Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Maláčová prodává Českou Miss, její muž Bakala je v hledáčku policie. Víme, kam přesunují své aktivity i peníze

30.08.2014
Maláčová prodává Českou Miss, její muž Bakala je v hledáčku policie. Víme, kam přesunují své aktivity i peníze

Foto: archiv

Popisek: Miss ČR 1991 Michaela Maláčová prodává svou vybojovanou soutěž Česká Miss, aktivity jejího muže Zdeňka Bakaly jsou v hledáčku policie. Chtějí snad z ČR co nejrychleji navždy zmizet? Prodají Bakalovi i své orlí hnízdo v Modravě?

Po uhlobaronu Bakalovi začíná po sobě pálit v Čechách mosty i jeho žena Michaela Maláčová. Po deseti letech prodala soutěž krásy Česká Miss, prý se zaměří na rodinné investice. Kam jejich nahromaděné miliony plynou? Čtěte!

Zatímco se severní Morava potýká s vysokou nezaměstnaností a horníci se třesou o budoucnost svých rodin, uhlobaron Zdeněk Bakala si vybudoval za 200 milionů luxusní sídlo v chráněné přírodní oblasti na Modravě, v samotném srdci Národního parku Šumava. K tomu má ale další pohodné bydleníčko i v Praze a na Floridě a řadu aktivit v zahraničí. Podezřením, že jeho vyvádění finančních prostředků z jednoho z největších průmyslových gigantů do zahraničí nebylo právě „košer“, se zabývá už i policie. Nyní se rychle zbavuje svých aktivit v České republice i jeho žena Michaela Maláčová. Chtějí se snad manželé co nejrychleji přesunout do ciziny, dřív než bude pozdě?

Bitva o krásu

Když v roce 1991 přebírala Michaela Maláčová korunku královny krásy z rukou ředitele soutěže Miss ČR Pavla Zapletala, kdekdo nad tím kroutil hlavou. Byla zkrátka „nic moc“ a v řadě dalších korunovaných krásek spolehlivě zůstávala až na chvostu. To Zapletal ještě netušil, jaké radosti mu tato „kráska“ uchystá. Cílevědomá brunetka si o čtyři roky později zorganizovala první ročník vlastní soutěže krásy Česká Miss, a vyhlásila tak Zapletalovi tvrdý boj kdo s koho.

Nejkrásnější dívka roku 1991 - její vítězství tehdy velmi překvapilo

Nejkrásnější dívka roku 1991 - Michaelino vítězství tehdy velmi překvapilo

„Michaela Maláčová byla vždycky urputné děvče, ani ne moc hezké, ale díky té vlastnosti si určitě dokázala lépe vyšlapat cestu. A neříkám to jen proto, že je šéfkou České Miss. Když má za zády vlivné a bohaté lidi, tak s tou urputností to jde určitě lépe,“ prohlásil Zapletal před čtyřmi lety pro server iDnes.cz o svém „nepříteli č. 1“. Jejich spor, který několik let zaměstnával i českou justici, se totiž rychle přenesl i do osobní roviny.

Zapletala oškubala jako husu

Po založení České Miss podal Zapletal obratem na Maláčovou žalobu pro nekalou soutěž, chtěl, aby Maláčové a její společnosti Miss Marketing zakázal používat název Česká Miss, a "parazitovat" tak na projektu Miss ČR. Spor nakonec prohrál. Definitivní potupa ho ale čekala v roce 2010, když Maláčová obě soutěže sloučila. Obratem přišel o svůj flek poradce stejně jako Jiří Adamec, který převzal jeho post ředitele. Expanze Maláčové do světa krásy tím ale neskončila, ještě v témže roce převzala její Česká Miss i licenci na mezinárodní soutěž Miss World a Miss Earth, vlastní licenci i na Miss Universe. Jako blesk z čistého nebe tudíž nyní zapůsobila zpráva, že Maláčová svou těžce vybojovanou soutěž Česká Miss prodává. Novým majitelem se ke konci srpna stane společnost Czech Event Production a získá stoprocentní podíl ve společnosti M Marketing, která Českou Miss deset let pořádala. Cena transakce nebyla zveřejněna.

"Svoji" soutěž Česká Miss si Michaela vždy užívala

"Svoji" soutěž Česká Miss si Michaela vždy užívala

„Budu se nyní plně věnovat našim rodinným investicím a rozvoji neziskových projektů, které v Česku podporujeme. Českou Miss a její vítězky chci ale samozřejmě nadále sledovat. Pořádání soutěže přináší kromě práce také spoustu výjimečných zážitků, silných emocí a zajímavých setkání, na která nikdy nezapomenu,“ vysvětlila své rozhodnutí Maláčová serveru iHned.cz, jehož vydavatelem je firma Economia, v níž působí jako místopředsedkyně představenstva.

Nastává velké stěhování?

Aktivity manželů Maláčové a Bakaly se stále intenzivněji přesouvají do zahraničí a s nimi samozřejmě i peníze. Bakalovým podnikáním se ale zabývá už i policie, především v souvislosti s jeho působením ve firmě OKD (Ostravsko-karvinské doly – pozn. red.). „Nejsou to peníze, které jsem vydělala já, vydělal je můj muž a jen svou pracovitostí, schopností a dobrou životní šancí. To je důležité si uvědomit. Vždy jsem hledala partnera, který se živí normální a poctivou prací. Dnes mám vedle sebe muže, který díky své profesi vydělává víc než jiné obory. Ale jinak je to také životní příležitost, šance a možnosti. Vede to k opatrnosti, moudrosti a odpovědnosti,“ odpověděla Maláčová před časem v chatu serveru Blesk.cz na otázku, jak se jí žije s tolika penězi.

Michaela Maláčová a uhlobaron Zdeněk Bakala. Své čtyři děti pohádkově bohatí manželé před objektivy fotoaparátů úzkostlivě chrání

Michaela Maláčová a uhlobaron Zdeněk Bakala. Své čtyři děti pohádkově bohatí
manželé před objektivy fotoaparátů úzkostlivě chrání

O jejím vysvětlení původu tak astronomických příjmů však kdekdo pochybuje, kromě „obyčejných“ lidí už i orgány činné v trestním řízení. Po nynějším prodeji její milované České Miss se tudíž nabízí otázka, zda pohádkově bohatí manželé nedospěli k závěru, že je nejvyšší čas zvednout z České republiky kotvy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská