Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Další „kádrovací hon“ zůstal v Plzni bez trofeje, píše komunista

29.01.2014
Další „kádrovací hon“ zůstal v Plzni bez trofeje, píše komunista

Autor: jckr.kscm.cz

Popisek: KSČM

Bouřlivá, často však v nekonstruktivním a dogmatickém duchu vedená, debata se odehrála při volbě nového hejtmana Plzeňského kraje, píše ve svém komentáři zastupitel a poslanec Jiří Valenta (KSČM).

ČSSD obdržela v krajských volbách 2012 plných 41 519 hlasů, což činilo skoro 25% platných voličských hlasů. Bývalý důstojník ČSLA, předseda útvarové organizace KSČ, Václav Šlajs získal na své stranické kandidátní listině 1126 preferenčních hlasů a stal se tak v tomto ohledu sedmým nejoblíbenějším sociálnědemokratickým kandidátem. Petici, proti zvolení ekonomického náměstka Václava Šlajse novým hejtmanem, podepsalo přibližně 2 760 lidí. Nezřídka se však mezi podpisy nacházely osoby reálně neexistující, tedy s fiktivními jmény nebo lidé, kteří se Šlajsem nikdy nepřišli do kontaktu, uvádějící svá bydliště v Německu, Itálii či Anglii, ale i jiní, žijící mimo Plzeňský kraj. Na vytvořené FB stránce se objevilo 206 sympatizantů, často identických se jmény osob podepsaných pod „otevřený dopis“.

Byla respektována většinová vůle voličů Plzeňského kraje

Přes značný respekt k projevu vůle občanů, tolik nutnému pro samotnou existenci přímé demokracie, musím při svém zhodnocení bohužel konstatovat, že se v tomto případě opět jednalo spíše o „metodu kádrového honu“, tolik zneužívanou v posledních letech proti exponentům levice.

K doplnění uvádím, že mezi iniciátory protestu patřily také osoby stojící například za pojmenováním mostu v Koperníkově ulici v Plzni po souzeném pedofilovi, exhibicionistovi a hulvátském alkoholikovi Ivanu Martinu Jirousovi, mezi jemu podobnými zvanému poměrně přiléhavě „Magor“. Jestliže se jim to však tehdy, za neblahého přispění politiků ODS a TOP 09, bohužel podařilo, dnes již odešli s nepořízenou.

Na samotný závěr konstatuji, že Václav Šlajs byl hejtmanem kraje zvolen. Byla tak respektována většinová vůle voličů Plzeňského kraje a zachovány základní principy demokratického zřízení. S podivem zůstává, že proti novému hejtmanovi hlasovali zastupitelé ODS. Přitom Jiří Pospíšil v pořadu Otázky Václava Moravce, 12. ledna tohoto roku, doslova uvedl: „V parlamentní demokracii je klíčové, že kandidát má mandát od voličů“ a jeho stranický předseda Petr Fiala na stejném fóru o pár dní později sdělil, že: „Klíčovou institucí demokracie jsou politické strany“.  Je smutné, že si to ale na půdě krajského zastupitelstva dámy a pánové z ODS, bohužel pro občany, odmítli již myslet znovu!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace