Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otřesné: Otec mě a sestru pohlavně zneužíval, bylo nám 9 a 13. Když jsem ho udala, skrýval se a soud tak nikdy neproběhl. A prošlo mu to! Čtěte

01.09.2014
Otřesné: Otec mě a sestru pohlavně zneužíval, bylo nám 9 a 13. Když jsem ho udala, skrýval se a soud tak nikdy neproběhl. A prošlo mu to! Čtěte

Foto: repro

Popisek: Zneužívání dětí , ilustrační foto

PŘÍBĚH Pohlavní zneužívání nezletilých a bez trestu. ParlamentnímListům.cz o tomto hrůzném případu napsala čtenářka, na níž se ho dopouštěl vlastní otec. Nevzpomíná se jí na to moc dobře, a proto se rozhodla vynadat exprezidentovi Václavu Klausovi za jeho podivnou amnestii, kvůli níž zůstane zvrhlík na svobodě, až nyní. A samozřejmě chtěla zůstat v anonymitě.

„Můj otec mě a moji sestru pohlavně zneužíval. Byly jsme ve věku devět a třináct let. Zašíval se až do listopadu 2012, soud nikdy neproběhl. A díky panu Klausovi mu to prošlo. Celé mé dětství je zničeno, a kdo za to bude pykat? Nikdo! Kdyby měl pan Klaus dceru, asi by neamnestoval lidi, kteří pohlavně zneužívali děti,“ napsala žena ze západních Čech. Její jméno redakce ParlamentníchListů.cz vede v tajnosti, aby si oběť nezažila podobný horor, který prožívala v dětství. Nicméně její příběh je tak naléhavý, že je třeba ho zveřejnit.

Každý grázl na svobodě

„Jsem hrozně moc naštvaná na pana Klause, protože udělil každému grázlovi amnestii,“ sdělila na úvod žena a pak vylíčila výše zmíněný trestný čin. „Když jsme se odstěhovali od mého otce, byla jsem ráda, že budu mít pokoj, ale v roce 1996, to mi bylo patnáct let, se chtěl za námi podívat, a protože jsem nechtěla, aby i moje nejmladší sestra prožila to, co já, řekla jsem vše mamince a babičce. Hned v tom roce začalo stíhání. Několikrát jsem vypovídala na policii, i když mi nebylo příjemné zacházet do detailů,“ rozvedla své trápení.

Václav Klaus vyhlásil amnestii na začátku roku 2013 při příležitosti dvacátého výročí samostatnosti Česka. Už krátce po vyhlášení byl tento čin silně kritizován. O měsíc později podepsal potřebný počet senátorů návrh ústavní žaloby na prezidenta Václava Klause, což se v historii Česka nikdy nestalo. Věcné projednání žaloby však bylo zastaveno z důvodu, že Václav Klaus už nebyl v té době prezidentem.

Otec se zašil

„Můj otec se zašil, a já mám dcery ve věku deset a dvanáct let. Je mi z toho zle. Já vím, dětství mi to už nevrátí, ale vzpomínky zůstanou. A klid už mít nebudu nikdy,“ napsala ParlamentnímListům.cz zneužívaná žena, jíž je nyní třiatřicet let. Žije v západních Čechách a otec, jenž ji i sestru zneužíval, je na svobodě. „Od roku 1996, kdy jsme na něj podaly trestní oznámení, jsem s ním nebyla ve styku. Jen mi chodily papíry, jestli za něj nechci zaplatit dluhy. Amnestie je největší omyl České republiky. Tímto gestem si pan Klaus udělal dost nepřátel,“ doplnila. V současnosti vychovává tři děti a rodina žije z platu manžela, protože nemůže kvůli trvalé nemoci sehnat práci.  

Ostatně předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru pro časopis Týden uvedl: „Je nepochybné, že tento akt měl negativní dopad na celou společnost, na vnímání demokratického právního státu. Nemám žádné věrohodné informace o tom, jakým způsobem amnestie vznikala, ale stále jsem přesvědčen, že pan prezident zkrátka nevěděl, že takto vyhlášená amnestie dopadne na citlivé kauzy, jako je H – SYSTÉM nebo Berkova soudcovská mafie. A že kdyby takovou informaci měl, amnestii by tímto způsobem nevyhlásil.“

Trestní stíhání bylo kvůli amnestii Václava Klause zastaveno u Tomáše Pitra, ale i další řady „bílých límečků“ obviněných z machinací a krádeží. „Vím, že jsem jen kapka v moři. Ale každá kapka dobrá, aby Václava Klause potopila,“ podotkla nakonec žena, jejíž jméno i adresu mají ParlamentníListy.cz ověřené.

Jan Rychetský

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

 

Vložil: Anička Vančová