Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nejdřív syn málem zabil celou rodinu, teď tragicky zahynul jeho otec. Jaké prokletí pronásleduje herce s nálepkou grázla?

06.04.2015
Nejdřív syn málem zabil celou rodinu, teď tragicky zahynul jeho otec. Jaké prokletí pronásleduje herce s nálepkou grázla?

Autor: TV Nova, repro

Popisek: První technická závada vrtulníku málem připravila před rokem o život herce Radka Kuchaře s celou rodinou. Kvůli druhé zahynul před pár dny jeho otec.

Kuchařovi by nejspíš už měli pro jistotu chodit pouze po pevné zemi, láska k létání jim naděluje jednu tragédii za druhou. Poté co herec Radek Kuchař havaroval loni s vrtulníkem, v němž seděla celá jeho rodina, nyní ve stejném stroji přišel jeho otec o život.

Pohled z výšky se stal obrovskou vášní, za kterou rodina představitele věčně zfetovaného Radka z úspěšného dramatu režiséra Milana Šteindlera Perníková věž platí neúměrně vysokou daň. Poté co loni 1. května rozbil otcův milovaný vrtulník a málem přitom zabil celou svou rodinu, nyní havaroval se stejným strojem jeho otec. Případ vyšetřuje policie a letecká inspekce. Podle zákona potřeboval devětapadesátiletý pilot k přeletu nad šumavským národním parkem povolení, které pravděpodobně neměl.

Na Šumavu odletěl minulou sobotu, druhý den se chtěl vrátit domů do Prahy. V neděli dopoledne odstartoval, bylo ale mimořádně špatné počasí. Když se otec známého herce Rudolf Kuchař ještě ani po čtyřech hodinách nehlásil, začali ho hledat. Brzy vyšlo najevo, že jeho milovaný čtyřmístný vrtulník Robinson 44 vydržel ve vzduchu jen pár metrů. Zřítil se u Filipovy Hutě, která je součástí známé šumavské obce Modrava. Podle vyjádření tamního starosty pilot utrpěl vážné zranění hlavy, kterému podlehl na místě.

První závadu málem odnesla celá rodina

Lásku k létání zdědil po otci i herec Radek Kuchař, který ji málem zaplatil životem i s celou rodinou před necelým rokem. Havaroval tehdy nedaleko Prahy u obce Sulice, na palubě s ním tehdy byly manželka a jejich dvojčata. „Malému Radkovi se moc nechtělo. Už pár týdnů říkal, že to spadne,“ prozradil Kuchař později médiím. Jeho bráška Ruda se naopak těšil. Ve sto padesáti metrech nad zemí však zjistil, že má stroj poruchu. „Udělal jsem manévr, který mě naučili při výcviku,“ prozradil poté už klidně Blesku. Díky duchapřítomnosti tak přežil vlastní smrt, manželku však nejspíš do vzduchu už nikdy nedostane. Nikomu se nic nestalo, pouze Radek si pohmoždil ruku, když rozbíjel přední sklo, aby mohli všichni ven. Poškozený vrtulník zůstal po nehodě převrácený na boku, naštěstí nehořel, ale vytékalo z něj palivo.

Kuchař se oženil na podzim před čtyřmi lety s Bárou, o deset let mladší vnučkou kontroverzního podnikatele Lubomíra Soudka. Báru požádal o ruku po více než dvou letech známosti opravdu stylově – v Paříži na Eiffelovce – a v době sňatku již byla v pátém měsíci těhotenství a čekala dvojčata. Jejich svatba se však neobešla bez komplikací. Původně se chtěli brát 17. září, jenže ženich skončil kvůli slepému střevu na operačním sále, a tak obřad musel být o měsíc odložen. Manželé mají tudíž na snubních prstýncích vyryta obě data.

Proč bývalá dětská hvězda nehraje v divadle

Radek Kuchař patřil ke známým dětských hvězdám, před kamerou se poprvé objevil již jako prvňáček ve filmu Modrooký. Později mimo jiné moderoval s Lucií Vondráčkovou oblíbenou dětskou show Kečup a Marmeláda. Kromě Perníkové věže si zahrál v řadě dalších filmů, objevil se i v seriálech, například v Hospodě či On je žena. Především ale působí v dabingu. „V dabingovém studiu jsem každý den, mám tu práci strašně rád. Taky jsem si říkal, že bych se vrátil k divadlu. Ale to může podle mě dělat jen člověk, který je už zabezpečený, tím se nedá živit,“ řekl médiím herec, který vedle dabování podniká i v dopravě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace