Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Police Modrava ve sledovanosti vyhrála i o Velikonocích. Ale proč vlastně? Vždyť nebýt mobilů, vypadá jak z minulého století… A proč zastavili její natáčení?

11.04.2015
Police Modrava ve sledovanosti vyhrála i o Velikonocích.  Ale proč vlastně? Vždyť nebýt mobilů, vypadá jak z minulého století… A proč zastavili její natáčení?

Autor: TV Nova

Popisek: Policie Modrava se natáčí v Kašperských horách.

České televizní kanály se rozhodly zvyšovat sledovanost nejrůznějšími kriminálkami z tuzemské i zahraniční produkce. Jejich úroveň je rozličná a jejich mimořádná obliba až nepochopitelná. Copak toho vraždění nemají lidi dost ve zprávách? Nemají! Nejlépe to potvrzuje staronový seriál televize Nova Policie Modrava, dosahující více než dvoumilionové sledovanosti, i o velikonočních svátcích byla nejsledovanějším televizním pořadem s opět bezmála dvěma miliony diváků.

Nebýt záběrů na mobilní telefony a nové modely aut, Policie Modrava  by se klidně dala zaměnit  za  nějaký detektivní  seriál z minulého století, který se Nova rozhodla  reprízovat, jak to činí často a ráda v řadě jiných případů. Ostatně, tomuto dojmu napomáhají tváře několika hereckých hvězd předlistopadové televizní tvorby.  Místy také připomíná seriály německé a rakouské provenience od Big Bena až po Doktora z hor. I zde se  děj odehrává v malebném světě horských měst a vesniček,  s chalupami, kostelíkem a útulnou hospodou, s bodrými horaly, lesníky a traktoristy,  zvídavými sousedkami a upovídanými pošťačkami.  Občasné oživení přináší  nějaká svérázná místní figurka (Venca- kurva).

V hlavní roli Šumava

Hlavní představitelka,  pohledná kapitánka a šéfka místní policejní stanice Jana Vinická, je hrdinkou nepříliš akční. Spíše než při nějaké vzrušující policejní akci ji lze najít, jak si pochvaluje praskání dříví v kamnech, vychutnává si tetiny čerstvě upečené buchty a kolegovi zvěstuje, že v Kašperkách rostou houby.  S podřízenými, kteří ji moc neberou,  občas řeší  nějakou vraždu,  ukradenou pilu či motorku.  Podle nejrůznějších ohlasů je zřejmé, že právě určitá vlídnost, absence brutálních a akčních scén a především pak exteriéry Šumavy, jsou tím hlavním tahákem a příčinou stoupající  obliby, především u věrných  diváků TV Nova.  

Odpad, dno, úplná ztráta času...

Zato fanoušci drsnější podívané, kteří si Modravu pustili spíše ze zvědavosti, se  předhánějí v jízlivých komentářích.  Podle nich se nejedná ani o průměrnou kriminálku,  ale odpad, úplné dno, ztrátu času, což je prý u režiséra  Jaroslava Soukupa vůbec nepřekvapuje. Pokud  Modravu  někdo náhodou pochválí, tak opět  jedině díky záběrům na  Šumavu. Pár bodů nasbírala i představitelka Jany Soňa Norisová, mužští protagonisté, například Jaroslav Satoranský nebo Filip Tomsa, jsou ale spíše cupováni.  Obsazení  prý připomíná Husákovu éru. Češi se opět neubránili černému humoru a špičkují, že zajímavější a  napínavější by byla Kriminálka Uherský Brod.

Zastavený trhák

Jinak jsou ohlasy v médiích minimální, více prostoru zabírá propagační kampaň, která se soustředí na vychvalování rekordní sledovanosti nebo pikantní detaily ze života herců. Díky tomu má počet diváků stoupající tendenci a opakovaně překročil dvoumilionovou hranici. Za zajímavost stojí, že Nova začala natáčet Policii Modrava již před několika lety, ale kvůli nedostatku peněz realizaci projektu zastavila, i když měl první pilotní díl, odvysílaný  v roce  2011, také slušnou sledovanost.  Jaroslav Soukup, který je také autorem scénáře, na něm pracoval několik let. Teď je, paradoxně, ze zastavené kriminálky trhák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace