Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvacet sedm zlatých medailí. Nejúspěšnější olympiáda dětí a mládeže přinesla kraji cenné kovy

10.07.2017
Dvacet sedm zlatých medailí. Nejúspěšnější olympiáda dětí a mládeže přinesla kraji cenné kovy

Autor: http://www.plzensky-kraj.cz

Popisek: Zlatí jachtaři - Tereza a Jakub Dobří

Závěrečný den Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Jihomoravském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje další cenné kovy. V celkovém hodnocení se kraj podle bodování umístil na skvělém 5. místě, avšak v medailovém pořadí krajů skončil na neuvěřitelném 3. místě s celkovým počtem 27 zlatých, 17 stříbrných a 15 bronzových medailí.

Celkem sedm kovů v závěrečném dni vylovili z bazénu plavci. Další medaile přidal do své sbírky Tomáš Chocholatý a to po jedné zlaté, jedné stříbrné a bronzové. Stříbrné medaile přidali Martin Fait, Matěj Sladký, Markéta Šímová a Tomáš Filip.

Boj o medaile

Velmi úspěšný den prožili také orientační běžci. Na krátké trati získala mladší žákyně Kamila Richtrová a o dvě hodiny získal na té samé trati stříbrnou medaili její bratr Lukáš. V poslední den olympiády byly na Brněnské přehradě také ukončeny závody jachtařů. V lodní třídě RS Feva získala po zásluze zlatou medaili sourozenecká dvojice Tereza a Jakub Dobří.

Na atletickém stadiónu získal nejcennější kov Jakub Davidík, a to v závodě starších chlapců na 300 m. V soutěži mladších dálkařek získala stříbrnou medaili Natálie Sajtlová a v souboji starších výškařů uspěl Daniel Schwarz, který získal bronzovou medaili. Poslední medaili z atletiky získala bronzová štafeta starších dívek v závodě na 4 x 60 m. Na olympijské střelnici se také konala poslední soutěž střelců, konkrétně šlo o soutěž mixů ve vzduchové pistoli.

Ve finálovém souboji si mix Plzeňského kraje složený z Veroniky Schejbalové a Jakuba Sochora poradil se střelci z Ústeckého kraje a získal tak již šestý cenný kov pro Plzeňský kraj. Plzeňský kraj tak kraloval sportovním střelcům, když ze šesti závodů získal 5 zlatých a 1 stříbrnou medaili.

Jediným kolektivním sportem, který se dostal do bojů o medaile, byl basketbal, konkrétně chlapecká část výpravy. Tým vedený trenéry Stanislavem Marianem a Erikem Eismanem vstoupil do boje o třetí místo lépe a nad soupeřem z Vysočiny si udržoval solidní náskok. Ve čtvrté čtvrtině si výborně hrající tým Plzeňského kraje vybudoval až dvanácti bodový náskok. Tento náskok bohužel ještě nebyl rozhodující - soupeř ještě zabojoval a dokázal skóre dorovnat. 

Za mohutného povzbuzování vedení výpravy a také ostatních sportovců z Plzeňského kraje se mladí basketbalisté znovu dostali do vedení, na čemž měl největší zásluhy plzeňský rozehrávač Jakub Šurý. Tento náskok již plzeňští basketbalisté udrželi a vybojovali tak historické bronzové medaile.

Rozloučení s olympijskou vlajkou

Od 19:00 začal u Olympijského domu medailový ceremoniál, který od 20:30 plynule přešel do závěrečného ceremoniálu. Do slavnostního zakončení byli také zapojeni úspěšní sportovci jednotlivých krajů, kteří se zhostili rolí vlajkonošů.

Za Plzeňský kraj nesl vlajku jeden z nejúspěšnějších medailistů olympiády, cyklista Matyáš Fiala, který na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže získal 4 zlaté a 1 bronzovou medaili. Po všech oficialitách byla stažena olympijská vlajka, která byla následně předána z rukou zástupců Jihomoravského kraje do rukou budoucího pořadatele Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 – Pardubického kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace