Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ani Sobotka, ani Hašek. V ČSSD to nejvíc odnáší tento muž, o kterém se mlčí

10.11.2013
Ani Sobotka, ani Hašek. V ČSSD to nejvíc odnáší tento muž, o kterém se mlčí

Autor: kraj Plzeňský

Popisek: Stínový ministr dopravy a hejtman Milan Chovanec

Je prý zajímavé, že právě Milana Chovance největší mediální kritika nezasáhla, shodli se pučisté a dnes již bývalí vysocí funkcionáři sociální demokracie Michal Hašek, Jeroným Tejc a Zdeněk Škromach.

„Jen označit Chovance za "zrádce zrádců", jak ho trefně označil jeden komentátor, či požadovat jen jeho odstavení z vedení ČSSD, jak chce např. předseda Senátu M. Štěch, tedy pouze klouže po povrchu. Problém bratrovražedné situace v ČSSD je mnohem horší. Je nutné se zamyslet nad tím, proč získal Sobotka tak náhle neotřesitelnou důvěru ve zrádce zrádců, a hlavně proč se Chovanec choval tak podivně, když porušil dohodu, kterou sám navrhl, a to až poté, co všichni ostatní dohodu dodrželi, nebo jako v případě M. Haška v ČT, zalhali," uvedl pro stránky ProtiProud.cz František Pillman. A není sám.

Chovanec, hejtman Plzeňského kraje, zároveň poslanec, zastupitel Plzeňského kraje a předseda krajského výkonného výboru ČSSD, byl tím mužem, který na Lánskou schůzku, kde se údajně domlouval pád předsedy soc. dem. Bohuslava Sobotky, dorazil s cílem jejího vyzrazení.

Doktor práv z Plzně

Jak pro KrajskéListy.cz prozradilo hned několik členů ÚVV ČSSD, Chovanec tak činil s jasným cílem. Stát se ministrem dopravy. „Je napojený na agentury a stavební firmy, v Plzeňském kraji velmi čile spolupracuje s místními kmotry," uvedl pro naši redakci jeden z místních politiků. Protože se bál o svou "hlavu", odmítl uveřejnit své jméno. „Pokud někdy půjdete do luxusních restaurací, můžete Chovance vidět obědvat anebo snídat s jistými podnikateli napojenými na ODS, takže nechápu, proč zradil. Anebo chápu, chce výš a mít ještě víc," řekl náš zdroj.

„Zatímco ČSSD dumá, jak potrestat pučisty trapného příběhu o nenaplněných ambicích, z práskače se stává málem hrdina. ČSSD tím vysílá vzkaz svým voličům: Práskejte a budete se mít líp," sdělil mediální odborník Ondřej Höppner. „Věděl hejtman Chovanec (mimochodem doktor práv z Plzně) už před tajnou schůzku s prezidentem, že to všechno napráská, nebo se k práskání rozhodl až po schůzce? Byl práskačem po celou dobu, nebo se jím stal, až když viděl, že je to tak pro něj osobně výhodnější?" dodává.

Samotný Chovanec je podle oslovených členů ČSSD vysoce ambiciózní člověk. „Je to stejné jako Hašek. Oba se snaží získat kšefty, to je na prvním místě," uvedl jeden z bývalých Paroubkových ministrů, který Chovance zná. Ani on nechtěl být jmenován. Plzeňský hejtman, jehož zatím žádný partajní trest nepostihnul, dál setrvává ve všech svých placených funkcích.

Pro aktuální vydání časopisu Reflexu sdělil, že „především nechci koukat na to, jak ta strana umírá." Vnitrostranický boj ovšem pokračuje.

Práskač zůstane práskačem

Michal Hašek a Jeroným Tejc, kteří se po volbách účastnili utajované schůzky s prezidentem a postavili se proti předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, podle Lubomíra Zaorálka odstoupili kvůli výzvám řady členských organizací. Dlouhodobě podle něho organizovali spiknutí proti Sobotkovi, opakovaně veřejně lhali a zesměšnili ČSSD. „To bylo to selhání, na které musí přijít nějaká odpověď," řekl ČTK Zaorálek. Pokud by důvodem jejich rezignace byl volební výsledek, mohli podle něho tento krok učinit dřív.

„Je samozřejmě absurdní, aby další členové vedení odstupovali a balili to. Vedení nemůže utéct od úkolu, který má, vést koaliční jednání," pokračoval Zaorálek. Strana by se podle něho měla přestat zabývat sama sebou a začít plnit to, co slíbila veřejnosti; proto by se neměl konat mimořádný sjezd. "Naše činnost nemůže být něčím jako zkouškou orchestru na nějaký koncert, který nezačne," uvedl Zaorálek. Sobotka chce ústřednímu výkonnému výboru navrhnout, aby se sjezd uskutečnil 22. února. O jeho smyslu pochybuje i předseda Senátu Milan Štěch.

„Podrazák Chovanec zůstane podrazákem a bude se určitě divit, až se Hašek probere a začnou konat," uzavírá pro KrajskéListy.cz dobře informovaný politik strany.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace