Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Játrová paštika, křimický zelný salát s koprem, jahodová zmrzlina... Zvláštní menu? Tohle jsou potraviny s medailí, tedy to nej k snědku v Plzeňském kraji

14.05.2015
Játrová paštika, křimický zelný salát s koprem, jahodová zmrzlina... Zvláštní menu? Tohle jsou potraviny s medailí, tedy to nej k snědku v Plzeňském kraji

Autor: Lobkowicz Křímice

Popisek: Křimické zelí od Jaroslava Lobkowicze, jednoho z oceněných v soutěži Regionální potravina 2015

Regionální potravina Plzeňského kraje 2015 má své vítěze. Celkem 8 výrobků z Plzeňského kraje s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2015.

O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 78 produktů od 31 výrobců. O logo soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly masné výrobky.

Výrobky hodnotila 7členná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, Plzeňského kraje, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Nejlepší mají maso a ovoce

„Úroveň posuzovaných výrobků v rámci soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje byla vysoká, zejména v kategoriích Masných výrobků a Ovoce a zelenina. Velmi potěšitelné je i to, že malí a střední výrobci kladou důraz na správné označení svých produktů a na kvalitu použitých surovin, stejně jako na vyšší míru přidané hodnoty," uvedl předseda hodnotitelské komise Ing. Jindřich Fialka, ředitel Odboru potravinářského Ministerstva zemědělství ČR.

K  udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje 2015 navrhla hodnotitelská komise 8 výrobků z následujících kategorií:

 

Kategorie:
Oceněný výrobek a výrobce:
1.
Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas
Přešínská játrová paštika zauzená
HEREJK s.r.o.
2.
Masné výrobky trvanlivé
Brodská klobása
MASO WEST s.r.o.
3.
Sýry včetně tvarohu
Přírodní sýr
Soukromá farma Holštýn – Minimlékárna JOMA
4.
Mléčné výrobky ostatní
neuděleno
5.
Pekařské výrobky včetně těstovin
Kváskový chléb pšenično-žitný
Pekařství U Seberů
6.
Cukrářské výrobky včetně cukrovinek
Klatovské duo řezy
SŠZP Klatovy, Národních mučedníků 141
7.
Alkoholické a nealkoholické nápoje
Nebílovský mošt – PŘÍCHUŤ JABLKO HRUŠKA
LUKRENA a.s.
8.
Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě
Lahodný křimický zelný salát s koprem
Ing. Jaroslav Lobkowicz
9.
Ostatní
Jahodová zmrzlina
Pavel Štáhlích

„Zájemci budou mít příležitost blíže se v Plzeňském kraji seznámit s vítěznými výrobky na 16 předváděcích akcích s ochutnávkami v průběhu léta a podzimu. Dovoluji si tímto pozvat nejširší veřejnost na oficiální předání cen vítězům tohoto ročníku soutěže do areálu Plzeňského Prazdroje 29. května 2015 v rámci akce Plzeňského kraje - Chutě Evropského regionu Dunaj – Vltava a Festivalu regionálních potravin," řekla Ing. Radana Šašková z MAS Pošumaví z.s., jednoho z administrátorů soutěže.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace