Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Dvacet sedm zlatých medailí. Nejúspěšnější olympiáda dětí a mládeže přinesla kraji cenné kovy

10.07.2017
Dvacet sedm zlatých medailí. Nejúspěšnější olympiáda dětí a mládeže přinesla kraji cenné kovy

Autor: http://www.plzensky-kraj.cz

Popisek: Zlatí jachtaři - Tereza a Jakub Dobří

Závěrečný den Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Jihomoravském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje další cenné kovy. V celkovém hodnocení se kraj podle bodování umístil na skvělém 5. místě, avšak v medailovém pořadí krajů skončil na neuvěřitelném 3. místě s celkovým počtem 27 zlatých, 17 stříbrných a 15 bronzových medailí.

Celkem sedm kovů v závěrečném dni vylovili z bazénu plavci. Další medaile přidal do své sbírky Tomáš Chocholatý a to po jedné zlaté, jedné stříbrné a bronzové. Stříbrné medaile přidali Martin Fait, Matěj Sladký, Markéta Šímová a Tomáš Filip.

Boj o medaile

Velmi úspěšný den prožili také orientační běžci. Na krátké trati získala mladší žákyně Kamila Richtrová a o dvě hodiny získal na té samé trati stříbrnou medaili její bratr Lukáš. V poslední den olympiády byly na Brněnské přehradě také ukončeny závody jachtařů. V lodní třídě RS Feva získala po zásluze zlatou medaili sourozenecká dvojice Tereza a Jakub Dobří.

Na atletickém stadiónu získal nejcennější kov Jakub Davidík, a to v závodě starších chlapců na 300 m. V soutěži mladších dálkařek získala stříbrnou medaili Natálie Sajtlová a v souboji starších výškařů uspěl Daniel Schwarz, který získal bronzovou medaili. Poslední medaili z atletiky získala bronzová štafeta starších dívek v závodě na 4 x 60 m. Na olympijské střelnici se také konala poslední soutěž střelců, konkrétně šlo o soutěž mixů ve vzduchové pistoli.

Ve finálovém souboji si mix Plzeňského kraje složený z Veroniky Schejbalové a Jakuba Sochora poradil se střelci z Ústeckého kraje a získal tak již šestý cenný kov pro Plzeňský kraj. Plzeňský kraj tak kraloval sportovním střelcům, když ze šesti závodů získal 5 zlatých a 1 stříbrnou medaili.

Jediným kolektivním sportem, který se dostal do bojů o medaile, byl basketbal, konkrétně chlapecká část výpravy. Tým vedený trenéry Stanislavem Marianem a Erikem Eismanem vstoupil do boje o třetí místo lépe a nad soupeřem z Vysočiny si udržoval solidní náskok. Ve čtvrté čtvrtině si výborně hrající tým Plzeňského kraje vybudoval až dvanácti bodový náskok. Tento náskok bohužel ještě nebyl rozhodující - soupeř ještě zabojoval a dokázal skóre dorovnat. 

Za mohutného povzbuzování vedení výpravy a také ostatních sportovců z Plzeňského kraje se mladí basketbalisté znovu dostali do vedení, na čemž měl největší zásluhy plzeňský rozehrávač Jakub Šurý. Tento náskok již plzeňští basketbalisté udrželi a vybojovali tak historické bronzové medaile.

Rozloučení s olympijskou vlajkou

Od 19:00 začal u Olympijského domu medailový ceremoniál, který od 20:30 plynule přešel do závěrečného ceremoniálu. Do slavnostního zakončení byli také zapojeni úspěšní sportovci jednotlivých krajů, kteří se zhostili rolí vlajkonošů.

Za Plzeňský kraj nesl vlajku jeden z nejúspěšnějších medailistů olympiády, cyklista Matyáš Fiala, který na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže získal 4 zlaté a 1 bronzovou medaili. Po všech oficialitách byla stažena olympijská vlajka, která byla následně předána z rukou zástupců Jihomoravského kraje do rukou budoucího pořadatele Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 – Pardubického kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace