Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V pondělí bylo nejstudenější ráno letošního léta, v úterý byl nejchladnější den. Vrátí se ještě pořádné teplé léto? Čtěte předpověď

27.08.2014
V pondělí bylo nejstudenější ráno letošního léta, v úterý byl nejchladnější den. Vrátí se ještě pořádné teplé léto? Čtěte předpověď

Foto: CzechTourism / Václav Sojka

Popisek: Ilustrační foto

Pondělní noc byla nejchladnější za celé prázdniny. Teploty se většinou pohybovaly v rozmezí od 2 do 6 °C, ale na mnoha místech klesly níže – místy i pod bod mrazu. Vůbec nejnižší ranní teplotu zaznamenala stanice na Kvilda-Perla: -6 °C. Z měst pak bylo nejchladněji v Karlových Varech (1,8 °C), Jihlavě (2,2 °C) a Plzni (2,6 °C), píše na svých stránkách Meteocentrum.cz. Meteorologové soudí, že se ještě trochu oteplí, ale na tropiko můžeme definitivně zapomenout…

Díky takto nízkým teplotám došlo téměř na polovině stanic (54 ze 129) k překročení minimální teploty pro tento den a zároveň se jednalo o nejchladnější ráno za značně dlouhou dobu. Průměrná minimální teplota byla 4,6 °C a nižšího průměru bylo naposledy dosaženo až 6. května, kdy byla jeho hodnota dokonce 1,4 °C. Hodnota srovnatelná s pondělní (4,7 °C) pak byla naměřena 15. května. V dalších dnech se již tak nízké teploty neočekávají (ani denní ani noční) a proto můžeme říci, že jsme nyní zažili nejchladnější dny letošních prázdnin.

Předpověď na středu

V noci většinou zataženo, déšť nebo přeháňky. K ránu na severu Čech slábnutí srážek. Přes den zataženo, na většině území s deštěm. Během dne od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek, na Moravě a ve Slezsku až později odpoledne. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. V noci slabý proměnlivý, přes den mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na čtvrtek

Jasno až polojasno, ráno místy mlhy. Během dne na severovýchodě přechodně až oblačno. Později na jihozápadě přibývání oblačnosti a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek

Polojasno, od jihozápadu přibývání oblačnosti a v Čechách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu

Většinou oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11°C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. V závěru částečné ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C.

Nejteplejší bude první zářijový týden

Období od 25. srpna do 21. září 2014 očekáváme teplotně normální. Z uvedeného období by měl být nejteplejší první týden v září a nejchladnější poslední týden předpovídaného období (15.-21.9.). Z hlediska množství srážek očekáváme, že období 25.8. - 21.9. bude jako celek normální až slabě podnormální. Nejvyšší srážkové úhrny se očekávají v prvním a posledním předpovědním týdnu, další týdny by měly být srážkově podprůměrné, píše ve výhledu na září Český hydrometeorologický ústav.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová