Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajná svatba odhalena, nevěsta se dočkala. Marek Ztracený rozněžnil 33 tisíc fanoušků v Edenu. VIP skandály a aférky

20.06.2023
Tajná svatba odhalena, nevěsta se dočkala. Marek Ztracený rozněžnil 33 tisíc fanoušků v Edenu. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením Supraphon (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Nejpopulárnější český zpěvák Marek Ztracený se postaral o pořádný humbuk, když během několika hodin třikrát vyprodal největší český fotbalový stadion Eden. Jen pár dní na to ho fanoušci ocenili již druhým slavíkem v řadě a nyní přichází tento hitmaker s novou písní a videoklipem s názvem „Stále věřím“ v produkci Supraphonu, kterým zkrátil divákům čekání na Eden – tam na něj dorazilo 100 tisíc lidí.

Zpěvák, jehož popularita nyní dostoupala na vrchol, má za sebou vzestupy i pády. Možná proto se rozhodl dát si delší pauzu a věnovat se hlavně rodině. Jednu etapu života zakončil třemi vyprodanými koncerty v Edenu, aby pak zmizel domů na Šumavu.

Loni na podzim ohlásil koncert na rozloučenou a třásl se, jestli se podaří prodat na něj dost lístků. Začátek předprodeje ale rozpoutal davové šílenství – v online frontě stálo okamžitě 20 tisíc lidí. Šťastný interpret tak slíbil fanouškům druhý, a nakonec i třetí koncert. Ty proběhly o minulém víkendu a bude se na ně ještě dlouho vzpomínat.

 

Marek Ztracený v Edenu, foto se svolením M. Ztracený

Tedy přinejmenším mezi Ztraceného fanoušky, jeho ztracenou rodinou, jak jim říká. Nejen proto, že zazněly všechny velké hity, nejen proto, že na pódiu se vystřídali u mikrofonu skvělí hosté. V Planetě jménem stres přišel na pódium zarapovat Rytmus, duet Káva a sex si s Markem střihla Marta Jandová a stačila při tom udělat hvězdu. K písni Když tě život kope do zadku se dostavil Karel Roden, jenž pouze mluvil. To hlavní, proč koncerty budou patřit mezi ty nezapomenutelné, byla atmosféra, kterou pro diváky zpěvák dokázal vytvořit a to, že jim doslova předložil svůj život jako na talíři.

 

Marek Ztracený v Edenu, foto se svolením M. Ztracený

Syn za bubny a svatební video

Do písně O pravdě Ztracený na pódium pozval svého dvanáctiletého syna, aby si s ním zabubnoval. Prý mu to slíbil před osmi lety. Otec se synem rozvášnili dav a potom následoval nejemotivnější moment koncertu. To když zpěvák publiku vysvětlil, že čas rychle utíká a on by ve svém životě nechtěl nic důležitého prošvihnout. Proto se rozhodl dát si na několik let pauzu, aby během ní byl především otec, partner i syn. Publikum to, ač nerado, přijalo.

 

Otec a syn, foto se svolením M. Ztracený

V sobotu své vystoupení zpěvák dokonce korunoval tím, že s fanoušky sdílel nejintimnější okamžik života a odtajnil svou svatbu se snoubenkou Marcelou, když se nad jeho hlavou spustilo na obřích led obrazovkách jeho svatební video. V neděli se pak dostavila novomanželka osobně, celá v bílém, jako by si chtěla zopakovat svatbu. Manželův koncert si naplno užila. Před začátkem se věnovala Ivaně Gottové, která přišla s dcerami, a posléze to rozjela s herečkou Patricií Pagáčovou. Na tribuně řádily jako utržené ze řetězu a každá písnička je rozjuchala, jako kdyby ji slyšely poprvé.

 

Marek Ztracený s manželkou na Českém slavíku, foto se svolením M. Ztracený

První hit a potíže se slávou

Marek Ztracený, vlastním jménem Miroslav Slodičák, se narodil před 38 lety na Šumavě v Železné Rudě. Již od dětství se věnoval hře na klavír a skládání hudby. Díky svému talentu a nadšení vystudoval skladbu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vlastní tvorbu vypiloval během amatérského hraní. Pak přišla nečekaná nabídka a rychlý vzestup. Hledač talentů Martin Červinka slyšel na Evropě 2 Markovu píseň Ztrácíš a nabídl zpěvákovi, že s ním natočí desku. Markův hlas tak na jaře roku 2008 zněl ze všech rádií, v Českém slavíkovi se zpěvák stal Objevem roku, fanynky omdlévaly pod koncertními pódii a peníze se sypaly. Ne každý je na tak rychlý vzestup připravený a Marek Ztracený nebyl.

 

Marek Ztracený na koncertě, foto se svolením M. Ztracený

Na obyčejného kluka ze Šumavy toho bylo zkrátka moc. „Byl jsem mezi lidmi, každý si se mnou chtěl dát panáka, kamarádit se. Hodně mě to bavilo, ale nechytil jsem to za správný konec. Nebylo to moc fajn období, rozpadla se mi kapela, měl jsem milionové dluhy a vážil jsem 107 kilo,“ svěřil se Super.cz. Divoké večírky ho nakonec dostaly až na dno. „Neuměl jsem pracovat s penězi. Klukovi ze Šumavy najednou přistály peníze za prodaná cédéčka a tantiémy. A nenapadlo mě nic lepšího, než všechny utratit s kámošema po barech a za hezký věci. Měl jsem pocit, že ten úspěch a peníze jsou navždycky, nekoukal jsem dopředu a začalo se to hromadit, do toho leasing auta a pak mě to dohnalo,“ přiznal. Opustila ho i přítelkyně se synem a přišel i syndrom vyhoření.

 

Teď už šoubyznys zvládá.

Restart a trpělivá nevěsta

Naštěstí ten kluk ze Šumavy není žádná bábovka a břídil, a tak začal svůj život po kouskách dávat zase dohromady. Splácel dluhy, rozjel znovu koncerty s kapelou, přestal kouřit i pít, zhubnul během roku 11 kilo. Podařily se i nové hitovky a publikum začalo „ztraceného“ zpěváka znovu objevovat. Jeho přítelkyně Marcela nakonec usoudila, že vše je na dobré cestě a vrátila se k němu. Zdá se, že právě její trpělivosti je Marek za leccos vděčný. Vyjádřil to před třemi lety na koncertu v O2 aréně, kde jí požádal o ruku. Pak ale přišel covid a svatba byla odložena na neurčito. Marek ji totiž chtěl mít velkou a oslavit jí se všemi svými přáteli, což za covidu nešlo. A tak se Marek s Marcelou rozhodli nejprve postavit v Železné Rudě dům. Pak svatba přišla, odehrála se ale bez fanoušků, v přírodě Šumavy, v kruhu nejbližších. Aby jeho obdivovatelé o nic nepřišli a bezpochyby i proto, aby vyjádřil svou úctu k partnerce, která s ním trpělivě přečkala i zlé časy, pustil svatební video na velkolepém koncert v Edenu.

 

Český slavík

Milovník Šumavy

V letech 2021 a 2022 Marek Ztracený uspořádal letní sérii koncertů Tour de Léto. Několikrát se konal ve spolupráci s WeLoveŠumava „koncert za čistou Šumavu“. Podmínkou pro vstup na koncert bylo, že každý z účastníků musel uklidit nějaké místo na Šumavě. Svůj počin zdokumentoval a tím získal vstupenku na koncert. Ten se odehrál na hřebenech Šumavy v komorní akustické atmosféře. Nyní se dvojnásobný Český slavík, který spolupracoval mimo jiné i s Hanou Zagorovou a Karlem Gottem, hodlá na nějaký čas na rodnou Šumavu ztratit před koncertováním i nahráváním, před davy fanoušků.

 

Rodina na Šumavě, foto se svolením M. Ztracený

Jistě to neznamená, že by přestal skládat další krásné písničky, prostě se chce jen věnovat co nejvíc dospívajícímu synovi a manželce. Po hektickém období, kdy měl kalendář plný k prasknutí, si prostě potřebuje odpočinout. Kdy a jak se před publikum vrátí, uvidíme. Koncerty v Edenu byly každopádně důstojnou tečkou za další zpěvákovou životní etapou.

Karel Janák se znovu pustil do vánoční televizní pohádky

Na hradě Sychrov se v těchto dnech natáčí pohádka Klíč svatého Petra, určená pro letošní vánoční vysílání České televize. Příběh o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici kancléřů se ale neodehraje jen na Sychrově, štáb se přesune i na Zvíkov a do Slavonic.

 

Klíč svatého Petra: David Novotný, Sabina Remundová, Petr Nárožný, foto Česká televize / Pavla Černá

Karel Janák pro Českou televizi natočil již několik pohádek, postavu vodníka má ale v příběhu poprvé. „Režisér mi roli nabízel s otázkou, jestli mi nevadí mít otevřené oči pod vodou. Hned mi bylo jasné, co mě čeká. Hraji asi tři sta let starého vodníka, který se poprvé zamiluje, a to tak intenzivně, že si vůbec neuvědomuje, že nemůže žít na suchu a jeho vyvolená zase pod vodou,“ říká Lukáš Příkazký o své roli, ve které se uchází o ruku princezny. A není jediný. O princeznu v podání Sáry Korbelové má zájem také Filip Březina coby Tobiáš. Ten se v pohádce objeví poprvé. „Dlouho jsem odmítal chodit na castingy na pohádky. Až nedávno jsem názor změnil a uvědomil jsem si, že chci patřit do klubu herců, kteří si zahráli ve vánoční pohádce.“ Tatínka krále si ve vánoční pohádce zahraje Petr Nárožný. 

Vojta Nedvěd vydává po osmi letech nové album

Nositel slavného hudebního příjmení Vojta Nedvěd slaví letos třicet let na hudební scéně a vydává nové album „Maluju na nebe“. To přichází na svět po dlouhých osmi letech od předchozího počinu Zrnka.

 

Ostatně sólová diskografie Vojty není nijak rozsáhlá, aktuální album je teprve třetí v pořadí. Jako hudebník a zpěvák je ale po dlouhá tři desetiletí velmi aktivní hlavně na poli folkové a country hudby s přesahy do dalších příbuzných žánrů. Výčet hudebních formací, ve kterých participoval, je tak skutečně úctyhodný. Od prvních krůčků v seskupeních Dinosauři, rodinnou formaci Příbuzní, doprovodné kapely bratří Nedvědů, samotného Honzy Nedvěda až k Tie Break, kde se Vojta potkal s Františkem Nedvědem.

 

Vojta Nedvěd, 2023, foto Marta Režová

A právě táta František je velkou motivací pro vznik novinky „Maluju na nebe“. Dalším důležitým mezníkem pro realizaci nové kolekce písníček pak bylo pro Vojtu seznámení s Petrem Hrdličkou, který pro album napsal většinu textů. 

Matěj Hádek se snaží skrývat před chorvatským sluníčkem

Natáčení nového seriálu Na vlnách Jadranu na chorvatském ostrově Brač je v plném proudu. Někteří herci si pochvalují možnost o pauzách se vykoupat a užít si prosluněnou pláž. Matěj Hádek, který v seriálu hraje hlavní postavu záchranáře Jana Zacha, to má ale jinak. „Točí se tu téměř stejně jako v Česku, všichni jsou v pohodě. Já mám ale raději natáčení na jaře, na podzim a v zimě. Díky mému fototypu je léto trochu horší. Místní říkají, že to tu dlouho nezažili, ale poměrně tu dost pršelo,“ popisuje natáčení mezi záběry Matěj Hádek a do toho poodhaluje, co ho na chorvatském pobřeží čeká.

 

Matěj Hádek, foto FTV Prima

„Jan Zach utekl sám před sebou do Chorvatska, bude tu pomáhat místní policii s českými turisty. V práci je precizní a zásadový. Není mu zrovna dvacet, a přesto si nedokázal uspořádat svůj život, tak je lehce v depresi. Já sám tu potřebu utíkat nemám. Je to daleko lepší než dřív,“ usmívá se herec s mírně připáleným nosem, který mu ale dobrou náladu nekazí. 

Zdroj: Wikipedie, Blesk, Super, Novinky.cz, Nova.cz, Česká televize, Supraphon, TV Prima

 

Vložil: Ela Nováková