Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Techmania nabízí „inženýrské“ workshopy pro děti zdarma

16.02.2014
Techmania nabízí „inženýrské“ workshopy pro děti zdarma

Autor: archív

Popisek: Děti, ilustrační foto

Plzeňské science center Techmania zdarma nabízí žákům 3. – 6. tříd základních škol interaktivní workshopy na téma „Jak rostliny vedou vodu“. Workshopy kladou důraz na tzv. „inženýrskou“, tedy badatelsky orientovanou výuku, kdy si děti samy vyzkouší např. postavit jednoduchý akvadukt. Techmania nabízí workshopy zdarma do 31. března, a to v prostorách nového 3D Planetária.

„Jak rostliny vedou vodu je název workshopu pro děti, který jsme sami vymysleli v rámci mezinárodního projektu Engineer“, vysvětluje Hana Královcová z Techmanie: „Právě díky tomuto projektu, který podporuje metody badatelsky orientované výuky, můžeme nabízet workshopy zdarma, a to až do 31. března. Škola, která má zájem své žáky do workshopu zapojit, nemusí udělat nic víc, než si u nás objednat termín “, dodává Královcová.

Workshop je připraven podle Rámcových vzdělávacích plánů

V rámci hodinového workshopu děti formou pokusů a povídání proberou význam rostlin pro člověka a obecnou závislost naší civilizace na vodních zdrojích. Dozvědí se, z čeho jsou rostliny složeny a jak o ně pečovat. Při pokusech poznají, jak rychle dokážou rostliny transportovat vodu. Praktickou část workshopu tvoří stavba zařízení pro transport vody – akvaduktu. Děti budou ve skupinách navrhovat vlastní konstrukční řešení, úspěšnost jejich projektu ověří zkouška vodou.

Workshop je připraven podle Rámcových vzdělávacích plánů pro přírodovědné předměty se zaměřením na rostliny. V jejich rámci se věnuje vzdělávacím oblastem Člověk a jeho svět a Člověk a příroda. Svým obsahem tedy rozšiřuje látku, kterou učitelé s dětmi ve školách probírají. Smyslem workshopu je podpořit zájem žáků o přírodovědné obory, podnítit u nich vnímání souvislostí a zejména nabídnout jim možnost vlastními silami konstruktivně vyřešit problém.

Termín je možné rezervovat prostřednictvím webu

Techmania nabízí workshop zdarma, a to od pondělí do v 9:00, 11:00 či 13:00 v prostorách 3D Planetária. Termín je možné rezervovat prostřednictvím webu.Workshop byl vytvořen v rámci projektu Engineer, jehož cílem je vyvinout deset výukových modulů inspirovaných inženýrskými postupy. Podrobné informace o projektu Engineer, na němž se kromě Techmanie podílí i science centra z Izraele, Německa, Dánska, Nizozemí, Švédska, Velké Británie, Itálie a dalších zemí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace