Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dokonalý marketingový tah Národního parku: Kůrovec je zapomenutý, turisti teď na Šumavě fotí plyšáky!

08.11.2013
Dokonalý marketingový tah Národního parku: Kůrovec je zapomenutý, turisti teď na Šumavě fotí  plyšáky!

Foto: NP Šumava

Popisek: Celá „parta“ plyšáků

FOTOGALERIE Turisté, kteří dorazí na Šumavu, mají nový koníček – fotí po Šumavě originální plyšáky - 13 druhů původních šumavských druhů živočichů z produkce Správy NP a CHKO Šumava. Kvůli obrovskému zájmu se také od poloviny listopadu nově objeví na e-shopu. Výtěžek z prodeje pomůže při péči o zraněná zvířata ve stanici pro handicapovaná zvířata na Klášterci. Z plyšáků se budou radovat i nemocné děti v motolské nemocnici.

Plyšáci jsou vyprodaní! Takové cedulky by mohly viset na dveřích většiny Informačních středisek Správy NP a CHKO Šumava. 13 druhů původních šumavských druhů zvířat v plyšovém provedení - rys, vydra, veverka, netopýr nebo tetřev - se na íčkách prodávaly zhruba dva týdny. Zájem o ně byl ohromný a šokující. Za tu dobu téměř zmizeli z pultů. „Naši plyšáci jsou jednoznačně hitem začátku letošního podzimu na Šumavě. Je vidět, že takový artikl na našich střediscích chyběl. V nabídce jsme neměli dárek, který si s radostí koupí nejčastější návštěvník Šumavy, kterým jsou rodiny s dětmi,“ uvádí Tomáš Fait, náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava.

Plyšáci se budou po doplnění zásob dále prodávat na informačních střediscích, ale od 18. listopadu se nově postěhují také na e-shop. K mání tu budou také nové druhy – jako například jelen, medvěd nebo divoké prase. I když se plyšáků prodávají stovky, výtěžek z prodeje není důležitý. „Není nad rozzářené oči malých spokojených dětí. Peníze z prodeje plyšáků jdou na péči a krmení pro handicapovaná zvířata v naší záchranné stanici v Klášterci u Vimperka,“ říká Petra Střelečková, vedoucí šumavských informačních středisek.

Plyšová turistika

Majitelé šumavských plyšáků si navíc našli i novou zábavu – tzv. plyšovou turistiku. Plyšáci začali se svými majiteli po Šumavě cestovat. Turisté si je berou na oblíbená místa šumavské přírody, kde si je fotografují. Na tento zbrusu nový koníček okamžitě zareagovalo marketingové oddělení Správy NP a CHKO Šumava, které založilo facebookovou stránku Plyšáci na Šumavě, na kterou každý den přibývají fotografie originálních šumavských plyšáků z těch nejhezčích míst Národního parku Šumava. Autoři nejzajímavějších snímků se mohou těšit na odměnu. „Milovníci plyšáků a Šumavy mohou fotit během celého podzimu až do 30.listopadu. Poté odborná porota vybere deset snímků. Jejich autoři dostanou plyšáka podle vlastního výběru,“ uvádí Pavel Pechoušek, mluvčí Správy NP a CHKO Šumava s tím, že snímky lze zasílat i na email .

Z plyšáků se budou v lednu radovat i děti, které se léčí v Motolské nemocnici. „Na začátku tohoto roku jsme do Motola vezli knížky šumavských pohádek Matýskovo putování. Teď odvezeme dětem naše plyšáky,“ uzavírá Pavel Pechoušek.

„Z nudně negativního kůrovcového tématu tvoříme pozitivní obraz Šumavy. Nikoho nezajímají nesmyslné půtky o kácení stromů nebo o procentech první zóny, ale každý se rád pobaví a pomazlí s plyšákem. Naší strategií je vyrazit vstříc k lidským srdcím, kam musíme donést pozitivní poselství. Nyní jsou těmi pozitivními posli plyšáci, kteří budou díky e-shopu snadno reprezentovat Národní park Šumava i v Praze, Brně nebo Ostravě. Věříme, že to rodiny osloví a že se na živá zvířata a krásnou přírodu budou chtít na Šumavu jet podívat i ti, které by to jinak nenapadlo,“ sdělil k tomu Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Galerie