Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

ROP Jihozápad uvolňuje další finance na silnice a školy

27.05.2014
ROP Jihozápad uvolňuje další finance na silnice a školy

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Regionální operační program Jihozápad uvolňuje celkem 200 milionů korun na modernizaci silnic a škol. Zájemci o dotace mohou předkládat své žádosti do 18. července.

¨V pořadí 33. výzva ROP Jihozápad je zaměřena na oblast podpory 1.1 Modernizace regionální silniční sítě a je pro ni vyčleněno 100 milionů korun. O tyto finance přitom mohou žádat kraje (Plzeňský a Jihočeský) nebo jimi zřizované organizace. Plzenskenovinky.cz informovala Ivana Kerlesová za ROP Jihozápad.

Až do letošního 18. července mohou města, obce a školy předkládat žádosti o podporu

Cílem podpory je zlepšení propojení center a jejich napojení na nadřazenou silniční síť, napojení rozvojových ploch na nadřazenou silniční síť, zlepšení napojení venkovských oblastí a příhraničních oblastí na centra, zlepšení dostupnosti hraničních přechodů a snížení negativních vlivů dopravy na obyvatelstvo (bezpečnost, emise, hluk).

„V rámci této výzvy budou podpořeny rekonstrukce a modernizace, popřípadě výstavba souvislých úseků silnic II. a III. třídy, rekonstrukce a modernizace, popřípadě výstavba silnic II. a III. třídy k hraničním přechodům, výstavba nových silnic II. a III. třídy vyvolaná modernizací nadřazené silniční sítě, výstavba, rekonstrukce nebo modernizace silnic II. a III. třídy pro napojení nových rozvojových ploch, modernizace frekventovaných silnic II., popř. III. třídy v blízkosti sídel za účelem snížení negativních vlivů dopravy na obyvatelstvo, například obchvaty,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad.

Až do letošního 18. července mohou města, obce a školy předkládat žádosti o podporu na rozvoj infrastruktury základního, středního a vyššího odborného vzdělání. V pořadí 34. výzvu Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP JZ) k předkládání těchto projektů vyhlásil v pondělí 19. května Úřad Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad.

Modernizace tříd

„Třicátá čtvrtá výzva ROP Jihozápad je zaměřena na oblast podpory 2.4 Rozvoj infrastruktury základního, středního a vyššího odborného školství. Na podporu škol v Plzeňském a Jihočeském kraji je v tomto případě vyčleněno 100 milionů korun. O finance mohou žádat kraje, obce, školy a školská zařízení, církevní školy, soukromé školy a školská zařízení a školské právnické osoby podle zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání,“ řekla Michaela Šímová.

Dotace z této výzvy jsou vyčleněny na pořízení a modernizaci vybavení škol a školských zařízení vedoucí k vyšší efektivitě výuky. Jedná se například o vybavení a modernizaci tříd, IT infrastrukturu, tělocvičny, hřiště, jazykové a další jinak specializované učebny, dílny apod. „Aktuální stav školských objektů a jejich vybavenost neodpovídá v některých případech požadavkům na kvalitní vzdělávání. Proto je nutná obnova objektů škol a školských zařízení, ale také zkvalitnění vybavení pro vzdělávání,“ uvedl předseda Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace