Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

FOTO Bestie! Týral své dvě fenky husky, nedával jim ani pít, přál si, aby umřely. Chtěl se jich zbavit, neměl prý na ně čas

18.03.2018
FOTO Bestie! Týral své dvě fenky husky, nedával jim ani pít, přál si, aby umřely. Chtěl se jich zbavit, neměl prý na ně čas

Foto: Policie ČR

Popisek: Jeden z týraných husky

S šokujícími informacemi přišla policie Železnorudska. V tamní obci Alžbětín psovod Martin V. dlouhodobě týral dvě feny plemene husky. Nechal je hladovět, nedával jim vodu, nechal je žít v kotci plném výkalů. Podle výpovědi svého činu lituje, byla to prý hloupost. Přesto se přiznal k tomu, že chtěl nechat psy vyhladovět až k smrti. Prý aby od nich měl pokoj.

Deník Právo zjistil, že kynolog Martin V. byl členem místního hasičského klubu. Na otázky kolegů, kde jsou jeho psi, odpovídal, že je daroval ženě na Liberecku. Že na ně neměl čas. Ve výpovědi uvedl jako důvod svého trestného konání to, že se staral o svou manželku v rizikovém těhotenství, zároveň že měl spoustu starostí s prací a se splácením dluhů. V listopadu si tedy řekl, že psy nechá vyhladovět, aby měl pokoj.

Podviživennost psů byla alarmující. Foto Policie ČR

Jsou to jen výmluvy?

Ovšem proti výpovědi Martina V. mluví skutečnost, že už v průběhu léta loňského roku objevila psy v kotci místní policistka. Už v té době byli psi ve špatném stavu. Policistka na Martina V. uhodila, ten jí stav objasnil a dohodli se, že se policistka pokusí najít psům nový domov. Policistka oslovila organizaci Nalezenci – Šumaváci starající se o opuštěná a nalezená zvířata. Organizace se domluvila s Martinem V. na tom, že se psi na účet organizace proočkují a projdou vyšetřením veterinářů. Nedlouho poté začal ale Martin V. prohlašovat, že psy daroval. Ivana Jensenová z organizace Nalezenci – Šumaváci se tedy o případ přestala zajímat.

V tomto kotci byli psi nalezeni. 

„Někdy v srpnu mě kontaktovala policistka s tím, že dotyčný pán se špatně stará o své psy a že se jich vzdá. To také potvrdil při následné schůzce. Dohodli, že na naše náklady nechá feny prohlédnout a přeočkovat veterinářem a my pak pro ně najdeme nového majitele. Udělala jsem pár fotek a s tím jsme se rozloučili,“ vysvětlila Ivana Jensenová z organizace Nalezenci – Šumaváci.

Trpěli téměř dva měsíce

Psy objevila policie v polovině prosince. Vyšlo najevo, že nedostali nažrat od začátku listopadu. Byli natolik zesláblí a podvyživení, že nemohli ani stát. „Obě feny se slabostí nemohly ani udržet na nohou, jevily známky úplného vyčerpání. V kotci neměly vodu ani krmivo, podlaha byla pokrytá exkrementy,“ řekl pro Právo veterinář, který byl k případu policií povolán. Policie psy ihned převezla do zvířecího útulku, kde se jim dostalo řádné péče. Měsíc poté již byli fit a připraveni k „adopci“ do dobrých rukou. Podle veterináře ovšem psi unikli smrti pět minut před dvanáctou.

Dá se to nějak omluvit?

Takové chování k psům omluvit nejde. Martin V. měl možnost psy předat do rukou spolků, které by se o ně postaraly. A ani těžká životní situace Martina V. jej neomlouvá. Už jen kvůli tomu, že mu společnost sama přišla s pomocí naproti a již v létě sama nabízela, že psy převezme a postará se o ně. Soud snad přihlédne i k těmto okolnostem a Martinovi V. dá exemplární trest, protože vědomé týrání zvířete je… neomluvitelné. Naprosto.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace