Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nejstarší běžecký závod v republice pořádají o víkendu domažličtí Sněhaři. Pro milovníky běžek aktualizovali mapu lyžařských tras na Čerchově

17.01.2017
Nejstarší běžecký závod v republice pořádají o víkendu domažličtí Sněhaři. Pro milovníky běžek aktualizovali mapu lyžařských tras na Čerchově

Autor: domazlice.eu

Popisek: Běžkaři pod Čerchovem

Již 96. ročník Chodské třicítky odstartuje v sobotu 21. ledna v Caparticích. Domažličtí Sněhaři pravidelně aktuallizují mapu běžeckých tratí pod Čerchovem. O víkendech najdete potřebné zázemí v objektu bývalé roty na Malinovce.

Výborné lyžařské podmínky panují právě v těchto dnech v okolí Čerchova a Capartic na Domažlicku. Podívejte se, jaké bílé stopy jsou upravovány a kam všude je tam možné vyrazit.

Běžkařské trasy pod Čerchovem

A) Trasa Čerchovského okruhu č. 6 - 13,7 km:

Rozcestí pod Čerchovem - Útulna na Malinovce = 1,7 km (část ca. 200 m trasy vede po silnici bez posypu pak následuje prudší 300m dlouhé stoupání)

Útulna na Malinovce - Kamenná loučka = 1,5 km (trasa vede převážně po rovině a končí na jednom z nejkrásnějších míst s výhledem na Čerchov, možnost odbočení vlevo po trase č. 8 na Čerchovskou vyhlídku = 3 km tam a zpět)

Kamenná loučka - Lesní chata pod vodárnou = 1,5 km (dlouhý bezpečný sjezd končící u chaty s přístřeškem, na této křižovatce lze odbočit po trase č. 7b k přechodu Hliněná cesta s návazností na běžecké trasy č. 3 do Německa a dojet na Althütte = 5,5 km nebo se po trase č. 7b vrátit na Útulnu na Malinovce = 1,5 km)

Lesní chata pod vodárnou - Na zlomu = 1,5 km (mírně zvlněný profil trasy s možností odbočení po trase č. 7a na rozcestí ke Třem znakům a návazností na trasy č. 4 a č. 5 na Gibachtu = 2,5 km)

Na zlomu - Rajská vyhlídka = 4 km (tato část začíná dlouhým klesáním, končí prudší levotočivou zatáčkou dále pak mírné delší stoupání končící zvlněným terénem)

Rajská vyhlídka - Rozcestí pod Čerchovem = 3,5 km (po trase bývalé signální stěny nejdříve 1km z kopce a poté 2,5 km mírné táhlé stoupání končící zpět na Rozcestí pod Čerchovem)

Všechny trasy jsou upravovány sněhovou rolbou.

B) Trasy neupravované, případně upravené pouze skútrem:

Rozcestí pod Čerchovem - Rozcestí na Čerchov = 2 km (po Stadionce prudké stoupání až k nejbližšímu bodu pod Čerchovem)

Rozcestí na Čerchov - Vyhlídka = 0,8 km (po rovině k rozcestí čtyř navazujících tras)

Vyhlídka - Kamenná loučka = 1 km (dvě trasy vlevo a vpravo obě vedou z prudkého kopce a končí bezpečně na trase velkého okruhu č.7)

Vyhlídka - U vodárny = 1 km (mírný sjezd končící připojením na Čerchovský okruh č. 6 u Malinové hory)

Tyto trasy slouží k bezprostřednímu přístupu k vrcholu Čerchova, navazují vždy na trasu Čerchovského okruhu č. 6 a vedou poměrně náročným terénem s velkým převýšením. Odměnou za jejich zdolávání jsou překrásné pohledy do okolí a pocit bezprostředního kontaktu s přírodou.

C) Trasy v Německu

Trasa velkého okruhu č. 4 = 5 km (částečně upravována i pro bruslení)

Trasa malého okruhu č. 5 = 3 km

Všechny trasy upravovány sněhovou rolbou.

Kompletní informace najdete na webu http://www.snehari.cz

Útulna na Malinové hoře

Útulna na Malinové hoře

Na Malinovce navíc v letošním roce nově funguje útulna pro lyžaře, kterou vybudovaly Domažlické městské lesy (DML) v hospodářském objektu bývalých kasáren. V útulně je připraveno sedm lůžek, malá kuchyňka i sociální zázemí. Lyžaři či turisté se tady mohou ohřát, občerstvit z vlastních zásob a nebo si objednat i přespání na vedení DML. Objekt je napojen na pult centrální ochrany městské policie. V plánu je ještě dořešení přívodu elektřiny a povolenek pro příjezd aut k areálu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace