Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V pondělí bylo nejstudenější ráno letošního léta, v úterý byl nejchladnější den. Vrátí se ještě pořádné teplé léto? Čtěte předpověď

27.08.2014
V pondělí bylo nejstudenější ráno letošního léta, v úterý byl nejchladnější den. Vrátí se ještě pořádné teplé léto? Čtěte předpověď

Autor: CzechTourism / Václav Sojka

Popisek: Ilustrační foto

Pondělní noc byla nejchladnější za celé prázdniny. Teploty se většinou pohybovaly v rozmezí od 2 do 6 °C, ale na mnoha místech klesly níže – místy i pod bod mrazu. Vůbec nejnižší ranní teplotu zaznamenala stanice na Kvilda-Perla: -6 °C. Z měst pak bylo nejchladněji v Karlových Varech (1,8 °C), Jihlavě (2,2 °C) a Plzni (2,6 °C), píše na svých stránkách Meteocentrum.cz. Meteorologové soudí, že se ještě trochu oteplí, ale na tropiko můžeme definitivně zapomenout…

Díky takto nízkým teplotám došlo téměř na polovině stanic (54 ze 129) k překročení minimální teploty pro tento den a zároveň se jednalo o nejchladnější ráno za značně dlouhou dobu. Průměrná minimální teplota byla 4,6 °C a nižšího průměru bylo naposledy dosaženo až 6. května, kdy byla jeho hodnota dokonce 1,4 °C. Hodnota srovnatelná s pondělní (4,7 °C) pak byla naměřena 15. května. V dalších dnech se již tak nízké teploty neočekávají (ani denní ani noční) a proto můžeme říci, že jsme nyní zažili nejchladnější dny letošních prázdnin.

Předpověď na středu

V noci většinou zataženo, déšť nebo přeháňky. K ránu na severu Čech slábnutí srážek. Přes den zataženo, na většině území s deštěm. Během dne od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek, na Moravě a ve Slezsku až později odpoledne. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. V noci slabý proměnlivý, přes den mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na čtvrtek

Jasno až polojasno, ráno místy mlhy. Během dne na severovýchodě přechodně až oblačno. Později na jihozápadě přibývání oblačnosti a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek

Polojasno, od jihozápadu přibývání oblačnosti a v Čechách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu

Většinou oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11°C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. V závěru částečné ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C.

Nejteplejší bude první zářijový týden

Období od 25. srpna do 21. září 2014 očekáváme teplotně normální. Z uvedeného období by měl být nejteplejší první týden v září a nejchladnější poslední týden předpovídaného období (15.-21.9.). Z hlediska množství srážek očekáváme, že období 25.8. - 21.9. bude jako celek normální až slabě podnormální. Nejvyšší srážkové úhrny se očekávají v prvním a posledním předpovědním týdnu, další týdny by měly být srážkově podprůměrné, píše ve výhledu na září Český hydrometeorologický ústav.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace