Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý mukl: Komunisté mají plný huby demokracie, ale jen by mordovali lidi. Volí je 15 procent zapšklých magorů, ať táhnou k Fidelovi na Kubu

27.02.2014
Bývalý mukl: Komunisté mají plný huby demokracie, ale jen by mordovali lidi. Volí je 15 procent zapšklých magorů, ať táhnou k Fidelovi na Kubu

Foto: aTeo

Popisek: KSČM očima grafika aTeo

ROZHOVOR Jeden z nejdéle „arestovaných“ politických vězňů Míla Petrovský z Plzně by slovo únor nejraději prý vymazal z kalendáře. Ptá se, čím a pro koho byl nazván Vítězný. Bez jakýchkoliv servítků a velmi naturalisticky se k tomu vyjádřil exkluzivně právě pro ParlamentniListy.cz.

Když se řekne Vítězný únor, co se vám okamžitě vybaví?

Nezažil jsem jej, ale vím, o co se jedná. Z vyprávění, od příbuzných. Byl to prostě převrat pod taktovkou  komunistů. Jako dneska slibovali hory doly, jak to tady pozvednou. Že bude republika rájem. Možná by ani k tomu nedošlo,, protože jim hodně lidí nevěřilo, ale na Staromák napochodovalo 400 milicionářů, z toho jen 300  mělo zbraně  a tím zastrašili celý národ! Už tentokrát ukázali komunisté, jak to mysleli, takže ať někdo říká, že se reformujou! Měli plný držky demokracie, všude říkali lidově demokratická moc, všichni lidé si budou rovni všechna moc patří pracujícímu lidu a takový další kecy! Praví komunisté totiž nepotřebují až tak peníze, ale jejich modlou je razítko. To aby měly pocit té moci, která je pro ně úplně zásadní. Proto byly uliční partajní výbory, kde byli ti zakomplexovaní bolševický lebky, kteří dělali přisluhovače, donašeče.

Komunista se tedy podle vás nezmění, ať je doba jakákoliv…

Podívejte, vždyť v roce 1953 tu byla měnová reforma! A 20 000 lidí šlo do kriminálu, co protestovali. Hned je měli podchycený. Bolševici říkají, kolik se nyní lidí oběsí, ale není to, co za komančů. Lidí pořád mají dnes  co jíst, co si vzít na sebe ,nikdo nás nezabíjí a  neposílá na pětadvacetiletý tresty kde se jen morduje. Oni nejen, že zabíjeli, popravovali, mladý kluky, lidi ze svých řad, zavírali na spoustu let, rozvraceli manželství, zničili tolik rodin ale hlavně, vymejvali mozky lidem“ Demagogie a žvásty byly povýšeny na náboženství.

Víte, co to je jít před soud pro svoje přesvědčení?  Děti žádali za komunistických procesů trest smrti pro svoje rodiče: Hrůza! Vymydlili jim mozečky a to udělali komunisté kvůli tomu, aby ukázali na neexistujícího nepřítele. Vykonstruované případy, vylhaný věci. To jsou celí oni a ti se nezmění. Furt to bude v nich. Takže nějaká náprava? Přerod? Je to k smíchu!

Komunismus jako takový vznikl jako utopie. Od začátku do dnešní doby se nejenom u nás,  ale po celém světě,  napočítá minimálně 100 miliónů obětí...takoví komunisté jako v Kambodži nebo Číně. Ten jejich název je politej krví, ti zaslouží  zakázat, totálně rozmetat. Levicové strany nejsou komunisté. Komouši jsou buď vrahouni nebo jejich pohrobci. Zvrácení! Tak jako nacisté, tak komunisté jsou nereformovatelní a musí být zakázáni. Když je tu 15 procent, tak ti všichni musí dostat pořádně přes prsty.

Zblbli mozky mladejch lidí,  jednadvacetiletí usmrkanci nás politické vězně mají hodnotit! Naše republika je protkána sítí státní bezpečností, To nejsou názory pár lidí, říkám... Vy bolševici jste nikdy žádné názory nepřipustili, za názor byli lidi popravováni, zavíráni na spousta let. Urážky, vyhrožování nadávání a pomluvy, to už je trestná činnost. To oni neustále porušují zákon, ale jejich rudá justice, mafie v zastupitelstvích, je ještě drží…..

Komunismus hrozí tedy pořád? Není to už jenom jakýsi historický strašák?

Je to rakovina, která se v organismu státu pomalu a jistě rozrůstá. Prý za těch 25 let neudělali žádný kopanec. No to proto, že je nikdo nepustil k veslu, protože všichni jsou stejnej dobytek. Nacisti mordovali lidi „jen“ šest let a komunisté popravovali desítky let!

Havel měl vydat dekrety jako Beneš. Ne se s nimi líbat a mít je rád, s komunisty to nejde! Je to zákeřná zvrácenost, líbivě hladit, oblbovat a pak podříznout! Lidi jsou naivní a nezmění se… Pořád jim na to skáčou. Měli být zavřeni, všichni ti jejich rudí  vůdci. Kdyby to bylo podle bolševiků, tak by je už pověsili a spoustu zavřeli, ale demokraté tohle neudělají..

K privatizaci měli přístup hlavně oni. Když to vyplundrovali, tak jsou ještě tak drzí, že říkají - my nic! Havlovi vyčítají a zesměšňují ho, ale kdyby nebylo jeho, tak buď řada lidí ještě hnije v kriminále. Dnes přece nebudu vyzývat mrtvého Havla! Proč se nepodívají na ty svoje lidská prasata - teď natáhl kecky Biĺak – to byla lidská zrůda, nejhorší hajzl, horší než Gottwald.

Komunisté ale mají stále poměrně silnou voličskou základnu. Co na to říkáte?

Komunisty nevolí lidi,  je volí 15 procent zapšklých magorů. Těch pár procent se dříve mělo dobře a ostatní třeli bídu s nouzí. Těch několik kolaborantů, pohrobků strouchnivělých bolševiků a stalinistů toto není žádný vzorek. Stydím se, že jsem s nimi v České republice! Ať si táhnou, k Fidelovi na Kubu, nebo do Venezuely, do Číny, kterou tak obdivujou nebo do severní Koreje, kde je jejich milovaný vůdce pak předhodím psům.

Kdyby  lidi milovali, jak říkají farizejsky „ S lidmi a pro lid“, tak by každý rok pochodovali jako dřív na Prvního máje a nepřenechali do anarchistům a skinům.  Jedině těch pár stovek většinou ve velkých městech se sejde a porušují zákon. Vyzývají stalinismus, komunismus, mávají rudými vlajkami se srpy a kladivy!

Všeho moc škodí. I té demokracie! Oni  se musí bát. Teď se to roztočilo, hovoří se o státní bezpečnosti, o bachařích, a komu to asi vadí ? Z hloubi duše opravdu  nenávidím komunisty, protože se mi podepsali na rodině. Nemám je rád, ale udělám všechno na světě, aby řekli svůj názor. Ale pravdivý, ne pokřivený a ublíženecký, co většinou zas melou a melou jen jedno, jako kdyby byli perzekuováni. Kdybychom si teď prohodili pozice, tak oni budou bez milosti věšet své oponenty. A my jim naopak dáváme prostor. A to je ten rozdíl mezi námi!

Václav Fiala

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová