Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Klatovské porodnici chybí oblečení a pleny pro miminka. Pomozte ve sbírce, kterou loni podpořil i exmilenec Ivety Bartošové

09.01.2015
Klatovské porodnici chybí oblečení a pleny pro miminka. Pomozte ve sbírce, kterou loni podpořil i exmilenec Ivety Bartošové

Foto: Dobrotety.cz

Popisek: Dobrotety pomáhají hlavně předčasně narozeným dětem.

Nezisková organizace Dobrotety vyhlásila svou první letošní sbírku ve prospěch klatovské porodnice. Ta se těší velkému zájmu, což má ovšem i mírně nepříjemné dopady.

Porodnice je nová, a porodnost v ní se výrazně zvýšila. „Mají nedostatek oblečení pro miminka, zavinovačky ve špatném stavu a látkové pleny jim zcela chybí. Proto pokud můžete darovat po svých dětech novorozenecké oblečení jako body, dupačky, overaly, kabátky, čepičky, dále také zavinovačky nebo látkové pleny, velmi je uvítají," informovala blíže Petra Toušková za organizaci Dobrotety.

Zasílat vše potřebné mohou zájemci hlavní dobrotetě pro Klatovy na adresu: Petra Toušková, Pod Výhořicí 276, Klatovy - Luby, 339 01.

Na internetu se vzápětí ozvalo několik maminek, které do sbírky přispějí. Zazněla ovšem i kritika. Daruji věci po malé, ale jen mi zůstává rozum stát! Kdyby si pánové, co stavěli nemocnici, spíše odkrojili trochu ze svého, možná by zbylo i na novorozenecké oddělení a nemusely by se dělat takové sbírky!" napsala na Facebooku maminka Hana Weberová Krausová.

Pleny kupoval i bývalý milenec známé zpěvačky

Dobrotety mají za sebou první startovní rok. V rámci něho spolupracovali mimo jiné například s Domenico Martucci, který měl vztah mimo jiné s českou, již zesnulou, zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V prosinci zavítal do východních Čech, protože byl podporovatelem akce Strom splněných přání pro Azylové domy. Dopoledne jsme nakupovali pleny, odpoledne nadělovali dary v Azylovém domě Trutnov a program zakončil Domenico Martucci na pozvání lékařky Zídkové a improvizovaném vystoupení," připomněla hlavní představitelka organizace, která se zaměřuje na pomoc především předčasně narozeným dětem.

Klatovská porodnice, pro kterou je vyhlášena aktuální sbírka, zajišťuje komplexní porodnickou péči od 34. týdne těhotenství. Prenatální servis poskytuje i všem těhotným z privátních ambulancí od 36. týdne těhotenství. Porodnická část nemocničního oddělení poskytuje maminkám alternativní možnosti v I. a II. době porodní, přizpůsobuje se i případnému individuálnímu porodnímu plánu rodiček. Při zájmu rodičky je možné provést odběr pupečníkové krve. V červnu 2005 získala porodnice titul „Baby Friendly Hospital“ - nemocnice nakloněná dětem.

Dobrotety vznikly v létě 2012 jako klub maminek, které chtěly pomáhat rodičům předčasně narozených miminek. O něco málo později, ale maminky začaly pomáhat všem dětem a rodinám v těžké životní situaci a snažily se zajistit jim účinnou a přímou pomoc.

Na začátku se maminky společně scházely a tvořily dárečky a přáníčka pro rodiče předčasně narozených miminek. Již v prosinci 2012 z tohoto „klubu“ vzniknul charitativní projekt „Dobrotety“ a byly vyhlášeny první materiální sbírky pro neonatologická oddělení v Praze, Plzni a Brně. V únoru 2013 se pomoc rozšířila také na kojenecké ústavy, dětské domovy, dětská oddělení nemocnic a azylové domy pro matky s dětmi po celé republice.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace