Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šumava brzy vyrazí na celorepublikové turné

16.11.2013
Šumava brzy vyrazí na celorepublikové turné

Foto: profimedia.cz

Popisek: Šumavská krajina, ilustrační foto

Šumava expanduje! Těm, kteří nemohou do Národního parku Šumava přijet, chce Správa šumavského parku ukazovat krásy šumavské přírody i ve vnitrozemí. Správa parku připravuje detašovaná informační střediska v Praze a v Bavorsku. Vedle toho i vlastní mobilní infocentrum.

Když nemůžeš nebo nevíš, zda přijet na Šumavu, přijede Šumava za Tebou! A příště už váhat nebudeš! To je zcela nová filozofie, nový směr a trend, se kterým přichází vedení Správy šumavského národního parku.

Největší gastronomický veletrh jídla v České republice

 Zaměstnanci Správy NP a CHKO Šumava začnou stále častěji prezentovat krásnou přírodu Národního parku Šumava za jejími hranicemi.

 „V Národním parku Šumava pořádáme pro návštěvníky každý rok stovky akcí. Pořádáme přednášky mimo národní park, které se vždy setkávají s pozitivní odezvou. Překvapivě drtivá většina lidí vůbec netuší, na jakých principech Národní park Šumava funguje. Proto přicházíme se zbrusu novou koncepcí práce s veřejností. I lidé mimo Šumavu musí poznat jaké hodnoty Šumava má. Když někteří nevědí, zda a proč přijet na Šumavu, my jim pojedeme naproti. Budujeme moderní národní park pro všechny, nikoli uzavřený skanzen,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

První povedenou akcí tohoto druhu byl největší gastronomický veletrh jídla v České republice Gastrofest, který se o uplynulém víkendu konal v Českých Budějovicích. Tady měla Šumava své reprezentativní informační středisko. Čepovalo se zde originální borůvkové pivo z pivovaru Dudák ze Strakonic, rozdával se časopis Šumava, děti tu měly dětský koutek s omalovánkami a oblíbenými plyšáky. Pracovníci Informační a strážní služby tu předváděli záchranu raněného. Kromě toho mohli návštěvníci v šumavském koutku ochutnat produkty od místních partnerů Národního parku Šumava - domácí marmelády od Blanky Milfaitové ze Srní a pochoutky, které se vaří v hotelu Alpská vyhlídka na Bučině u Kvildy.

Gastrofest navštívilo během tří dní přes 15.000 návštěvníků

V příštím roce bude nabídka Správy šumavského parku na Gastrofestu ještě větší. „Určitě chceme návštěvníkům připravit lahůdky ze zvěřiny. Přivezeme vývojové řady parohů jelenů, kteří žijí na území parku a možná i vycpaného losa, který je ozdobou informačního střediska na Stožci,“ uvádí Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava. „Stánek Národního parku Šumava byl neustále přeplněný. Takový styl reprezentace přírodních krás je pro běžného člověka nejpřitažlivější. Každý ví, že jídlo v přírodě je ten největší zážitek. Šumaváci na Gastrofest přivezli přesně to, co tu léta chybělo,“ uvádí Vladimír Tůma, který je již po sedmnácté organizátorem tohoto největšího gastronomického veletrhu v České republice a zároveň je i autorem televizního pořadu Putování s labužníkem.

"Gastrofest navštívilo během tří dní přes 15.000 návštěvníků. Z celého koutu republiky i z mnoha zemí světa. Takovou propagaci Národního parku Šumava během několika dnů a na jednom místě za celou dobu co zde pracuji, ještě neměl,“ říká Tomáš Fait, náměstek pro vztahy s veřejností.

Co čeká milovníky Šumavy v následujících měsících?

Šumava už má několik let svá informační střediska v Českých Budějovicích a v Plzni. A přibydou další! Momentálně se jedná o Praze a Bavorsku. „Pracovníci Informační a strážní služby Správy NP a CHKO Šumava vyjíždí často prezentovat Šumavu do Prahy, Brna, Plzně. Pro příští léto chystáme i mobilní informační středisko. Velký obytný vůz s rozkladatelným stanem. Tady budou různé zajímavosti ze Šumavy, které budou lidi lákat k návštěvě. Tento obytný vůz bude celé léto putovat po České republice,“ uzavírá Pavel Pechoušek, mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL