Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

MS v hokeji doma s lahváčem? Nuda. Pivo na náš účet za první gól, plácli se přes kapsu v Plzni

10.05.2019
MS v hokeji doma s lahváčem? Nuda. Pivo na náš účet za první gól, plácli se přes kapsu v Plzni

Foto: Facebook / Pilsner Urquell

Popisek: Prazdroj to samozřejmě nedělá jen z dobroty srdce, sleduje tím i marketingové cíle, ale... Ten jejich marketing je prostě dobrý

„Chceme hráčům vytvořit co nejlepší atmosféru, a proto jsme v Plzni rozhodli, že za první gól si všichni fanoušci v 1000 plzeňských hospodách dají pivo na náš účet! Pojďme se sejít v co největším počtu, ať nás hráči slyší až v Bratislavě!“ stojí na stránkách nejslavnějšího českého pivovaru. Těmi ´plzeňskými hospodami´ míní restaurace po celé ČR, kde se točí plzeňské. Kde všude to je, najdete v článku. A pokud vyrážíte fandit, najdete zde i zajímavosti o vlakových spojeních.

Na stránkách umístil Prazdroj i krátké video: „I vy fanoušci jste součástí týmu. Takže sraz v našich hospodách je 15 minut před zápasem, jasný? Spoléháme na vás, že vás uslyšíme až v Bratislavě na ledě,“ halasí tu trenér českého národního hokejového týmu Miloš Říha a sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka dodává: „Tak pojďme naplnit hospody až po střechu. A první český gól oslavíme hladinou Pilsner Urquell na náš účet“.

K akci nechal Prazdroj nafotit pěkné ilustrační obrázky, foto Facebook

Jak jistě všichni fanoušci vědí, letošní Mistrovství světa v hokeji začíná již dnes, v pátek 10. května, a navíc se koná hned ´vedle´, na Slovensku, které nachystalo dvě velké arény. V Bratislavě je to Nepela arena Bratislava s kapacitou pro MS 9-10 tisíc diváků, Steel arena Košice má kapacitu pro MS jen o malinko nižší, cca 7-8 tisíc diváků. První český gól by mohl (a sakra měl) padnout v Bratislavě v zápase s obhájci titulu, Švédy, od 20:15, programy zápasů najdete ostatně ZDE.

Zlatá várka pro ´zlaté´ hochy

Další zajímavostí je, že se díky postupu Británie šampionátu zúčastní všechny země, které v minulosti získaly titul mistra světa v ledním hokeji. Před závěrečnými zápasy šampionátu budou také uvedeny do Síně slávy IIHF legendy Miroslav Šatan a Žigmund Pálffy. A jak se MS týká Plzeňska? Hodně, jak už jsme naznačili v perexu.

Hokejový reprezentant Jan Kolář hází do zlaté várky Plzeňského Prazdroje chmel, foto Pilsner Urquell

Zlatá várka Pilsner Urquell oslaví první český gól na hokejovém mistrovství. Trenér českého národního hokejového týmu Miloš Říha, sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a hokejoví reprezentanti Tomáš Zohorna a Jan Kolář na konci března založili speciální várku piva Pilsner Urquell určenou pro oslavy českého úspěchu na mistrovství světa v hokeji na Slovensku. V průběhu šampionátu budou všichni moci ochutnat pivo ze zlaté várky, první český gól pak Pilsner Urquell oslaví pivem zdarma v tisíci restauracích a hospodách po celém Česku, jejich seznam najdete ZDE, jen v samotném Plzeňském kraji jde o 63 hospod. Jak výčepní zvládnou ten cirkus (viděli jste někdy fandit třicet chlapů pohromadě?) a ohlídají, aby se fanoušci po vypití gratis pivka na oslavu nepostavili znovu na konec fronty u pípy, nemáme ponětí. Bude to holt test nejen pro naše hokejisty, ale i výčepáky…

Připravená kabina v Nepela arena Bratislava pro českou hokejovou reprezentaci, foto Facebook  

Václav Berka společně s trenérem Říhou a hokejisty vhodili koncem března do várky chmel ve formě symbolických hokejových puků. Zlatá várka Pilsner Urquell uvařená podle receptury staré více než 176 bude zrála pět týdnů. Pivo ze zlaté várky bude na čepu i v Domě českých fanoušků v Bratislavě v těsné blízkosti hlavního stadionu – Nepela Arény. Pilsner Urquell také vyrobil unikátní hokejový sud se symbolickou částí zlaté várky, který odcestuje ráno v 7:54 na Slovensko speciálním vlakem s hokejovými fanoušky. Sud s pivem ze zlaté várky bude naražen v pět odpoledne v Domě českých fanoušků při jeho slavnostním otevření, kde bude vystaven po celou dobu konání hokejového šampionátu.

Český hokej zamířil na dráhu, má svoji lokomotivu

Český hokej zamířil na železnici. Koncem ledna dostal svoji reklamní lokomotivu. Ta propaguje jeden z našich nejpopulárnějších a nejúspěšnějších sportů na tratích v České republice. Lokomotiva dopraví i několik hokejových „speciálů“ mezi Prahou a Bratislavou pro fanoušky cestující na hokejový šampionát v Bratislavě.

Hokejovým „speciálem“ do Bratislavy vyrazila v úterý i česká hokejová reprezentace, v čele s trenérem Milošem Říhou, foto Facebook

Pro hokejové fanoušky, kteří se vydají do Bratislavy na utkání nebo za atmosférou hokejového šampionátu IIHF 2019, vypraví České dráhy sedm zvláštních vlaků o kapacitě kolem 900 míst k sezení. Do Bratislavy je možné vyrazit také pravidelnými spoji Metropolitan, které spojují Prahu, Pardubice a Brno s Bratislavou v denní době každé 2 hodiny. 

 

Zvláštní vlaky vyjedou z Prahy v sedmi termínech, kdy hraje český národní tým. Jde o dny 10., 11., 13., 16., 17., 19. a 21. května. Všechny spoje pojedou v trase Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Bratislava a zpět.

„Zvláštní vlaky vypravíme ráno nebo dopoledne, tak aby fanoušci přijeli do Bratislavy s dostatečným předstihem, zažili atmosféru hokejové Bratislavy a pohodlně se přesunuli na hokejový stadion. Zpět pak budou všechny spoje odjíždět krátce před půlnocí, tak aby se opět všichni fanoušci pohodlně dostali na bratislavskou hlavní stanici, odkud vlak odjede zpátky do Prahy. Zájem o zpáteční jízdenky je značný a tak zbývají poslední volná místa. Zájemci by určitě neměli otálet s rezervací,“ upozorňuje Jan Cakl, manažer projektu z Českých drah. Podrobné informace o jízdě zvláštních vlaků a jízdních řádech jsou na speciální internetové adrese ZDE. Pouze na této adrese je možný nákup zpátečních jízdenek pro zvláštní vlaky. Vlaky budou sestaveny klasických osobních vozů Českých drah a v jejich čele by měla být speciálně natřená „hokejová“ lokomotiva. 

 

Plzeň vybuduje ubytovnu pro hokejovou akademii, mladí talenti získají nové zázemí

Město Plzeň vybuduje ubytovnu a zázemí pro mladé hokejisty z plzeňské hokejové akademie. Třípatrový objekt vznikne v místě stávající jednopatrové stavby u druhé ledové plochy zimního stadionu. Budou v něm šatny, rolbovna, zázemí tělocvičny, tělocvična, ubytovací pokoje, fitness, sklad, společenská místnost a další prostory. Zhotovitelem stavby za zhruba 55,3 milionu korun bez DPH je firma SWIETELSKY stavební, projekt bude dokončen příští rok na podzim.

Slavnostní zahájení stavby ubytovny, foto město Plzeň / Martin Pecuch

„V roce 2017 jsme podpořili vznik hokejové akademie při našem hokejovém klubu HC Plzeň 1929, jejím cílem je komplexní výchova špičkových hráčů. Díky ubytovně a dalšímu zázemí, které jim nyní vybudujeme, už nebudou muset mladí hokejisté složitě dojíždět na tréninky,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Hokejová akademie je společným projektem města Plzně, Plzeňského kraje, hokejového klubu HC Plzeň 1929 a Českého svazu ledního hokeje.

Tři nadzemní podlaží a ubytovací kapacita 40 lůžek

Podle prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého, který má sport ve své gesci, bude mít nový objekt tři nadzemní podlaží a ubytovací kapacitu 40 lůžek. „Pokoje vzniknou ve druhém a třetím podlaží, celkem se jedná o dvacet dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zázemím. Součástí bude tělocvična o rozměrech 10 x 25 metrů s výškou přes dvě podlaží, dále také technické a skladové prostory, objekt bude mít výtah, v přízemí pak zázemí pro druhou ledovou plochu, rolbovnu a velín hokejové haly,“ přiblížil Roman Zarzycký.

Prostor vzniku nové ubytovny a zázemí, foto město Plzeň / Martin Pecuch

Podle Karoliny Fric, vedoucí oddělení sportovišť Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, bude mít budova půdorysné rozměry v prvním nadzemním podlaží 14 krát 40,3 metru, ve druhém a třetím nadzemním podlaží 18,5 x 40,3 metru. „Ve druhém patře vznikne pro potřeby hokejové akademie také fitness, ve třetím pak zasedací místnost včetně zázemí s kuchyňkou a prádelna,“ doplnila Karolina Fric.

84 hráčů ve věku 14 až 20 let

„Do projektu Regionální plzeňské hokejové akademie (RPHA) bylo zařazeno 84 hráčů ve věku 14 až 20 let. Celý projekt navazuje na program sportovních tříd. Výrazným ukazatelem progresu je, kromě vynikajících medailových umístění týmů akademie v celorepublikovém měřítku, i to, že každým rokem narůstá počet mládežnických reprezentantů České republiky z našeho klubu a daří se je i následně zapracovávat do seniorského týmu HC ŠKODA PLZEŇ,“ uvedl vedoucí RPHA Petr Vojan a dodal: „Výsledkem dosavadního fungování hokejové akademie a zároveň oceněním kvalitní práce bylo umístění Regionální plzeňské hokejové akademie v TOP 3 mezi všemi šestnácti Akademiemi Českého svazu ledního hokeje za sezónu 2017/2018.“

Zajištěním ubytování a kontrolovaného stravování hráčů během ročního tréninkového cyklu přímo v areálu zimního stadionu dojde k optimalizaci celého tréninkového procesu a systému výchovy mládeže. Společně s nedávno vybudovaným víceúčelovým hřištěm financovaným statutárním městem Plzeň se zvýší prestiž Regionální plzeňské hokejové akademie v rámci mládežnického hokejového prostředí v celé České republice.

Vložil: Markéta Vančová