Lidoveckou kandidátku Plzeňského kraje vede Krása
14.09.2013
Foto: P.Pechoušek
Popisek: Václav Krása a Jiří Mánek
Lídrem plzeňské kandidátky KDU-ČSL je Mgr. Václav Krása, který je dlouholetým předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením.
Dvojkou kandidátky je někdejší náměstek plzeňského primátora dopravní projektant Ing. Petr Náhlík, na třetím místě figuruje MUDr. Pavel Vaněk, primář Léčebných lázní Konstantinovy Lázně. Na kandidátce je řada významných osobností z řad KDU-ČSL i nezávislých osobností. Řada úspěšných komunálních politiků starostů, lékařů i pedagogů.
V případě zvolení bych chtěl prosazovat systémové změny v oblasti sociální péče
„S Václavem Krásou spolupracujeme na místní úrovni dlouhodobě, například v roce 2010 jsem jako náměstek primátora spolupracoval s Národní radou osob se zdravotním postižením při přípravě a realizaci projektu Euroklíč,“ řekl Právu Náhlík. Díky zmíněné akci se podařilo celou řadu bezbariérových WC ve veřejných budovách i privátních objektech vybavit univerzálními eurozámky, k nimž mají klíče vozíčkáři případně další osoby se zdravotním postižením,“ řekl Petr Náhlík, předseda městské organizace KDU-ČSL v Plzni.
„Václav Krása dlouhodobě spolupracoval s vedením KDU-ČSL zejména s Janem Bartoškem, místopředsedou KDU-ČSL pro sociální politiku, na zrušení projektu sKaret, který v rozporu s Ústavou zbytečně komplikoval život osob se zdravotním postižením. Věřím, že díky dobré kandidátce se KDU-ČSL vrátí do Poslanecké sněmovny i díky hlasům voličů z Plzeňského kraje,“ uvedl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.
„V případě zvolení bych chtěl prosazovat systémové změny v oblasti sociální péče a propojení financování zdravotní a sociální péče. Obdobný model je funkční v Německu pod názvem Dlouhodobá péče. Druhým tématem, kterému se chci věnovat je systém ucelené rehabilitace, který by měl zajistit následnou péči u osob, které se vlivem úrazu a nemoci stanou osobami se zdravotním postižením. Tento systém by měl propojit léčebnou a rehabilitační péči, případnou rekvalifikaci takové osoby, zajištění pracovního uplatnění spojené s úpravou pracoviště, zajištěním dopravy. Součástí takového systému je i případná úprava bydlení. Systém by měl umožnit návrat po nemoci nebo úraze do normálního života, aby nepotřebovali invalidní důchod. Nejprve je však třeba „uklidit“ po Drábkově reformě. Napravit věci, které se staly,“ řekl Václav Krása.
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.
Vložil: Redaktor KL