Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Festival Landscape Plzeň zaparkuje v DEPO2015 Nomády a promění na celé léto centrum i Velký Bolevák

12.06.2017
Festival Landscape Plzeň zaparkuje v DEPO2015 Nomády a promění na celé léto centrum i Velký Bolevák

Autor: plzen.eu

Popisek: Výstava Public Space 2016 v DEPO2015

Od poloviny června se Landscape Festival Plzeň 2017 rozroste o několik výstav a přichystá pro návštěvníky města další bohatý program ve veřejném prostoru. Festival, který již od května láká do západočeské metropole na výtvarné instalace v ulicích, výstavy a site specific projekty, bude pokračovat přes celé léto až do konce září. Nejdelší festival letošní plzeňské sezóny je tak ideálním průvodcem i pádným důvodem k návštěvě našeho čtvrtého největšího města.

V DEPO2015 bude otevřena 14. června zážitková výstava o životě na cestách pod názvem Nomádi s netradiční možností přenocování přímo v exponátech. Expozice Industriální topografie představuje úspěšné proměny českých industriálních objektů z let 2005 až 2015. Portrét současné české krajinářské architektury najdeme na výstavě CzechScape a tři ročníky stejnojmenné soutěže zmapuje expozice Zelená střecha roku, doplněná instalací Povrchní zahrady, která ukáže zajímavé počiny na poli ozeleňování střech. Vernisáž je přístupná zdarma a zpestří ji slam poetry v podání Anatola Svahilce nebo DJ Ikebara.

Festival se rozroste i do dalších prostranství – v předprostoru bazénu na Slovanech bude Lapená Aquabella, na kruhovém objezdu v Divadelní ulici Krajina v tísni a v Areálu Plzeňského Prazdroje vykvete Zahrádka. Velký Bolevecký rybník ožije o den později instalacemi Lenky Klodové, Kaie Teicherta, Kurta Gebauera, Michala Sedláka a skupiny naOkraji a ve Fakultní nemocnici se představí díla studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Ve středu 21. června pak budou moci návštěvníci oslavit na Landscape festivalu letní slunovrat.

Trikolora Vojtěcha Valdy na výstavě Nomádi

Trikolora Vojtěcha Valdy na výstavě Nomádi

LANDSCAPE FESTIVAL je již pátým rokem největší platformou v České republice, zaměřenou na prezentaci krajinářské architektury a veřejného městského prostoru. Přináší řadu podnětů a inspirací pro konkrétní lokality v místech konání festivalu a jeho cílem je především zvyšování zájmu o kvalitu prostředí, povědomí o možnostech změn, zapojení krajinářské architektury do organismu města, podněcování debat mezi obyvateli, odborníky a místní samosprávou.

LANDSCAPE FESTIVAL PLZEŇ 2017 nabízí během necelých pěti měsíců na 80 nejrůznějších akcí: od výstav či site specific instalací přes přednášky, diskuse a promítání až po procházky, workshopy, menší samostatné festivaly, věnované specifickým tématům, či plovárenské dny. Témata, kterým se letošní ročník věnuje, jsou například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské krajiny do volné, nebo vertikální zahrady a zelené střechy.  Festival potrvá až do 30. září a všechny akce jsou přístupné zdarma.

Výstava Industriální topografie

Výstava Industriální topografie

Festival pořádají Galerie Jaroslava Fragnera a DEPO2015 se Statutárním městem Plzeň a ve spolupráci s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzeň. Podrobné informace, program a aktuality jsou k dispozici na webových stránkách festivalu, Facebooku a instagramu LANDSCAPEFESTIVALPLZEN.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace