Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nadace ČEZ předávala šeky za více jak dva miliony

15.12.2013
Nadace ČEZ předávala šeky za více jak dva miliony

Foto: Profimedia.cz

Popisek: ČEZ, ilustrační foto

Zástupci čtrnácti organizací ze západních Čech si z rukou manažera Nadace ČEZ Ondřeje Šucha a ředitele úseku finance a správa ČEZ Zákaznické služby Igora Šmucra převzali symbolické šeky v celkové hodnotě 2 241 148 Kč.

Uvedené prostředky směřovaly do oblastí vzdělávání, výzkumu, kultury, sociálních a volnočasových aktivit. Letos získalo podporu 39 projektů z grantu Regionální podpora.

„Celkově šlo z tohoto grantu do regionu západních Čech pět a půl milionů korun,“ říká Ondřej Šuch. „Navíc téměř 1 milión korun získalo 5 měst a obcí (Plzeň, Blovice, Líně, Jáchymov a Hroznětín) v rámci hlasování občanů ve Vaší volbě na vybudování bezpečných přechodů. A například 1. České gymnázium v Karlových Varech získalo Oranžovou učebnu za 200 tisíc korun díky účasti v matematických a fyzikálních olympiádách.“

Ze západních Čech se přihlásilo 17 organizací

„Aktuální grantové řízení najdou zájemci na našich webových stránkách. Žádosti do grantu Podpora regionů a Oranžová hřiště přijímáme průběžně celý rok. Vše potřebné pro podání žádosti najdou žadatelé na webových stránkách nadace,“ doplnil Šuch.

Dohromady tři milióny korun získalo od Nadace ČEZ 107 organizací po celé republice. Takový byl výsledek zcela nového projektu Zaměstnanecké granty, který Nadace ČEZ rozběhla letos v létě. Šlo o podporu veřejně prospěšných organizací, ve kterých jsou aktivní zaměstnanci Skupiny ČEZ. Právě pouze oni mohli přinést projekty podpory a současně při hlasování na firemním Intranetu přesvědčit své kolegy, aby svým hlasem podpořili jimi navrženou organizaci. Zaměstnanci ČEZ v celé ČR do hlasování přinesli 253 žádostí.

Ze západních Čech se přihlásilo 17 organizací. Na základě hlasování jich správní rada Nadace ČEZ schválila 5 s celkovou podporou 146 400 korun. Na jeden zaměstnanecký grant bylo možno žádat maximálně 30 tisíc korun. „Těší mě, že naši zaměstnanci i po náročné práci mají chuť a elán věnovat se bezplatné práci v neziskových organizacích a dlouhodobě pomáhat rozvíjet komunitní život ve svém okolí.  Této aktivity si velmi vážím a mám radost, že díky aktivitě mých kolegů pomůže Nadace ČEZ financovat projekty pěti organizacím,“ uvedl Igor Šmucr při předání šeků.

Práce s dětmi

„Většina veřejnosti netuší, že sociální služby jsou nezbytné a jak pestrá a početná je skupina jejich uživatelů. Proto jsme se rozhodli, že necháme natočit krátká videa o naší činnosti a jednotlivých službách. Kombinací slova, obrazu a hudby sdělí videovizitka za pár minut mnohem více a efektivněji, než sáhodlouhé přednášky a jednání,“ vysvětlil Robert Pisár, ředitel Pomoci v nouzi, o.p.s. „Bez finančního přispění štědrého dárce by to ale nebylo možné. Proto jsme rádi, že nás v rámci Zaměstnaneckého grantu podpořila Nadace ČEZ, a to částkou 30 tisíc korun,“ poděkoval Pisár.

S průběhem a především se zájmem zaměstnanců Skupiny ČEZ o zcela nové grantové řízení je spokojena i ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. „Více jak 250 žádostí, které se sešly za velmi krátký čas od vypsání grantu, jsme neočekávali. Bylo znát, že pracovníci Skupiny ČEZ jsou ve svém volném čase hodně aktivní.  Svou energii věnují práci s dětmi, handicapovanými, seniory, angažují se v řadě sportovních i společenských organizací. I proto chceme projekt zaměstnaneckých grantů rozvíjet i v dalších letech,“ říká ředitelka Nadace ČEZ.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL