Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Horská služba zachraňovala lékařku zraněnou na kole

13.08.2013
Horská služba zachraňovala lékařku zraněnou na kole

Autor: Archív

Popisek: Vrtulník Zdravotnické záchranné služby - ilustrační foto

KRIMI Horská služba Šumava, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje i Letecká záchranná služba z Českých Budějovic se včera odpoledne setkaly u zraněné třicetileté lékařky. Jednalo se o velice rychlý zásah všech tří záchranných složek.

Ta se těžce zranila při pádu ze silničního kola na výmolu v asfaltové cyklotrase mezi Svatým Tomášem a Přední Výtoní. Plzenskenovinky.cz informoval Radek Zeman tiskový servis HSČR.

„Akce byla nesmírně rychlá. Deset minut před jednou hodinou odpoledne jsem dostal výzvu od dispečinku ZZS z Budějovic s tím, že paní je v bezvědomí. Okamžitě jsem vyjel ze stanice v Nové Peci a cestou s nimi upřesňoval lokalitu, kde se zraněná žena nacházela,“ popsal výjezd Vladimír Čeřovský, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že ještě před dojezdem byl požádán, aby zajistil místo přistání přivolaného vrtulníku LZS, protože k cyklistce mezitím dorazila sanitka Rychlé zdravotnické pomoci z Frymburku. Sám měl poté na místo nehody dopravit lékaře leteckých záchranářů. Toho člen HS naložil už ve čtvrt na dvě a během pěti minut se s ním dostal k ostatním. Cyklistka již byla v tu dobu při vědomí, ale nepamatovala si okolnosti nehody. Během koordinovaného zásahu jí záchranáři ošetřili a protože měli podezření na poranění páteře a silný otřes mozku, ženu stabilizovali, zafixovali a šetrně transportovali k vrtulníku, který čekal ve Svatém Tomáši. Ten pak se zraněnou lékařkou už v půl druhé odletěl na traumatologické centrum do Českých Budějovic.

„Jednalo se o velice rychlý zásah všech tří záchranných složek. Spolupráce byla perfektní a koordinace jednotlivých členů týmu vedla k bezchybnému a profesionálnímu zásahu,“ komentoval akci Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Varoval ovšem cyklisty, aby si na Šumavě dávali pozor nejen v horském terénu, ale i na asfaltových komunikacích.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace