Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svědomí národa mluví o ožralém Zemanovi, zákazu komunismu a připosrané pravici. Došlo i na Babiše…

10.01.2014
Svědomí národa mluví o ožralém Zemanovi,  zákazu komunismu a připosrané pravici. Došlo i na Babiše…

Foto: aTeo

Popisek: Tuto koláž nazval její tvůrce Cisařův kancléř.

ROZHOVOR V bývalých politických vězních stále najdete ostrý protest proti bývalému režimu i tomu, co volně přešlo do současné doby. Říkají, že oni mohou mluvit naplno – hůř než co se jim stalo, prý se už nestane. Jedním z těch, který si servítky opravdu nebere, je jeden z nemladších politických vězňů, který „vyfasoval“ celkem deset let těžkého žaláře, je Plzeňák Míla Petrovský….

Hovoříme spolu zas po necelém čtvrt roce a tak mi samozřejmě nezbývá, než se zeptat, jaký máte názor na aktuální situaci, na roztříštěnou pravici, která stále ztrácí….

Nejednotnost pravice se ukazuje čím dál více. Lidi by se měli semknout – a když to neudělají, budeme pořád na hnojišti, jako nyní. Divím se tomu o to víc, že mezi pravicí jsou hlavně vzdělaní lidé. Nikdo jako by nechtěl zastavit komunisty, kteří vlastně vládnou….

….ale vždyť jsou přece v opozici….

Oficiálně ano, ale jinak vládnou. Tahají za nitky a je jim tam v zákrytu moc dobře. No jak to asi po takzvané sametové revoluci bylo? Měli nejlepší informace, tak jich využili a využívají dodneška. A jejich dětičky taky. To jsou ti praví, skuteční estébáci! Celá tahle partaj se měla hned zakázat a byl by pokoj. Ale ono na to není pozdě nikdy! Jenže jsou prolezlí všude, ve vládě, v justici, to je prostě  všude ta rudá mafie. Levice je zapotřebí, ale konstruktivní,  ne taková,  jak oni kteří říkají „S lidmi a pro lidi“ – ať mi někdo řekne jednu jedinou věc, kterou tihle bolševici skutečně udělali. To jsou jen kecy, kritika a nic. Na zákaz nikdy není pozdě… když se mohou po světě pronásledovat nacističtí zločinci, proč ne komunisté? Cožpak mrtvoly po nacistech jsou jiné mrtvoly než po komunistech? Starej Grebeníček mordoval své vězně, a neodsoudili jej. Protože jsou tam v zastupitelstvích a na soudech nalezlí, a nepůjdou pryč. Přece nebudou soudit svý kámoše! A nikdo je neodvolá, takže holt musí vymřít věkem. Proč u nás Vandasovu Dělnickou stranu sociální spravedlnosti  rozpustili, když nikoho nepopravila. A je zajímavé, že komunisté popravovali jako na běžícím pásu, to jsou pohrobci Stalinovo, Bilakovo pohrobci – a proč teda KSČM nezakáží… Nikdo mne to ještě pořádně nevysvětlil. 250 000 nevině odsouzených lidí, 160 popravených a ty jejich rodiny – tak to je málo?? A co když si založím Fašistickou stranu Čech a Moravy? Budu zakázán? Fašista přece není nacista…. Ale Komunistická strana Čech a Moravy, ta funguje furt pryč a blbne i další mladý lidi, který vůbec neví, která bije!  Ve škole to pořádně neprobíraj, od svých rodičů slyší, že bylo dobře –plná zaměstnanost, jistoty… každý, kdo vzývá bolševismus, tak bych jej tam poslal do Číny, aby viděl, co to je ten jejich komunismus,…. Na Kubě je volný komunistický režii , ale jak tam žijou – auta z padesátých let, pár kuřat na dvoře. A Severní Korea, nemluvit! Vietnam - kšeftaři poutíkali po celým světě a mají tam statisíce politických vězňů.

Ale všechno mělo končit a začínat sametovou revolucí, tolik let po ní se s tím stále zaobírat – je to už vůbec třeba?

Jistě! Většina chartistů byli levičáci, bývalí vyhození komunisté a samozřejmě estébáci, protože StB se infiltrovala do všech stran, do všech odvětví ekonomiky, takže oni měli úplně nejblíž k majetku, firmám a ekonomice a lidi, než začnou nadávat a proklínat že ten či onen něco vytuneloval firmu, měli by se podívat, kdo to byl, nebo jací byli jejich rodiče či jejich přátelé – a hned by jsme viděli! Všem, co remcaj, bych doporučil, ať se jdou podívat v Praze -  Ďáblicích na hřbitov, kde leží i malinký děti, a uvidí…ať si tam ti, kteří tak rychle zapomínají  dají  sami facku… Ale mám obavy, aby jej pak nedemolovali pomníky…. A kdo myslíte, že ničí židovské hřbitovy? To nedělá samozřejmě pravice, ale levičáci. Největší nepřítel Židů byli odjakživa Rusové, desetitisíce jich „šlo“ na gulagy, kde zemřelo více lidí, než v Osvětimi.

Pravice se dnes zdá čím více bezzubá…

Ano. To, že na kraji bude rudý hejtman Šlajs, je věc pravice, že se nesemkne a že jasně nejde proti. Jako by jim to bylo jedno, místo toho aby rázně bouchli do stolu, byli vidět a slyšet…. jenže oni se jen mezi sebou hádaj. Po nějakých protestech ani vidu ani slechu. Jen kecy. Jsou připosr….ní.

A prezident? A nová vláda?

Překvapilo mi, že ožralý Zeman tam prosadil vládu takzvaných odborníků a to samé bude dál…Sobotka a ti další najmenovaní za ČSSD, to jsou ti praví kostlivci. Tam mají přece přijít noví lidé. ČSSD je nejstarší a za první republiky vážená strana, měli by tam být rozumní lidé, ale zatím je to tam naprosto stejné, jako v jiných stranách, samý chamtivec a nenažranec.  Třeba ten náš končící hejtman a nový poslanec Milan Chovanec. Já jej nemohu ani cítit, protože to je přesná korouhvička …. Jak může takový člověk dělat vysokou politiku, to pak může být člověk úplatný… Jsou tam zapotřebí jiní lidé, vzdělaní, neúplatní , kteří by si nepouštěli bolševiky k tělu… Jenže oni jsou jim zavázaní!

Zeman vyhází akorát lidi, kteří jeho osobně kritizovali. Prezidenta nezajímá, jestli je to odborník nebo ne, ale důležitý je pro něj, jestli je to poslušný pejsek. Takže to nebude žádná vláda odborníků, ale těch, kteří jsou poslušní a servilní Zemanovi.

A co tedy Andrej Babiš? Ten je u vás také „na indexu“?

Je zajímavé, že stále nemá rozhodnutí soudu, co se týká spolupráce se státní bezpečností.  Znám ohromné spousty udavačů, konfidentů, znám hroší kůže estábácký jako je třeba Jaromír Nohavica – a nikomu to nevadí. Nikdy jsem se ale nesetkal s tím, že by Andrej Babiš byl estébák, že by někoho udával – o tom nevím, a proto jej nemohu odsuzovat. Je zajímavé, že se jeho estábáctví vyrojilo, když začal sbírat body v politice  - tak ať se už konečně někdo najde, komu on ublížil, kdo jej jako  estébáka zná. Zatím o nikom takovém nevíme.

Statisíce lidí bylo přinuceno vydíráním podepsat spolupráci s STB a to se na nich podepsalo, psychicky to vůbec neunesli. Hned pár dnů po revoluci, kdy komunisti odhazovali průkazky a lezli do všechno možnejch stran, začínali divoce privatizovat, se pálily a skartovaly archivy, takže spoustu toho prostě prolítlo komínem.  To se asi někomu setsakra hodilo!

Policejní vysocí důstojníci se spojili s mafií a vysokými politiky… a to bylo za ČSSD…. Takže by jsme neměli zapomínat a tihle kluci by to měli mít spočítaný a ne se znovu a znovu rvát k veslu. Kausy Pavel Vonka, Ladislav Hučín –to jsou slušní lidé a měli trable s justicí pořád… No a místo toho, aby tohle všechno pravice využila, semkla se, očistila a zabránila rudýmu nástupu, tak se pere a dohaduje mezi sebou. Trochu mi to připomíná nejvyšší komunistický funkcionáře v osmdesátém devátém, kdy Štrougal, Biĺak a další vůbec nepochopili situaci…

Václav Fiala

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová