Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Necelou hodinu po činu policisté zadrželi dva pachatele

02.12.2013
Necelou hodinu po činu policisté zadrželi dva pachatele

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Magistrát chystá zefektivnění práce pražských strážníků.

KRIMI Vysoce profesionální práci odvedli v pátek brzy po ránu plzeňští policisté. Když bylo kolem třetí hodiny ranní na tísňovou linku 158 oznámeno, že v jednom z nočních autobusů městské hromadné dopravy došlo během jízdy Plzní směrem na Novou Hospodu k loupežnému přepadení.

Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a začaly případ šetřit. Během krátké chvíle policisté zjistili, že dva neznámí pachatelé cestující nočním spojem oslovili 24letého muže, který rovněž jel autobusem, a požádali jej, aby jim ukázal věci uložené v batohu, který měl u sebe. Protože muž sdělil, že v zavazadle má pouze oblečení a odmítl jim obsah ukázat, řekli mu, že jsou od „kriminálky“ a jako důkaz mu předložili občanské průkazy. Přitom doklady drželi tak, aby údaje zde uvedené nebyly vidět.

Mladý muž trik prohlédl

Mladý muž  však tento trik prohlédl a odmítl se dále s oběma podezřelými bavit. V okamžiku, kdy autobus zastavil na konečné zastávce, vyzvali oba podezřelí muži poškozeného, aby s nimi vystoupil, což odmítl učinit. Proto jej mladší z pachatelů uchopil za ruku a chtěl jej z autobusu vytáhnout násilím. Starší  komplic  se mu snažil v jeho jednání napomoci a zezadu tlačil poškozeného ven. Protože se ale napadený mladík chytil madla jednoho ze sedadel a bránil se vytažení ven, vytrhl mu jeden z pachatelů batoh, který napadený pevně svíral, a i s druhým útočníkem utekli z místa činu. Daleko se však nedostali.

Necelou hodinu po skutku byli vypátráni a zadrženi i s lupem. Ještě téhož dne bylo proti oběma výtečníkům zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupež, za který jim nyní hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až deset let. Současně byl  policejním orgánem  na oba obviněné podán podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace