. Toto vše bylo prohlášeno za nepovolené stavby, na které se vztahuje stavební zákon, a bylo nám nařízeno nechat vypracovat projektovou dokumentaci autorizovaným projektantem.

Projektantovi bylo uloženo vypracování projektu včetně technické zprávy na každou z těchto ‘staveb‘. Dále bylo nařízeno vypracování pasportu na celou plochu pozemku. Vypracování projektové dokumentace nás stálo více než šest tisíc korun, a než projektant požadovanou dokumentaci vytvořil, prodloužilo se jednání přibližně o měsíc.

Úřad popletl sousedy

Poté ale nastal další problém – některé stavby byly postaveny blíže k hranici pozemku, než povoluje zákon. A tak jsem je chtěl kousek poponést. Toto nám však nebylo stavebním úřadem povoleno. Místo toho bylo nařízeno požádat o výjimku o umístění staveb souseda, paradoxně z druhé strany pozemku. Přesto jsme tak učinili, protože jsme potřebovali schválení hypotéky, abychom mohli konečně stavět.

Tímto jednáním stavebního úřadu nám vznikla velká finanční škoda, protože pro uměle prodlužovanou dobu do vydání dodatečného stavebního povolení jsme museli situaci řešit rychlou půjčkou s desetiprocentním úrokem. Sousedé sice se smíchem udělení výjimku podepsali, jenže to všechno opět něco stálo.

box pro psa

Zbourat králíkárnu není jen tak

Dne 15. 4. 2010 nám bylo vydáno dodatečné stavební povolení stavby, nazvané soubor staveb – Rodinný dům, zahradní altán, čtyři zahradní jezírka, sklad zahradního nářadí, kotec pro psa, kurník pro slepice, králíkárna a tělocvična s tím, že případné změny nesmějí být provedeny bez předchozího povolení stavebního úřadu. A tak když králíci vymřeli na mor, musel jsem podat žádost o ohlášení odstranění stavby. A ejhle – tentokrát mi stavební úřad oznámil, že zákon nevyžaduje povolení k odstranění.

Jelikož se jedná o rozpor v jednání úřadu, králíkárna stále stojí, i když by bylo potřeba ji spálit, aby se nemoc nešířila. Selský rozum mi říká, že přece nemohu odstranit stavbu, která prošla stavebním řízením, kdy mě napadne, zvlášť když to stavební úřad uvedl v podmínkách. Máme podezření, že minimálně projekty na králíkárnu, psí box, kurník pro slepice  a jímky na vodu, prohlášené za zahradní jezírka, zákon vůbec neřeší, a tím byla pravděpodobně porušena naše práva.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

QRcode

Vložil: Adina Janovská