Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Police Modrava ve sledovanosti vyhrála i o Velikonocích. Ale proč vlastně? Vždyť nebýt mobilů, vypadá jak z minulého století… A proč zastavili její natáčení?

11.04.2015
Police Modrava ve sledovanosti vyhrála i o Velikonocích.  Ale proč vlastně? Vždyť nebýt mobilů, vypadá jak z minulého století… A proč zastavili její natáčení?

Foto: TV Nova

Popisek: Policie Modrava se natáčí v Kašperských horách.

České televizní kanály se rozhodly zvyšovat sledovanost nejrůznějšími kriminálkami z tuzemské i zahraniční produkce. Jejich úroveň je rozličná a jejich mimořádná obliba až nepochopitelná. Copak toho vraždění nemají lidi dost ve zprávách? Nemají! Nejlépe to potvrzuje staronový seriál televize Nova Policie Modrava, dosahující více než dvoumilionové sledovanosti, i o velikonočních svátcích byla nejsledovanějším televizním pořadem s opět bezmála dvěma miliony diváků.

Nebýt záběrů na mobilní telefony a nové modely aut, Policie Modrava  by se klidně dala zaměnit  za  nějaký detektivní  seriál z minulého století, který se Nova rozhodla  reprízovat, jak to činí často a ráda v řadě jiných případů. Ostatně, tomuto dojmu napomáhají tváře několika hereckých hvězd předlistopadové televizní tvorby.  Místy také připomíná seriály německé a rakouské provenience od Big Bena až po Doktora z hor. I zde se  děj odehrává v malebném světě horských měst a vesniček,  s chalupami, kostelíkem a útulnou hospodou, s bodrými horaly, lesníky a traktoristy,  zvídavými sousedkami a upovídanými pošťačkami.  Občasné oživení přináší  nějaká svérázná místní figurka (Venca- kurva).

V hlavní roli Šumava

Hlavní představitelka,  pohledná kapitánka a šéfka místní policejní stanice Jana Vinická, je hrdinkou nepříliš akční. Spíše než při nějaké vzrušující policejní akci ji lze najít, jak si pochvaluje praskání dříví v kamnech, vychutnává si tetiny čerstvě upečené buchty a kolegovi zvěstuje, že v Kašperkách rostou houby.  S podřízenými, kteří ji moc neberou,  občas řeší  nějakou vraždu,  ukradenou pilu či motorku.  Podle nejrůznějších ohlasů je zřejmé, že právě určitá vlídnost, absence brutálních a akčních scén a především pak exteriéry Šumavy, jsou tím hlavním tahákem a příčinou stoupající  obliby, především u věrných  diváků TV Nova.  

Odpad, dno, úplná ztráta času...

Zato fanoušci drsnější podívané, kteří si Modravu pustili spíše ze zvědavosti, se  předhánějí v jízlivých komentářích.  Podle nich se nejedná ani o průměrnou kriminálku,  ale odpad, úplné dno, ztrátu času, což je prý u režiséra  Jaroslava Soukupa vůbec nepřekvapuje. Pokud  Modravu  někdo náhodou pochválí, tak opět  jedině díky záběrům na  Šumavu. Pár bodů nasbírala i představitelka Jany Soňa Norisová, mužští protagonisté, například Jaroslav Satoranský nebo Filip Tomsa, jsou ale spíše cupováni.  Obsazení  prý připomíná Husákovu éru. Češi se opět neubránili černému humoru a špičkují, že zajímavější a  napínavější by byla Kriminálka Uherský Brod.

Zastavený trhák

Jinak jsou ohlasy v médiích minimální, více prostoru zabírá propagační kampaň, která se soustředí na vychvalování rekordní sledovanosti nebo pikantní detaily ze života herců. Díky tomu má počet diváků stoupající tendenci a opakovaně překročil dvoumilionovou hranici. Za zajímavost stojí, že Nova začala natáčet Policii Modrava již před několika lety, ale kvůli nedostatku peněz realizaci projektu zastavila, i když měl první pilotní díl, odvysílaný  v roce  2011, také slušnou sledovanost.  Jaroslav Soukup, který je také autorem scénáře, na něm pracoval několik let. Teď je, paradoxně, ze zastavené kriminálky trhák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace